Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Znači na tebe mozam

Ne kazav ne znaete samo nekoi raboti koi gi procitav boze me sačuvaj.......aa ti takvite kako mene dali gi jades za dorucek ili ne ne znam a voopsto ne mi me interesira ...Jas na takvite kako tebe predavanja im drzam... znaes mojot način na izrazuvanje e malku na povisoko nivo pa IZVINI ako si se prepoznal/a vo moite postovi. ...
ne sakam da me baniraat od temava zatoa ke te preripnam oti nemam namera da pagam na tvoe nivo oti takvi samobendisani stvorenja ic ne mozam da gi svaram a dali mozes da mi drzes predavanja malo sutra.Ako imas nesto na VISOKO NIVO pisi ako ne odabi :facepalm:
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Ве молам не се препукувајте........ако имате нешто конкретно да кажете, споделете и помогнете во однос на темата, а ти sonja112 ако веруваш дека некој кажува работи што не се точни, поткрепи ги со факти, ако немаш факти тогаш молчи и продолжи да читаш само. И потрудите се да пишувате со мак. подршка, особено за големи постови, да може полесно луѓето да прочитаат. А лични препукавања, можете и на пп.

Прашање : Веќе повеќе од еден месец предадени ми се документите во ДАБЧ, но не можам да го добијам бројчето од посредникот за да си проверам на интернет до каде ми е постапката. Дали доколку се јавам директно во ДАБЧ преку име и презиме ќе ми кажат до каде ми е происходот ??? Се мислам дали ќе се снајдам со бугарскиот, тоа малку ме кочи
 
Последно уредено:
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Ве молам не се препукувајте........ако имате нешто конкретно да кажете, споделете и помогнете во однос на темата, а ти sonja112 ако веруваш дека некој кажува работи што не се точни, поткрепи ги со факти, ако немаш факти тогаш молчи и продолжи да читаш само. И потрудите се да пишувате со мак. подршка, особено за големи постови, да може полесно луѓето да прочитаат. А лични препукавања, можете и на пп.

Прашање : Веќе повеќе од еден месец предадени ми се документите во ДАБЧ, но не можам да го добијам бројчето од посредникот за да си проверам на интернет до каде ми е постапката. Дали доколку се јавам директно во ДАБЧ преку име и презиме ќе ми кажат до каде ми е происходот ??? Се мислам дали ќе се снајдам со бугарскиот, тоа малку ме кочи
Јави се и прашај си сама треба да ти кажат,а посредникот зграбај го за вратот да ти го каже бројчето не може да го крие од тебе.А за бугарскиот не бери гајле разбираат тие се што ги прашуваш.Јас и во амбасада и правосудие се разбрав одлично.
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Јави се и прашај си сама треба да ти кажат,а посредникот зграбај го за вратот да ти го каже бројчето не може да го крие од тебе.А за бугарскиот не бери гајле разбираат тие се што ги прашуваш.Јас и во амбасада и правосудие се разбрав одлично.
Не е дека го крие, туку не можам да го начекам а веќе при крај сум со нерви за чекање. Ок, фала ти мн. Ќе се јавам ондак од понеделнк.
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
45
Поени од реакции
132
ne sakam da me baniraat od temava zatoa ke te preripnam oti nemam namera da pagam na tvoe nivo oti takvi samobendisani stvorenja ic ne mozam da gi svaram a dali mozes da mi drzes predavanja malo sutra.Ako imas nesto na VISOKO NIVO pisi ako ne odabi :facepalm:
ke te baniraat od temava cudno voopsto ne ni treba da bides tuka znaci slucajno vlegov i veruvaj milion pati se pokajav za toa ....a toa STVORENIJA što si go napisal ej te molam na onie koi te vospitale i te vospitale mnogu gledam toa na niv da im go kazes a ne mene......sram što se ima po svetov luge bez kultura I vospituvanje ZALNO
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Ве молам не се препукувајте........ако имате нешто конкретно да кажете, споделете и помогнете во однос на темата, а ти sonja112 ако веруваш дека некој кажува работи што не се точни, поткрепи ги со факти, ако немаш факти тогаш молчи и продолжи да читаш само. И потрудите се да пишувате со мак. подршка, особено за големи постови, да може полесно луѓето да прочитаат. А лични препукавања, можете и на пп.

Прашање : Веќе повеќе од еден месец предадени ми се документите во ДАБЧ, но не можам да го добијам бројчето од посредникот за да си проверам на интернет до каде ми е постапката. Дали доколку се јавам директно во ДАБЧ преку име и презиме ќе ми кажат до каде ми е происходот ??? Се мислам дали ќе се снајдам со бугарскиот, тоа малку ме кочи
Уф и јас го имам овој проблем,па да пробам и јас од понеделник со име ,ама некој од членовиве ми пиша дека само со бројче давале информации.Па работава пробај среќа од понеделник.[DOUBLEPOST=1425169030][/DOUBLEPOST]
Здраво
Сакам да прашам дали уште се врши пријавувањето за Бугарски пасош на веб страната http://www.aba.government.bg/?legal=9 или има некои измени. Однапред ви благодарам
Поздрав
Да или преку посредник.

Одговорете му убаво а не МВР ,од МВР има сигурно па што му треба да направиме селфи со него:mad:
 
Последно уредено:
Член од
28 февруари 2015
Мислења
45
Поени од реакции
132
Уф и јас го имам овој проблем,па да пробам и јас од понеделник со име ,ама некој од членовиве ми пиша дека само со бројче давале информации.Па работава пробај среќа од понеделник.
Vaka bez brojce tesko do imformacii ke dojdes od sigurni izvori ti kazuvam. A brojceto so kartonceto treba da e so tebe i koga ke ides po drzavjanstvoto....pa ti probaj ama sansi 0 bez nego.
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Vaka bez brojce tesko do imformacii ke dojdes od sigurni izvori ti kazuvam. A brojceto so kartonceto treba da e so tebe i koga ke ides po drzavjanstvoto....pa ti probaj ama sansi 0 bez nego.
Е па го имав во рака ама ете му го дадов на посредникот уффффф.Ти Благодарам
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Кога се подига државјанството нема потреба од картончето доволно е само да си го знаеш бројчето на памет.Не прават проблем и да си без картончето.Ако го имате загубено бројчето може слободно преку меил да и пишете во министерството со доволно податоци тие ке ви го кажат.[DOUBLEPOST=1425169345][/DOUBLEPOST]
Е па го имав во рака ама ете му го дадов на посредникот уффффф.Ти Благодарам
И јас му го дадов а кога го подигав државјанството само ме прашаа кое бројче сум ништо повеќе не ми побараа.
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Да прашам за происход се зема во предвид датата кога се поднесени документите или кога се предадени нотаризирани и легализирани?
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
45
Поени од реакции
132
Bez ovoa kartonce nikogas drzavjanstvo nema da zemes samo ako go poseduvas i e kaj tebe ke dojdes do drzavjanstvoto i nikako drukcije. .. 20150301_012104.jpg
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Кога се подига државјанството нема потреба од картончето доволно е само да си го знаеш бројчето на памет.Не прават проблем и да си без картончето.Ако го имате загубено бројчето може слободно преку меил да и пишете во министерството со доволно податоци тие ке ви го кажат.[DOUBLEPOST=1425169345][/DOUBLEPOST]
И јас му го дадов а кога го подигав државјанството само ме прашаа кое бројче сум ништо повеќе не ми побараа.
Брат чул те господ и за мене и за сите вас ама јас уште на произход сум.Чекам за произход
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Кога се подига државјанството нема потреба од картончето доволно е само да си го знаеш бројчето на памет.Не прават проблем и да си без картончето.Ако го имате загубено бројчето може слободно преку меил да и пишете во министерството со доволно податоци тие ке ви го кажат.[DOUBLEPOST=1425169345][/DOUBLEPOST]
И јас му го дадов а кога го подигав државјанството само ме прашаа кое бројче сум ништо повеќе не ми побараа.
Чекајте малку, брочјето сега што се добива при поднесување на происход е истото понатаму што следи за добивање указ ? Малку бе збунивте сега, нели се добива др број при самото интервју ? Или сега по ново добиваш бројче во ДАБЧ и тоа ти е исто за понатака ? Пошто далеку сум јас од мин. за правосудие.
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Член од
28 февруари 2015
Мислења
45
Поени од реакции
132
Чекајте малку, брочјето сега што се добива при поднесување на происход е истото понатаму што следи за добивање указ ? Малку бе збунивте сега, нели се добива др број при самото интервју ? Или сега по ново добиваш бројче во ДАБЧ и тоа ти е исто за понатака ? Пошто далеку сум јас од мин. за правосудие.
Na istoto prvo imaš broj za itervju pa go ckrtnuvaaat toj broj pa na istoto ti go vpisuvat brojceto za drzavjanstvo[DOUBLEPOST=1425169903][/DOUBLEPOST]
Сестра ми од X причини немаше никакви документи,се јави и и го дадоа бројот на пасошот,е сега уште да си го земе.
Sestrati od X pričini veruvaj ke ti dadam moj mob da mi se javiš ako zeme pasoš bez kartonceto. ..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom