Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Мене некако ми нема логика , поради изгубено картонче кое може да биде и еден обичен лист, да не може да се подигне пасошот. Освен дата не гледам никаков др официјален печат или сл да би било толку важно картончево
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
45
Поени од реакции
132
Na istoto prvo imaš broj za itervju pa go ckrtnuvaaat toj broj pa na istoto ti go vpisuvat brojceto za drzavjanstvo[DOUBLEPOST=1425169903][/DOUBLEPOST]
Sestrati od X pričini veruvaj ke ti dadam moj mob da mi se javiš ako zeme pasoš bez kartonceto. ..
I za da može da go zeme pasosot najbitno e prvo da go zeme BG drzavjanstvo a bez toa kartonce nikogas nema da go zeme državjanstvoto. ...
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
@
sonja112 јас го зедов без картонче.Немој само да не смееш овде сите кога веќе ти го дадат државјанството сето друго е чиста формалност доволно ти е да го знаеш бројчето од интервјуто и со документ за идентификација си завршиш работа.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Ne go posetuvam forumov cesto koga kako imam vreme no ovde se iznacitav se i sesto a nikoj vrska nema što se pisuva ....lele luge daj site koi davate mislenja vaši barem bidete malku informirani.
So toa tvoe arogantno odnesuvanje teško deka baš na tebe ke ti kazam bilo što i da znam ......a moeto mislenje ne beše lično nameneto za nikogo samo tolku mnogu raboti procitav što veruvajte nekoi raboti ne se ni blizu so temava ...
Клизачи влегвиш на темава и уште дискутираш за арогантни однесувања.

А како што те читам за тоа картончето.. изгледа слабо ги разбираш работиве.
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
45
Поени од реакции
132
@
sonja112 јас го зедов без картонче.Немој само да не смееш овде сите кога веќе ти го дадат државјанството сето друго е чиста формалност доволно ти е да го знаеш бројчето од интервјуто и со документ за идентификација си завршиш работа.
Ej stvarno kazuvam što i kako e daj te molam ne me smej ...a vo vtornik cekam da vidam na edna licnost što stvarno mnogu se trudi da najde poteklo i ne uspea što mozam da i sredam ..[DOUBLEPOST=1425170858][/DOUBLEPOST]
Клизачи влегвиш на темава и уште дискутираш за арогантни однесувања.

А како што те читам за тоа картончето.. изгледа слабо ги разбираш работиве.
Što znam moze i slabo da gi razbiram se e mozno ne vikam ne ama jas kolku znam i kolku takvi dokumenti prefanah prez moi race teka da treba bar malku da znam
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
@
sonja112 јас го зедов без картонче.Немој само да не смееш овде сите кога веќе ти го дадат државјанството сето друго е чиста формалност доволно ти е да го знаеш бројчето од интервјуто и со документ за идентификација си завршиш работа.
Nervoza,ако не ти е тешко ке ми кажеш како оди происход па интервју па .....Молим те бидејки во главава како каша ми е.Ти Благодарам однапред
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Nervoza,ако не ти е тешко ке ми кажеш како оди происход па интервју па .....Молим те бидејки во главава како каша ми е.Ти Благодарам однапред
Јас сум од старите преписки.А сега мислам дека иде прво происход па ако ти дадат одеш интервју и чекаш да ти излезе бројчето.
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
45
Поени од реакции
132
Znaci sega e vaka so potrebna dokumentacija i so dokument odis i vadiš proishod normalno ako ti go prifatat dokumentot koj go nosis za da go dokazes potekloto ili ti davaat rok od 1 mesec da go doneses toj dokument ako ne go doneses nisto od celata rabota niti ke dobies proishod niti je ti bide zakazano intervju
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
To
bgcitizen@justice.government.bg


Уважаеми
Аз с'м........... родена на ........ г. ...., Македонија.На интервју бјах на ....... година.Сакам да подам доп'лнителен документ обаче забравих цифров на в'проса, под којто се водам.Ќе могли да ме уведомите по електронен п'т кој номер е ми предмет.Повеке данни за мен идентификационен номер ........, башта..........и мајка ...........

Предварително благодарја

Номер'т на преписката на.........., родена на ........ г. е ....../2013 .


Дирекција „Б'лгарско гражданство“

Министерство на правос'дието

E-mail: V_Kassovska@justice.government.bg

Eve kako lesno se doaga do brojceto od intervjuto.i uste eden dokaz deka kartonceto ne e potrebno.



Ej stvarno kazuvam što i kako e daj te molam ne me smej ...a vo vtornik cekam da vidam na edna licnost što stvarno mnogu se trudi da najde poteklo i ne uspea što mozam da i sredam ..[DOUBLEPOST=1425170858][/DOUBLEPOST]
Što znam moze i slabo da gi razbiram se e mozno ne vikam ne ama jas kolku znam i kolku takvi dokumenti prefanah prez moi race teka da treba bar malku da znam
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
To
bgcitizen@justice.government.bg


Уважаеми
Аз с'м........... родена на ........ г. ...., Македонија.На интервју бјах на ....... година.Сакам да подам доп'лнителен документ обаче забравих цифров на в'проса, под којто се водам.Ќе могли да ме уведомите по електронен п'т кој номер е ми предмет.Повеке данни за мен идентификационен номер ........, башта..........и мајка ...........

Предварително благодарја

Номер'т на преписката на.........., родена на ........ г. е ....../2013 .


Дирекција „Б'лгарско гражданство“

Министерство на правос'дието

E-mail: V_Kassovska@justice.government.bg

Eve kako lesno se doaga do brojceto od intervjuto.i uste eden dokaz deka kartonceto ne e potrebno.
Леле јазиков вришти. :)))))))))
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
@
sonja112 јас го зедов без картонче.Немој само да не смееш овде сите кога веќе ти го дадат државјанството сето друго е чиста формалност доволно ти е да го знаеш бројчето од интервјуто и со документ за идентификација си завршиш работа.
Кој ги раѓа ваквите?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom