Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
D

Drexel

Гостин
Da go odnesam iako sum na finalna sega staven ili da pocekam da vidam kako ke se odvivat rabotite pa ako me stavat na dopolnitelna togas da gi nosam.. Sovet
Ти со или без доставување дополнителна не ти бега зошто си со стар документ кој треба да биде вештачен да помине низ совет за државјанство а потоа низ најважната комисија на јотова без чии амин ништо не бива, што порано го доставиш побргу да ти биде завршена и разгледана преписката.
 
Член од
2 октомври 2017
Мислења
14
Поени од реакции
3
Denes mi se smeni statusot od zadolzitelna vo finalna, intervju juni 2016 bt. poddadeno preku prv bratuced. dali nekoj znae od prilika sto i kako ponatamu i uste kolku ke se ceka bilo negativno ili pozitivno resavanje?
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Denes mi se smeni statusot od zadolzitelna vo finalna, intervju juni 2016 bt. poddadeno preku prv bratuced. dali nekoj znae od prilika sto i kako ponatamu i uste kolku ke se ceka bilo negativno ili pozitivno resavanje?
najverojatno kje bides 6 meseci na finalna, pa posle kje te prefrlat na dopolnitelna pa tamu kojznae kolku vreme kje bides i najverojatno kje treba da odneses pak nekoi dopolnitelni dokumenti za dokaz i taka...
 
Член од
9 јуни 2017
Мислења
291
Поени од реакции
196
Originalot ne mi go zemaja ko podavav jas dojumenti i tu mu napomenav da gi zadrzat mi rekoja nema potreba tie garantirale deka kopijata e ista so originalot pa sega ke vidime to e...[DOUBLEPOST=1508537609][/DOUBLEPOST]
I ti dostavi original dokumenti vo Sofija?
ne sum dostavil i ne planiram da se motam pak po istite vrati,ostanuvam da cekam
 
Член од
18 јуни 2017
Мислења
79
Поени од реакции
47
POMOS
brat na baba mi majka na tatko mi bil vo bg vojskas 9 godini
da pokusam da najdam vo arxiva vo B Trnovo dokument
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Уште се прaшувaте дaли дa ги oднесете вo oригнaл фoрмa стaрите дoкументи???? И пoсле се чекaлo мнoгу нa дoпoлнителнa,тешкo дaвaле држaвјaнствa.Тие вo прaвoсудие штo ви рекле декa не требa и не мoрa oригинaл дa се дaде знaете кoлку ке им биде гaјле декa ке чекaте 2 гoдини нa дoпoлнителнa?Кoлку зa лaнскиoт снег ете тoлку ке им биде гaјле.
 
Последно уредено:
Член од
11 јуни 2012
Мислења
126
Поени од реакции
23
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. ?!?!?!?!??!???????!?!??!?!? I SEGA !?
 
Член од
7 јуни 2016
Мислења
73
Поени од реакции
104
Проверка от Вицепрезидента на Р Б'лгарија
momci kakov status e ovoj sega ? od izdavanje na ukaz na ovoj potpis se smeni statusot sto e ova znae nekoj ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom