Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јули 2014
Мислења
615
Поени од реакции
530
Нема гражданство со потврди и која златна линија ја барате со потврдите ке ви молам да не тресите глупости.нема златна линија со потврди од клубовите во македонија.нека не ве мамат посредниците само преку родители и стари документи даваат.не даваат сега веќе со потврди и преку роднини акој некој се надева дека на овој начин дека ке земи гражданство многу се лажете.ни го зачукаја бракјава што да ви кажам.
Stari dokumenti? Primer ?
 
Член од
6 октомври 2017
Мислења
42
Поени од реакции
13
Koj da ne laze be potvrdata e 1800 den takvi pari e smesno da gi spomnes i dosta siris depresija na forumot ke vidime dosega jas ne slusnav na nekogo so potvrda da mu e prekratena postapkata taka nikoj nema kazano deka e prekratena postapkata psosi imalo i kje ima do 31 dekemvri se kje se iscicti i kje se znae koj kje zeme koj ne od 1 noemvri startuva resavanjeto koj kje zeme koj ne do 2 koleno site zimaat od 1 noemvi nataka kje bide D-DAY srekno

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
837
Поени од реакции
1.246
Koj da ne laze be potvrdata e 1800 den takvi pari e smesno da gi spomnes i dosta siris depresija na forumot ke vidime dosega jas ne slusnav na nekogo so potvrda da mu e prekratena postapkata

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
50 000 души Х 30 евра = 1 500 000 евра, Нормално ќе ти кажат дека важат потврдите ;)
 
Член од
2 октомври 2016
Мислења
344
Поени од реакции
291
50 000 души Х 30 евра = 1 500 000 евра, Нормално ќе ти кажат дека важат потврдите ;)
Smesni ste ako sakaat pari sega moze da kazat po 1000 evra koj saka drzavjanstvo da uplati vo pravo sudie i site ke uplatime toa znaes li kolku pari se

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Член од
9 јуни 2017
Мислења
291
Поени од реакции
196
pa jas sum so star dokument zatoa i ti kazuvam.Voena kniska i licna karta bugarska i pak sum na dopolnitelna!
 
Член од
7 јуни 2015
Мислења
56
Поени од реакции
86
Ако имаш доставено оригинали во Министерството нема да те вратат на дополнителна.
Originalot ne mi go zemaja ko podavav jas dojumenti i tu mu napomenav da gi zadrzat mi rekoja nema potreba tie garantirale deka kopijata e ista so originalot pa sega ke vidime to e...[DOUBLEPOST=1508537609][/DOUBLEPOST]
pa jas sum so star dokument zatoa i ti kazuvam.Voena kniska i licna karta bugarska i pak sum na dopolnitelna!
I ti dostavi original dokumenti vo Sofija?
 
Член од
20 мај 2016
Мислења
650
Поени од реакции
704
Originalot ne mi go zemaja ko podavav jas dojumenti i tu mu napomenav da gi zadrzat mi rekoja nema potreba tie garantirale deka kopijata e ista so originalot pa sega ke vidime to e...[DOUBLEPOST=1508537609][/DOUBLEPOST]
I ti dostavi original dokumenti vo Sofija?
Достави го нема дилема тука, друго беше пред година/две кога предававме документи и друго е сега, на интервју можеби тогаш ги одбивале но на шалтер ги прифаќаат и нема да те одбијат ако го приложиш оригиналниот.
 
Член од
7 јуни 2015
Мислења
56
Поени од реакции
86
Достави го нема дилема тука, друго беше пред година/две кога предававме документи и друго е сега, на интервју можеби тогаш ги одбивале но на шалтер ги прифаќаат и нема да те одбијат ако го приложиш оригиналниот.
Da go odnesam iako sum na finalna sega staven ili da pocekam da vidam kako ke se odvivat rabotite pa ako me stavat na dopolnitelna togas da gi nosam.. Sovet
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom