Бугарско воено воздухопловство 2

  • Креатор на темата Du
  • Време на започнување
Член од
15 декември 2010
Мислења
197
Поени од реакции
87
ехехехехехехехеххе:pos2::vozbud:
ми го продолжи животот, да си жив и здрав.
De4ko moesh da se smeash kolko si sakash samo toa to ostanuva. Kaji mi edno neshto,edno deto imate neshto po dobro ot Bulgaria. Aerodromi li, gari li, shoseta li,avtobusi li, koli li, aviokompanii li, more li, planini li ,ubavi jeni li shto kaji mi neshto. Nema nishto,samo izkomleksirani droidi odat gladni iz sokacite. 33% nevraboteni zabraveni ot celiot svet. Sam bil 6 meseca kaj skopie celava kartinka mi e jasna. Mrazite se shto marda, albanci,grci, pederi, bugari, megu vase se se delite na srbomani,jugoslaveni ,antichki i t.n. kaji mi za koe ne sum prav?
 

шеф на подземје

зумбулот
Член од
25 август 2010
Мислења
1.213
Поени од реакции
76
De4ko moesh da se smeash kolko si sakash samo toa to ostanuva. Kaji mi edno neshto,edno deto imate neshto po dobro ot Bulgaria. Aerodromi li, gari li, shoseta li,avtobusi li, koli li, aviokompanii li, more li, planini li ,ubavi jeni li shto kaji mi neshto. Nema nishto,samo izkomleksirani droidi odat gladni iz sokacite. 33% nevraboteni zabraveni ot celiot svet. Sam bil 6 meseca kaj skopie celava kartinka mi e jasna. Mrazite se shto marda, albanci,grci, pederi, bugari, megu vase se se delite na srbomani,jugoslaveni ,antichki i t.n. kaji mi za koe ne sum prav?
вака да ти кажам си напишал дека бугарија е 25-30 години пред нас не коментирам бидејки знам дека се зафркаваш .Тоа дека имало голема невработеност има ама и кај вас пред некоја година беше така сега нее е бидејки 1 милион луге ви заминаа од земјата останате само старците .
 
Член од
15 декември 2010
Мислења
197
Поени од реакции
87
Kadaif4e Bulgaria e prejivela nekolko vojni i e zagubila mnogo 4oveshki material no vinagi e bilo 13 i pol veka. Bulgaria e naj staro ime na evropska drjava -nikogash ne bilo smeneto. Ne se boj za Bulgaria vie ke dodete pa ke jiveeme zaedno vo mir i razbiranie. :smir:
 
Член од
21 декември 2010
Мислења
147
Поени од реакции
6
„јужен поток” ште носи 2,5 млрд. долара годишно в републиканскија бјуджет

http://www.vestnikstroitel.bg/2010/11/19/„јужен-поток”-ште-носи-25-млрд-долара-год/


02.02.2011 12:23

Трајков: ште осигурим финансиране и за двата газови проекта – јужен поток и Набуко

http://www.investor.bg/news/article/111907/332.html

--- надополнето ---

вака да ти кажам си напишал дека бугарија е 25-30 години пред нас не коментирам бидејки знам дека се зафркаваш .Тоа дека имало голема невработеност има ама и кај вас пред некоја година беше така сега нее е бидејки 1 милион луге ви заминаа од земјата останате само старците .
Еден совет ќе ти дадам - не слушај македонски телевизии и весници. Надвор Бугарија има 1 милион Бугари. Тоа се цигани, Турци и Бугари. Нивните семејства се во Бугарија и тие праќаат пари. Невработеноста е 9% во моментов. На година доаѓаат 9 милиони туристи во Бугарија
 
Член од
21 декември 2010
Мислења
147
Поени од реакции
6
Не велам дека сме богати, но нема никаква врска со она што пишува во вашите медиуми. Да не зборуваме дека секој крие даноци и добива двојно на пријавениот. Еве ти едноставен пример - една улица со автомобили во Софија. Можеш да видиш какви автомобили возат Бугарите.



 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.308
Поени од реакции
7.295
Престанете да се брукате, срамота е!!!
 

шеф на подземје

зумбулот
Член од
25 август 2010
Мислења
1.213
Поени од реакции
76
Не велам дека сме богати, но нема никаква врска со она што пишува во вашите медиуми. Да не зборуваме дека секој крие даноци и добива двојно на пријавениот. Еве ти едноставен пример - една улица со автомобили во Софија. Можеш да видиш какви автомобили возат Бугарите.


хахаах браво се е ферариња ги слушам и по звукот .
п.с не ме сили да го земам хиликоптерот да се спустам на плоштадот па ти да ми идиш да се сликаш .

--- надополнето ---

супер спот
 

bulgarischer

Горд Б'лгарин
Член од
8 август 2010
Мислења
93
Поени од реакции
43

Б'лгарски и германски офицери крај самолетите на летиште Белица


1918 г., Струмски фронт, б'лгарски офицери и војници пред пленен вражески, френски самолет Нјупорт (Nieuport)


Б'лгарски авиатори преди боен полет на борда на разузнавателен биплан Albatros C.III, наречен “Тутракан”, в кабината на наблјудателја е подполковник Васил Златаров, командир на б'лгарската авиација през П'рвата световна војна, картечницата е авиационна 7,92-mm MG 14 Parabelum („Парабелум”), 1918 г


Командир'т на В'здушни војски полк. Бојдев с летци от 55-ти випуск на Военното на Н.В. училиште. Трети от дјасно на лјаво, клекнал, мајор Павел Лазаров Павлов, командир на 652-ро јато от 2/6 изтребителен орлјак, загинал на 10 декември 1943 г. в бој с американски бомбардировачи при отбраната на Софија
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Аjде да ви дадам нешто актуално.
Командваштиот ВВС на Бугариja (Генерал-мајор Константин Попов) направи пробен полет со Gripen во Шведска.
Тоj е дел от бугарската воена делегациja, коja замина за Шведска да преговара за услови за тендерот.


 
Член од
22 јануари 2011
Мислења
53
Поени од реакции
2
Голема слика!
Еве ви уште 2 вести - едната е токму за поправка на Ми-24.
Надеваме да стане оваа година.
Другата е за презентацијата на РСК МиГ во Бугарија.
За жал тие не се поканети во идниот натпревар.

http://www.pan.bg/view_article-1-3360-Postignahme-dogovorka-s-Rusiq-za-remont-na-Mi-17-Mi-24-poddryzhka-na-MiG-29-i-remont-na-korabi.html

http://www.pan.bg/view_article-1-3313-Spisanie-KRILE-Prezentaciqta-na-RSK-MiG-29M-i-M2-za-Bylgariq.html
 

Kajgana Shop

На врв Bottom