Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.094
Република Македонија е во процес на распаѓање и таму се одвива процес на реб'лгаризација, кој многу брзо ќе успее на 70-80%, рече историчарот Божидар Димитров за агенција Блиц.
Пак се јавил комунистичкиов шпион, само сега во српски медиум. Нема што друго да прави, веќе и Бугарите го избришаа од платен список, па сега пати од комплексот на оставена љубовница и лупа глупости насекаде. Не го сфаќајте сериозно.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
аман бе снег во софија
Софиja винаги е била многу ладна и рано пагja снег, да не зборуваме што им се деси во североизточна бугариja преди 2 дни. Снег некаде до 1м.
--- надополнето: Oct 19, 2011 9:22 PM ---
Пак се јавил комунистичкиов шпион, само сега во српски медиум. Нема што друго да прави, веќе и Бугарите го избришаа од платен список, па сега пати од комплексот на оставена љубовница и лупа глупости насекаде. Не го сфаќајте сериозно.
Во Бугариja от многу години, никоj не го свакja сериозно.
 
Член од
20 октомври 2011
Мислења
59
Поени од реакции
18
секако блгарч еми не барем може со нивниот пасош легално да се работи во ЕУ
а лупање во гради од гордост не се живее
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.051
Поени од реакции
15.026
"Само во Бугарија има 4-5 милиони македонци, а во светот се кон 2-3 милијарди!" - комент ? Некоj?
знаеш Ловеч....вонземјаните ги посеале бугарите...тие се прв народ на планетава...паднале на Памир....
И што те чуди от това? Нито един бугарин нема да ти кажи,дека треба да се смени мието на РМ.
кога сме кај името на Македонија вие блгарите сте исти како атињаните...додуша ИСТИ сте! имате различни фаци и имиња само да ве распознаваме. Еве како Софија ја признава Македонија


повеќе ми вреди признанието на таму негде Којкурстан отколку на источниот неточен сосед
Затоа речиси секој бугарин ќе ти каже дека нема Македонци ниту Македонски јазик.
нека велат еден ден ќе молчат
А дали знаете дека Бугариja има право да ви го одземе државjaнството?
доколу имам бугарско државјанство јавно ќе го запалам
***
не може да ми одземе ако немам. тоа кажи им го на старомакедонците или новобугарите кои ги поткупувате за да станат корисници на червениот паспорт
Во Бугариja от многу години, никоj не го свакja сериозно.
Немојте така за Божо.... Тој е вашиот водич во темнината. Човекот кој ќе ве спаси од Македонците. Човекот кој пишува книги како што пеперутките прдат
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
кога сме кај името на Македонија вие блгарите сте исти како атињаните...додуша ИСТИ сте! имате различни фаци и имиња само да ве распознаваме. Еве како Софија ја признава Македонија


повеќе ми вреди признанието на таму негде Којкурстан отколку на источниот неточен сосед
И? Зашто си мислам,дека кратенката на Македониja е МК или грешам?
Зашто се правиш на мутав? Да не зборуваме,дека официален став на Софиja е
Бугарија ќе продолжи да ја ословува нашата земја со уставното име, Република Македонија, освен ако Македонија не побара од Софија да ја именува поинаку.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
не грешиш ама подобро е да стои Македонија
како што се пишува на руски
Сега стигнахме за подоброто. На мен например не ми бендиска да е во црвено и подобро би изгледало да е во црно.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.051
Поени од реакции
15.026
Сега стигнахме за подоброто. На мен например не ми бендиска да е во црвено и подобро би изгледало да е во црно.
ФМИ, користам сина крв на фоумов (нема да го личи) :)
......како би се чувствувал да те нарекуваат со иницијали, а не по име и презиме?
во постот додадов слика зашто нема можност да пишуваш руски кирилица, автоматски го претвора во македонски кирилица
***
офтопик
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.309
Поени од реакции
8.438
знаеш Ловеч....вонземјаните ги посеале бугарите...тие се прв народ на планетава...паднале на Памир....

кога сме кај името на Македонија вие блгарите сте исти како атињаните...додуша ИСТИ сте! имате различни фаци и имиња само да ве распознаваме. Еве како Софија ја признава Македонија


повеќе ми вреди признанието на таму негде Којкурстан отколку на источниот неточен сосед

нека велат еден ден ќе молчат

доколу имам бугарско државјанство јавно ќе го запалам
***
не може да ми одземе ако немам. тоа кажи им го на старомакедонците или новобугарите кои ги поткупувате за да станат корисници на червениот паспорт

Немојте така за Божо.... Тој е вашиот водич во темнината. Човекот кој ќе ве спаси од Македонците. Човекот кој пишува книги како што пеперутките прдат
Бугарија е првата земја која не призна под Уставно име.
Тоа не ги прави помалку асимилаторски настроени кон македонскиот народ и македонската историја.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Да не зборуваме дека това е производ увезен и државата нема никаква регулатива како да се изпишуват државите врз опаковките. Това си е наполно приватна работа.
--- надополнето: Oct 24, 2011 11:31 PM ---
ФМИ, користам сина крв на фоумов (нема да го личи) :)
......како би се чувствувал да те нарекуваат со иницијали, а не по име и презиме?
во постот додадов слика зашто нема можност да пишуваш руски кирилица, автоматски го претвора во македонски кирилица
***
офтопик
Секи ден си гледам БГ или BG на опаковките и нема што да ме навредува во това истото го гледаме СР, БиХ и така натаму...
--- надополнето: Oct 24, 2011 11:31 PM ---
Бугарија е првата земја која не призна под Уставно име.
Тоа не ги прави помалку асимилаторски настроени кон македонскиот народ и македонската историја.
И што е асимилаторското во сликава?
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.051
Поени од реакции
15.026
Да не зборуваме дека това е производ увезен и државата нема никаква регулатива како да се изпишуват државите врз опаковките. Това си е наполно приватна работа.
производот влегува во вашата држава. Ако БГ (С) им го тинтра на атињаните за влезот во ЕУ и НАТО тоа е сосема друго
Секи ден си гледам БГ или BG на опаковките и нема што да ме навредува во това истото го гледаме СР, БиХ и така натаму...
BG или MK има само таму каде што е опишан производот (состав и разни тракатанци). Во земја на производ се пишува име на држава [Makedoniya]
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.309
Поени од реакции
8.438
Да не зборуваме дека това е производ увезен и државата нема никаква регулатива како да се изпишуват државите врз опаковките. Това си е наполно приватна работа.
--- надополнето: Oct 24, 2011 11:31 PM ---

Секи ден си гледам БГ или BG на опаковките и нема што да ме навредува во това истото го гледаме СР, БиХ и така натаму...
--- надополнето: Oct 24, 2011 11:31 PM ---

И што е асимилаторското во сликава?
Никаква слика не зборувам јас.
Знаеш добро на што мислам.... ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom