Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.

LMC

Член од
26 август 2011
Мислења
147
Поени од реакции
45
"Само во Бугарија има 4-5 милиони македонци, а во светот се кон 2-3 милијарди!" - Низ мислење на македонски форумист, а коментарите останувам на вас.
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
185
Поени од реакции
96
хмм...
--- надополнето: Oct 16, 2011 2:00 PM ---

:pos:

Како после да не ти се смее човек ???
Абе лузерче,што да ти правам кога не разликуваш прашање од констатација.Твој проблем,а сега гитла труј на друго место
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Абе лузерче,што да ти правам кога не разликуваш прашање од констатација.Твој проблем,а сега гитла труј на друго место
Со гитла, со лузерче и со не труј не се покриваат сопствените бламажи, неписмен...
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
185
Поени од реакции
96
Реален случаj 2006 година. Патувам от Софиja за Билота.
На граничен премин Делчево, 2 македонки со бугарски пасоши на македонската граница ги свалиха от автобус да ги прашат зашто зели бугарски пасош. Вратиха се нервирани и викаха.
Стварно немам вакво нешто видено. Това зборува како е третманот.
--- надополнето: Oct 15, 2011 11:05 PM ---

:pos: и вештачки да направиме малцинства во Русиja, Украjна, Молдавиja, Србиja :pos:
Или викаш да ги асимилираме?:pos:
Не само што не стануваме малцинство, ами како % се зголемуваме.
2001- бугарите са 83.9%
2011-бугарите са 84.8%
И тука ти се разтури илузиjaта за малцинство.
Кажи ми фемчо,не се вештачко малцинство продадениве души што земаа пасоши блгарски?природно малцинство се?или донзаа дека се родени татари кога се натртија да се потпишат?

Дај линк од тоа дека ви се качува процентот.
И како тоа сега сте 84,8% па нели во блгарија нема други националности?Нели нема македонци?Кои се тие останати?Ајде фемчо просветли ме
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
:pos:
Ако патуваш од Куманово за Скопје со авион можеби...
Но во ЕУ земјите имаш два шалтери, еден за ЕУ и еден за останати. Ако по грешка (или од незнаење) се појавиш со пасош кој не е од ЕУ на шалтер каде што пишува EU passports only (незнаењето е сила и моќ) службеникот фино ќе те замоли да се префрлиш на другиот шалтер.

Повторно културата и елоквенцијата патријоцка стапува на сцена...како и обично...:icon_lol:
ти стварно сакаш да ме убедиш дека Македонците чекаат повеке? ставрно ли? кога последен патн си летал бе птицо моја европска?

се чекира ли летот во група или не? се истоварате во група или не?
--- надополнето: Oct 16, 2011 5:53 PM ---
* се накотија Бугарите на Кајгана да ни кажат колку хубаво е да си Блгарин, самиот факт што тие се на наш а не ние на нивни форум говори, за комплексот и хубавината на блгарштината.:vozbud:

за неинформираните со Македонски пасош можете секаде освен Бритснија. без проблем, без чекање, имате и допрва ке си имате ефтини летови од Александар Велики.

новиот закон за половни возила си го направи своето, и ситуацијата на терен покажува колку и какви возлиа има, буграските таблици испарија.

и за на крај, она што Бугарите добро го знаат, не се патува со пасош туку со пари.:icon_lol:
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.309
Поени од реакции
8.438
Јас патувам прилично многу, до сега ама ич никаде не сум чекала.
Освен на Бугарска граница, како по правило.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Кажи ми фемчо,не се вештачко малцинство продадениве души што земаа пасоши блгарски?природно малцинство се?или донзаа дека се родени татари кога се натртија да се потпишат?

Дај линк од тоа дека ви се качува процентот.
И како тоа сега сте 84,8% па нели во блгарија нема други националности?Нели нема македонци?Кои се тие останати?Ајде фемчо просветли ме
Малцинство?! Ти можеш да дадеш дефинициja за малцинство. Граганите на државата X во државата У не е задолжително да бидат малцинство.
Линк сакаш викаш?! Повели
http://censusresults.nsi.bg/Reports/1/2/R7.aspx
Коj пак ви излага,дека во Бугариja нема други националности??? Каде си прочитал вакво нешто?
Да видиме дали има?
http://censusresults.nsi.bg/Reports/2/2/R7.aspx
Б'лгарска,Турска,Ромска,Арменска,Еврејска,Влашка,Каракачанска,Руска,Гр'цка,Македонска,Рум'нска,Украинска
Това што са? Уште ви лажат дека jaдеме луге и вие верувате. Стварно жалам за вакви луге.
--- надополнето: Oct 16, 2011 6:28 PM ---
ти стварно сакаш да ме убедиш дека Македонците чекаат повеке? ставрно ли? кога последен патн си летал бе птицо моја европска?

се чекира ли летот во група или не? се истоварате во група или не?
--- надополнето: Oct 16, 2011 5:53 PM ---
* се накотија Бугарите на Кајгана да ни кажат колку хубаво е да си Блгарин, самиот факт што тие се на наш а не ние на нивни форум говори, за комплексот и хубавината на блгарштината.:vozbud:

за неинформираните со Македонски пасош можете секаде освен Бритснија. без проблем, без чекање, имате и допрва ке си имате ефтини летови од Александар Велики.

новиот закон за половни возила си го направи своето, и ситуацијата на терен покажува колку и какви возлиа има, буграските таблици испарија.

и за на крај, она што Бугарите добро го знаат, не се патува со пасош туку со пари.:icon_lol:
Този човек стварно уште меша чекиране со гранична контрола?! Помогнете му молам ви се!
 
Член од
16 октомври 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
Бог да чува и да брани. Каков бугарски пасош, би извадил пасош од Етиопија него татарски.

МАКЕДОНИЈА ЗАСКОГАШ.
ТАТАРИЈА ДОЛУ.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Некоj тука беше прашал колко места ке получат македонците во собрание, ако гласат. За да добиjaj места во собранието мора да надфрлат 4% от сите гласови. На последните избори 4% беха 170 000 гласа. Со тези гласови се добиват 10 места от вкупно 240 местното собрание.
Ако са под 4% нема да имат ни един депутат.
 

LMC

Член од
26 август 2011
Мислења
147
Поени од реакции
45
"Само во Бугарија има 4-5 милиони македонци, а во светот се кон 2-3 милијарди!" - комент ? Некоj?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
"Само во Бугарија има 4-5 милиони македонци, а во светот се кон 2-3 милијарди!" - комент ? Некоj?
Па ќе има ..колку бугарки нашите имаат окренато.. 10 % да фатиле заире , ете ти ги 4 милиона
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Пред еден месец ми беше дојден на гости еден пријател од Бугарија, по име Кирил. Ова пријател да се разбере фигуративно, затоа што човекот го знаев само преку еден друг форум, за кладење. Дојде во Битола со еден Пољак. Ги прошетав по Широк Сокак, го однесов до Охрид на пастрмка, класика. Сега Кирил е најжестокиот адвокат на името Македонија на тој форумот каде што го запознав. Кога некој Грк ќе спомене ФИРОМ, во очи им се фрла...
И што те чуди от това? Нито един бугарин нема да ти кажи,дека треба да се смени мието на РМ.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.309
Поени од реакции
8.438
И што те чуди от това? Нито един бугарин нема да ти кажи,дека треба да се смени мието на РМ.
Затоа речиси секој бугарин ќе ти каже дека нема Македонци ниту Македонски јазик.
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
201
Поени од реакции
117
Ајде фемчо ќе ти среди.Нема да те снима ама мора да те сликне,иначе како ќе правда парите што ги цица.
Иначе не ми одговори на прашањето од пред малку.
Не ти не ми одговори на прашањето паметен. Дали, откако ќе го земеш тој пасош, можеш кога било, во кое било време, да отидеш и да се откажеш од него?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom