Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 март 2010
Мислења
185
Поени од реакции
82
Има позитивни сигнали.
1. Утре во Собранието ќе има гласање за доверба на владата. Ако падне, се закажуваат избори во рана есен, на кои сигурно победува ГЕРБ.
2. Добиваат и оние кои не се вратени на дополнителна проверка. в. Дон Џелатимус
Во правото има Преседан, ако еднаш поминало, ќе поминува и во иднина.
3. Доста има одобрено во последните две недели и на оние од дополнителна настава. Особено во Указ 57.
Значи, од оние вратени на поправен, скоро сите добиваат двојки :cool:
A KADE GO NAJDE PROTOKOL 57 ILI UKAZ NE TE RAZBRAV SO OVA DRUGAR,PRIJATELE TE MOLAM POD OBJASNIMI.POZDRAV
 
Член од
26 мај 2014
Мислења
4
Поени од реакции
2
AА што ти некој диктатор да не стана, па ќе ми кажуваш дека морам да ја сакам државата, или што? Да не ни наредиш иста флизура ко твојта да носиме, ма одјеби ако не ти се свиѓа темата, ќе ми солиш ти памет намене!! Чукшш
Господ нека ти е на помош тебе и на таквите како тебе, продужи си да живееш во пештерата без светлина, ако не си станал и ти веќе пештера, гитла вампир.[DOUBLEPOST=1401223742][/DOUBLEPOST]
Од кој век си ти бе друже??? Единственото нешто за што постои држава, племе, клан, чопор итн. е само за ОЛЕСНУВАЊЕ на животот на членовите.... А тебе уште те лажат дека ТИ треба да направиш за државата а не државата за тебе, уште еднаш, секој вид на здружување, не е битно дали се животни или луѓе е само за една цел за олеснување на животот и полесно преживување. А се друго е измислено... Е сега реченицата "Можеш да ја сакаш државата без да ја сакаш владата" ти е измислена од владата за да ги предобијат таквите како тебе, плитки у мозокот.... Тоа ти е исто како да кажеш дека некој компјутер многу го сакаш, ама процесорот му е ептен спор што не ти врши работа... Па за што ти е таков копјутер??? И да, државата не е владата, ама владата е државата...
Се додека мислиш дека треба да живееш во чопори за да ти биде полесно ќе страдаш а у осталом глеам и кој ти е идол...Мене не ме лаже никој ако тебе дозволуваш да те лажат, за мене држава претставува оваа планета ама морам да се спуштам на ниво на држави за полесно да им биде објаснето на вампирите ко тебе.Тргни од твоја околина, тргни од себе...
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Господ нека ти е на помош тебе и на таквите како тебе, продужи си да живееш во пештерата без светлина, ако не си станал и ти веќе пештера, гитла вампир.
:tapp:[DOUBLEPOST=1401224105][/DOUBLEPOST]
Господ нека ти е на помош тебе и на таквите како тебе, продужи си да живееш во пештерата без светлина, ако не си станал и ти веќе пештера, гитла вампир.[DOUBLEPOST=1401223742][/DOUBLEPOST]
Се додека мислиш дека треба да живееш во чопори за да ти биде полесно ќе страдаш а у осталом глеам и кој ти е идол...Мене не ме лаже никој ако тебе дозволуваш да те лажат, за мене држава претставува оваа планета ама морам да се спуштам на ниво на држави за полесно да им биде објаснето на вампирите ко тебе.Тргни од твоја околина, тргни од себе...
ти појма немаш што зборуваш, ни самио не знаеш што мислиш и што пишуваш, и мислам дека многу почна да ги труеш луѓето на фотумо, поштеди од твојте bulshet Мисли! и полека полека одалечи си се од темата! чукшш
 
Последно уредено:
Член од
13 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
185
:tapp:[DOUBLEPOST=1401224105][/DOUBLEPOST]
ти појма немаш што зборуваш, ни самио не знаеш што мислиш и што пишуваш, и мислам дека многу почна да ги труеш луѓето на фотумо, поштеди од твојте bulshet Мисли! и полека полека одалечи си се од темата! чукшш
Не бе овој мора да се фука у вена.... :D
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Не бе овој мора да се фука у вена.... :D
Дали го свати нешто? или јас сум глуп или вистина на човекон му диши мозокот, спомнува пештери, држави цел свет!! ауффф се зел од умот!![DOUBLEPOST=1401224761][/DOUBLEPOST]http://aktuelno24.mk/vmro-bnd-vo-dhambaski-makedonskite-gragani-ke-imaat-svoj-pretstavnik-vo-ep
Батки еве и потврда за Џамбаски е прецтавник во ЕУ, е така мисла ке тргне работата, уште Бојко Борисов да дојде на власт, ќе биде како 2010 што беше за неполна година ќе излазат!!
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2014
Мислења
27
Поени од реакции
10
So znaci ako se izglasa nedoverba na vlada pak ke ima zastoj ne deka ubavo ode ama mrda po malku. I ako ima izbori ke si pocekame uste 3-4 meseci bez nikakov progres kako sto bese na prethodnite izbori
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
185
So znaci ako se izglasa nedoverba na vlada pak ke ima zastoj ne deka ubavo ode ama mrda po malku. I ako ima izbori ke si pocekame uste 3-4 meseci bez nikakov progres kako sto bese na prethodnite izbori
Во 2009 борисов за 3 месеци пушти 60 000 заостанати преписки, па сеа ти види сам спореди....
 
Член од
26 мај 2014
Мислења
4
Поени од реакции
2
Не бе овој мора да се фука у вена.... :D
Абе мормон еден додека не сфатиш дека ти си државата и планетата ќе мислиш ко што мислиш а јас за тоа време ќе продужам да се "фукам у вена", а ти со пријателот николов(ски) чекајте си пред бугарска амбасада за да ви дадат пашапорто и марш што подалеку од тука!
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
185
Дечки нека се за убаво предвремените парламентарни избори во Бугарија!!!!

Лјутви Местан (Претседател на ДПС): "Ремонт на кабинета, зад'лжителни 4-5 нешта, които кабинет'т и парламент'т трјабва да направјат преди предсрочен вот, незабавен предсрочен вот, вот есента, нај-к'сно до краја на годината, са все опции, които са отворени за Движението за права и свободи... Готови сме за разговори за постигане на с'гласие за нај-важните нешта за страната. Но не искајте от нас ние да сме носители на идејата"

http://www.mediapool.bg/dps-proiznese-prisadata-predsrochni-izbori-sled-remont-na-kabineta-news220776.html
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
185
koga ke bidat predvremenite ?
Есен, најкасно до нова година.... Се знаеше тоа, уште пред изборите Местан рече дека ако БСП изгубат од ГЕРБ тој нема да ја подржува владата на Орашерски...
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
589
Поени од реакции
601
Ако више има предвремени треба да е најкасно есента или до крајот на годинава,ама има алтернатива у која да Орешарски не даде предвремени зошто има веројатност гласањето на недоверба на владата(вот на недоверие) да се отфла и да не се гласа!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom