Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 октомври 2013
Мислења
817
Поени од реакции
170
Каракачанов и Вмро најави отварање на канцеларии во Охрид, Битола и Скопје што значи ова нека каже некој што е повеќе упатен во работите???
Нека проба да отвори..
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Каракачанов и Вмро најави отварање на канцеларии во Охрид, Битола и Скопје што значи ова нека каже некој што е повеќе упатен во работите???
http://boykoborissov.bg/bg/content/бојко-борисов-кабинет'т-„орешарски“-е-минало-в-срјада-парламент'т-трјабва-да-се-разпусне
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
817
Поени од реакции
170

Зашто праќаш татарски линкови. Ова е македонски форум. Татарски линкови во татарски форуми. А тие со татарски пасоши нека не шират пропаганда овде. Пак ќе кажам ако те бива и со афганистански пасош ќе успееш секаде.
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Ајде ајде ќе тргне работата на подобро, така и пред избори се спомнуваше дека на подобро ќе тргне ако дојде Бојко Борисов, ако се сеќавате во 2010 тој беше претседател и пасошите за непола година се ваѓашеа, први братучеди им излезе за 9 месеци!!
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
aj prestanete so prepucavanje, majki, shajki i of topici. stramota e.

kazete dali da ocekuvame promena vo politikata za izdavanje pasosi.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.965
Поени од реакции
2.875
Ај некој ако познава некој посредници што средуваат за бугарски пасош нека ми пише во пп.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Дали знае некој колку време се чека потпис од вицепретседателот на БГ од кога ќе ти излезе дека молбата е разгледена и прифатена?
 
Член од
26 мај 2014
Мислења
4
Поени од реакции
2
Prijatele ne si dostoen da ti repliciram, ali malku me zegna krajnata recenica, Vajda ti imas usran gaz sto veke odama smrdi po ulicite na taa zalna nasa makedonija, sto ne doprinel ni edna peda za napredok , i sto den denes bara 50 den za cigari od svojte roditeli, i ke te zamolam pred da repliciras vrati se ponazad vo postovite procitaj go tekot na razgovorite pa togas seri!!
You can (must) love your country without loving your government. А очигледно тоа за тебе е научна фантастика, или полесно ти е накај конзулат да отидеш... трето нема.
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
185
Ако за тебе најголемо достигнување во животот е ауди и бе ем ве тогаш слободно можеш да легнеш и никогаш да не станеш веќе. Или така ти е полесно за да го оправдаш твојот посран газ и уста со херпеси од голтање вавилонска сперма?
You can (must) love your country without loving your government. А очигледно тоа за тебе е научна фантастика, или полесно ти е накај конзулат да отидеш... трето нема.
Од кој век си ти бе друже??? Единственото нешто за што постои држава, племе, клан, чопор итн. е само за ОЛЕСНУВАЊЕ на животот на членовите.... А тебе уште те лажат дека ТИ треба да направиш за државата а не државата за тебе, уште еднаш, секој вид на здружување, не е битно дали се животни или луѓе е само за една цел за олеснување на животот и полесно преживување. А се друго е измислено... Е сега реченицата "Можеш да ја сакаш државата без да ја сакаш владата" ти е измислена од владата за да ги предобијат таквите како тебе, плитки у мозокот.... Тоа ти е исто како да кажеш дека некој компјутер многу го сакаш, ама процесорот му е ептен спор што не ти врши работа... Па за што ти е таков копјутер??? И да, државата не е владата, ама владата е државата...
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
34
Поени од реакции
3
Можеш да се ебеш со глупата комуњарска пропаганда.

Бугарски пасоши вадат сите. Но, најмалку вмровците. Ним секирата у медот им паднала, ќе фаќале магла.
А сосема друга работа е тоа што ВМРО нема одамна пробугарски струи. ВМРО во моментов не е ништо повеќе пробугарски настроена партија од СДСМ или било која друга.

Ова ти што го збориш е стар СДСМ-овски спин, за кој не ми се верува дека уште некој го есапи за вистина.
http://www.youtube.com/watch?v=NoZr8M-5_eU хммммм....ова да е бугарофилство нееееееееее...пропаганда од СДСМ е ова...го воздигнуваат Тодор Александров пред Даме Груев и Гоце Делчев...за информација еден од најголемите булевари во Софија е булевар Тодор Александро...
 

R.1

Член од
23 јануари 2014
Мислења
149
Поени од реакции
57
Најново !! за оние што имаат под дадено документи и им е продолжено чекањето поради проверка на потекло..

Во неделата бев на гласање како "бугарин од Пустец" :D:P во Битола в Конзулат, таму се разговараше, тој што стоеше на врата Слубеникот во Конзулатот ни рече дека ќе почнат од Октомври да пуштаат пак, или ќе почнат закочните документи да ги прегледуваат.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Најново !! за оние што имаат под дадено документи и им е продолжено чекањето поради проверка на потекло..

Во неделата бев на гласање како "бугарин од Пустец" :D:P во Битола в Конзулат, таму се разговараше, тој што стоеше на врата Слубеникот во Конзулатот ни рече дека ќе почнат од Октомври да пуштаат пак, или ќе почнат закочните документи да ги прегледуваат.
Mnogu jaka ti e informacijava:) bravo
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom