Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 септември 2012
Мислења
319
Поени од реакции
91
Decki ne se raspravajte veke,dajte da se zdruzemo site i da ja sredime rabotata da zememe bugarski pasos.na koj ne mu odgovara temata,slobodno moze da prodolzi ponatamu...Inaku pobedi borisov,mislam deka toj go donese zakonot za 1 god da im se dava na makedoncite pasos.se nadevam deka sega pak ke se vrati rabotata na staro i ke se zavrsi so 2012 konecno
 
S

simpleman

Гостин
Decki ne se raspravajte veke,dajte da se zdruzemo site i da ja sredime rabotata da zememe bugarski pasos.na koj ne mu odgovara temata,slobodno moze da prodolzi ponatamu...Inaku pobedi borisov,mislam deka toj go donese zakonot za 1 god da im se dava na makedoncite pasos.se nadevam deka sega pak ke se vrati rabotata na staro i ke se zavrsi so 2012 konecno
А како да се здружиме и да ја средиме работата?!Сигурно мислиш бидејќи сме "многу значаен фактор" на политичката сцена ние вратените на дополнителна да извршиме притисок врз бугарската влада, па да се уплашат да ни попуштат и да ни дадат државјанства.:pos:Никако не можеме да смениме ние ништо,бидејќи не сме никаков фактор:(.Единствено нешто што можеме да направиме е да чекаме.
 
Член од
30 април 2014
Мислења
38
Поени од реакции
2
Дали знае некој колку време се чека потпис од вицепретседателот на БГ од кога ќе ти излезе дека молбата е разгледена и прифатена?

mislam deka se ceka edna nedela a ti drugar bese na dopolnitelna odnersib nekakvi dokumenti ili kako??
 
Член од
2 септември 2012
Мислења
319
Поени од реакции
91
А како да се здружиме и да ја средиме работата?!Сигурно мислиш бидејќи сме "многу значаен фактор" на политичката сцена ние вратените на дополнителна да извршиме притисок врз бугарската влада, па да се уплашат да ни попуштат и да ни дадат државјанства.:pos:Никако не можеме да смениме ние ништо,бидејќи не сме никаков фактор:(.Единствено нешто што можеме да направиме е да чекаме.
Epa nemora da cekamo,ne e sekogas izrekata koj ceka,ke doceka :D
Daj koj slusne nesto,doznae,vidi sto napravil nekoj da spodeli i da brkame rabota preku sto najdeme,sig nesto mora da moze da se napravi...vo sekoj zakon ima dupki :D
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
mislam deka se ceka edna nedela a ti drugar bese na dopolnitelna odnersib nekakvi dokumenti ili kako??
Не, одма од задолжителна процедура, утрово се смени во Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.
 
Член од
30 април 2014
Мислења
38
Поени од реакции
2
Не, одма од задолжителна процедура, утрово се смени во Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.
епа супер кога си поминал без дополнително документи очекувај една до две неедели мах и ке ти биде одобрено ;)
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
You can (must) love your country without loving your government. А очигледно тоа за тебе е научна фантастика, или полесно ти е накај конзулат да отидеш... трето нема.
AА што ти некој диктатор да не стана, па ќе ми кажуваш дека морам да ја сакам државата, или што? Да не ни наредиш иста флизура ко твојта да носиме, ма одјеби ако не ти се свиѓа темата, ќе ми солиш ти памет намене!! Чукшш
 
S

simpleman

Гостин
Epa nemora da cekamo,ne e sekogas izrekata koj ceka,ke doceka :D
Daj koj slusne nesto,doznae,vidi sto napravil nekoj da spodeli i da brkame rabota preku sto najdeme,sig nesto mora da moze da se napravi...vo sekoj zakon ima dupki :D
Друже нема чекање ако имаш документ,а ако немаш не може да се ископа моментално ништо.Ова се случува веќе 9 месеци,без никакви позитивни сигнали за промена и што е најлошо од се, ако останат овие на власт може со оваа практика да тераат уште 3 години колку што им трае мандатот уште.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Абе глуп еден па вратаров во конзулат работи, не в пожарна.
ааа за вакви глупави македонци нема Бугарски пасоши
Vidi vaka,prvo i osnivno ti nemas kultura na komunikacija i vo nedostig na kultura vregjas. Ajde citiraj mi kade jas te navrediv tebe...... Ako jas za tebe sum glup,togas kazimi kakov si ti poso samiot kaza deka si bil da glasas vo kozulatot vo bitola kako glasac od pustec.....znaci ti si izmanipuliran ...
 
Член од
25 март 2014
Мислења
202
Поени од реакции
198
Друже нема чекање ако имаш документ,а ако немаш не може да се ископа моментално ништо.Ова се случува веќе 9 месеци,без никакви позитивни сигнали за промена и што е најлошо од се, ако останат овие на власт може со оваа практика да тераат уште 3 години колку што им трае мандатот уште.
Има позитивни сигнали.
1. Утре во Собранието ќе има гласање за доверба на владата. Ако падне, се закажуваат избори во рана есен, на кои сигурно победува ГЕРБ.
2. Добиваат и оние кои не се вратени на дополнителна проверка. в. Дон Џелатимус
Во правото има Преседан, ако еднаш поминало, ќе поминува и во иднина.
3. Доста има одобрено во последните две недели и на оние од дополнителна настава. Особено во Указ 57.
Значи, од оние вратени на поправен, скоро сите добиваат двојки :cool:
 
S

simpleman

Гостин
Има позитивни сигнали.
1. Утре во Собранието ќе има гласање за доверба на владата. Ако падне, се закажуваат избори во рана есен, на кои сигурно победува ГЕРБ.
2. Добиваат и оние кои не се вратени на дополнителна проверка. в. Дон Џелатимус
Во правото има Преседан, ако еднаш поминало, ќе поминува и во иднина.
3. Доста има одобрено во последните две недели и на оние од дополнителна настава. Особено во Указ 57.
Значи, од оние вратени на поправен, скоро сите добиваат двојки :cool:
Колкав број на одобрени од дополнителна има во новите укази и во тој 57?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom