Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 февруари 2012
Мислења
1.273
Поени од реакции
930
Не може да бидеш македонец а да имаш вулгарски пашапорт. Не знаеш да зуцнеш татарски
Нема никаков проблем да биде Македонец со бугарски пасош, според бугарската држава постојат Македонци како етнографски заедница и македонски дијалект, знам дека не ти одговара да има Македонци со бугарски пасоши и да имаме добри односи меѓу себе, но се воздржувај со навредите кон Бугарија и Бугарите за напред. ќе создадеш лош впечаток на Албанците пред Бугарите а тогаш од две столчиња ќе паднете на земјата!
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.645
Поени од реакции
1.501
Извини, јас барем работам. Не кукам дека нема работа, не барам пари од моите. Извини другар, ама ти си шетал, ама ко со затворени очи. Ама ако мислиш дека со бг пасош ќе станеш цар, си се заебал гадно. Било каде ќе треба да го потиш газот. Никој не ти дава пари на убави очи. Ако те третираат така, можеби така си и заслужил. Или така си се поставил. Биди ми поздравен и прати ми разгледница од некаде, напишана со чист бугарски јазик. Секаде работникот е третиран ко потрошно средство, капитализам. Разликата е во платите. И во Европа ако не исполнуваш некоја работна норма, или ако не работиш ќе добиеш клоца во газ. И јас би сакал да добијам бугарски пасош или пасош на било која држава доколку исполнувам услови.
Пример да сум роден во Бугарија или било која земја.
Моите (или еден од родителите) да се бугари.
По тие основи јас немам право на државјанство. И јас не сакам да работам за 10000, ама ете, какви се такви се. Кога ќе создадам услови ќе заминам од дупкава. Но не со пасош на бугарија, против која мојот дедо се борел во ВСВ. Ама изгледа си ти некој од потомците на петоколонашите.

Погледај се о новобугарине! Пишуваш со латиница. Нели бугарите пишуваат со кирилица?
Форумов е за дискусија, не за курчење на некои кои немаат нешто потешко фатено од половиот орган и ми се жалат.
Штотуку се вратив од осумчасовна работа, без да солам памет како тебе на форумов. Штознам, можеби добивате на процент вие што прокламирате сладок живот со бг пасош.

Туку не кажа,магацинот на вујко ти е ? :D. у мк секаде ги примаат прво роднините па пријателите.и ако немаш врски тешко да најдеш работа,ова важи поготово за помалите градови.сум работел од 7 до нареден ден до 7(тоа ти се 3 смени или 24 саати) за 40ден од саат и ни осигуран ни ништо,и уште ми се дереле над глава ко луди за нивни грешки.
Разликата во европа е што не ги занима кој си што си каков си(се додека не си криминалец),ги занима само да работиш.

Коа девојка ми дојде од странство,фирмата кај што работев во мк даваше плати,на сите им даде као половинка плата(така се плаќа у мк),мене ми дадоа 1200ден со образложение дека девојка ми дошла од странство,имала она пари па не морало мене одма цела плата да ми даат туку после тоа ке ми даделе(дадов отказ у јануари,зимав заостанати плати до април-мај).Ете такви ти се условите у твојата убава македонија.
баш ради вакви одма дадов отказ и одма поднесов барање за бг пасош.така да види си прво како е низ фирмите у мк па после соли памет дека не ни треба бг пасош.
Тука кај што сум сега барем не ме заебаваат, не работам по 3 смени наеднаш,осигуран сум.
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
817
Поени од реакции
170
Нема никаков проблем да биде Македонец со бугарски пасош, според бугарската држава постојат Македонци како етнографски заедница и македонски дијалект, знам дека не ти одговара да има Македонци со бугарски пасоши и да имаме добри односи меѓу себе, но се воздржувај со навредите кон Бугарија и Бугарите за напред. ќе создадеш лош впечаток на Албанците пред Бугарите а тогаш од две столчиња ќе паднете на земјата!
95 посто од татарите работат за наши фирми надвор. Ние го градевме цела татарија ! Па сега види ти. Гледајте вие татаришта да не си ги расипете односите со нас. Веќе сме 10000 во Софија.
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Туку не кажа,магацинот на вујко ти е ? :D. у мк секаде ги примаат прво роднините па пријателите.и ако немаш врски тешко да најдеш работа,ова важи поготово за помалите градови.сум работел од 7 до нареден ден до 7(тоа ти се 3 смени или 24 саати) за 40ден од саат и ни осигуран ни ништо,и уште ми се дереле над глава ко луди за нивни грешки.
Разликата во европа е што не ги занима кој си што си каков си(се додека не си криминалец),ги занима само да работиш.

Коа девојка ми дојде од странство,фирмата кај што работев во мк даваше плати,на сите им даде као половинка плата(така се плаќа у мк),мене ми дадоа 1200ден со образложение дека девојка ми дошла од странство,имала она пари па не морало мене одма цела плата да ми даат туку после тоа ке ми даделе(дадов отказ у јануари,зимав заостанати плати до април-мај).Ете такви ти се условите у твојата убава македонија.
баш ради вакви одма дадов отказ и одма поднесов барање за бг пасош.така да види си прво како е низ фирмите у мк па после соли памет дека не ни треба бг пасош.
Тука кај што сум сега барем не ме заебаваат, не работам по 3 смени наеднаш,осигуран сум.
Drugar mu kazav i jas, rabotata e sto on e ostaven na prezivuvanje, i bez zamisla za napredok!! Vo ovaa smrdliva zemja cel zivot mozes da mizeruvash, i zdravje da gubis!!
 
M

mordekaj

Гостин
95 посто од татарите работат за наши фирми надвор. Ние го градевме цела татарија ! Па сега види ти. Гледајте вие татаришта да не си ги расипете односите со нас. Веќе сме 10000 во Софија.
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
23 февруари 2014
Мислења
43
Поени од реакции
12
дали има начин да се извади бг пасош по брза постапка и колку кошта?
 
Член од
18 февруари 2012
Мислења
1.273
Поени од реакции
930
95 посто од татарите работат за наши фирми надвор. Ние го градевме цела татарија ! Па сега види ти. Гледајте вие татаришта да не си ги расипете односите со нас. Веќе сме 10000 во Софија.
еј албанец нема да ми викаш Татар да не си видиш ушите без огледало. Не ми се прави на многу храбар зашто бев 2001 година како плачевте насреде софија бугарската војска да не влегува во македонија.Ти ли ќе ме плашиш со Албанци во софија :facepalm: да кажам ли на сите како се претставувате за Македонци и зборувате на македонски да не јадете кутек,95 по сто Бугари работеле за вас:pos:. Кој ве знае вас дека постоите? во брисел сте биле рекле на нашите европратеници :pos:кој ве пушти вас во парламентот да зборите ?да не сте биле пред парламентот со капа во рака :tapp:
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
817
Поени од реакции
170
Слушај бе малоумен што к** бараш на овој форум
Кој е малоумен ајде кажи што си ? Вулгар татар ? Татари во Татарија. Македонија е земја со закони, стандарди и луѓе успеаја надвор со Македонски пасош. Луѓе читајте и ако ве бива и со пасош од Того ќе успеете.
 
Член од
18 февруари 2012
Мислења
1.273
Поени од реакции
930
Татари ќе ве решиме. Сега Швицарска нема да ви дозволи да работите (наши се главни таму). Вашите се слаби раштркани сте, не сте обединети во Европа ќе видите на што расте лебот. Све за наши фирми работите. Ние ви ја напраивме татарија
ме болат кајсиите за Швајцарија таа воопшто не е во ЕУ, цела европа е пред нас а од следната година и САД, знам дека има многу во Швајцарија познавам Албанци од таму ама за среќа не мислат селјачки како тебе и ако тие слушнат што зборуваш во земја ќе се сокријат од срам
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
817
Поени од реакции
170
ме болат кајсиите за Швајцарија таа воопшто не е во ЕУ, цела европа е пред нас а од следната година и САД, знам дека има многу во Швајцарија познавам Албанци од таму ама за среќа не мислат селјачки како тебе и ако тие слушнат што зборуваш во земја ќе се сокријат од срам
Со татарски пасош татарите работат во ЕУ за смешни пари и се робови. Швицарска е Број 1 земја во Европа. За САД никогаш нема да дозволат татарите да патуваат без визи. Ќе видиш
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Со татарски пасош татарите работат во ЕУ за смешни пари и се робови. Швицарска е Број 1 земја во Европа. За САД никогаш нема да дозволат татарите да патуваат без визи. Ќе видиш
Robovi so BMW i AUDI, a ti i tvojto pokolenie ke butate tocacite niz makedonskite skapani ulici, i ke molis za leb!![DOUBLEPOST=1401115858][/DOUBLEPOST]Daj batalete go Iphone, izgleda nekoe detiste nederosnato e, sto oste mozokot mu e vo razvivanje, ostavete ne mu replicirajte saka samo nekade da tepa vreme!!
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
Каракачанов и Вмро најави отварање на канцеларии во Охрид, Битола и Скопје што значи ова нека каже некој што е повеќе упатен во работите???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom