Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
За разлика од мене ?:)
Во ред...туку ете ти нешто во врска со темата...зошто толку македонци земаат бг пасоши? Што е работата, објасни ми конечно...

А каков став имаш јасно кажа со директни навреди кон членот кој раскажа зошто сакал да земе пасош...:)

И јас не зборувам на памет и познати ми се работите од прва рака што е и како е.
Едностраноста постои, нема потреба од калемење, очигледна е.
Аналогијата воопшто не е ефтина, туку е реалистична и има поента.
Но не за секого, знаеш како велат, перцепција ова она...
Но да не навлегуваме, бидејќи ќе се забега кон оф-топик и некои незгодни прашања околу сакањето држави и слично...
Не знам што ќе ти се овие подли подметнувања со туѓи цитати. Зошто толку Македонци земаат бугарски пасоши? Мојот пост на темава одговори на тоа прашање, ама ти не си го прочитал. Немам намера да репостирам ради тебе. Твоиве постови не го залужуваат тоа.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Не знам што ќе ти се овие подли подметнувања со туѓи цитати. Зошто толку Македонци земаат бугарски пасоши? Мојот пост на темава одговори на тоа прашање, ама ти не си го прочитал. Немам намера да репостирам ради тебе. Твоиве постови не го залужуваат тоа.
Ај репостирај ради мене, нов сум во муабетов, а живо ме интересира твојата теорија.
 

its_ok_im_new

brake lights
Член од
24 август 2010
Мислења
402
Поени од реакции
216
So ogled na toa sto uste od mal ziveam vo stranstvo, imam stransko drzavjanstvo i za srekja, sum so dosta sirok vidik-ne mi e griza dali sum makedonec, holangjanec ili germanec se dodeka ima luge koi me sakaat, gi sakam, i ziveam udoben zivot.
Ustvari koga ke razmislam podobro, svet bez granici i drzavi e nesto podobro.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Само напред, дечко. Прво цинизам, па после навреда. Со ваква реторичка комбинација далеку ќе догураш.
Напрај едно копи-пасте од твојата теорија, имај ја барем таа доблест.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Напрај едно копи-пасте од твојата теорија, имај ја барем таа доблест.
Нема никаква теорија. А за доблест, тешко да ќе можеш да делиш совети на форумов. Него, тебе ти е досадно па сакаш малце да провоцираш, нели?
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Нема никаква теорија. А за доблест, тешко да ќе можеш да делиш совети на форумов. Него, тебе ти е досадно па сакаш малце да провоцираш, нели?
Не бе чоек.Опушти се малку, полека со дефанзивниот став, не те напаѓам, ме интересира само кое е твоето мислење, зошто македонците земаат бугарски пасош?
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Не знам што ќе ти се овие подли подметнувања со туѓи цитати. Зошто толку Македонци земаат бугарски пасоши? Мојот пост на темава одговори на тоа прашање, ама ти не си го прочитал. Немам намера да репостирам ради тебе. Твоиве постови не го залужуваат тоа.
Болдираното ме потсети на некаква изјава од некаков политичар...:D
Па да, нема во нив простачки навреди,испади на тежок примитивизам или кукања за бан за членови на чии ставови немам контрааргумент......;) за разлика од некого...

Подли потметнувања?
Цитирањето е дел од форумското дебатирање, кога некој тврди едно а неколку поста погоре кажува друго на пример, ако тоа не ти беше јасно до сега, верувам дека од сега нема да имаш дилеми. Нема ништо подло. Тоа се форумски алатки и секој може да ги користи во одбрана на својот став.

А прашањето и не беше кон тебе,туку кон цитираната членка, но без разлика, моето мислење е дека секој кој има став по темата би требало да знае зошто рајата зема пасоши. Твојот пост добро ја опфати ситуацијата и како што реков се согласувам со поголем дел од напишаното.
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Абе toecutter да не знаев дека си вака надвор од сите шеми на политичариве ќе ме зачудеше твојов либерален став... единствено што сум приметил во твоите постови е омраза према Србите а сега и некако претерано дефанзивен став завземаш кон татариве и нивната македонска тоалетна хартија-болварски пасош. Човек би помислил дека одработуваш нешто чисто онака анализирајки те кога ти веќе го правиш тоа со други луѓе...
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
зошто македонците земаат бугарски пасош?
имаат можност да работат во странство (ако си забележал по огласи: се бараат со БГ пасош)
значи некои од нив земаат БГ пасош заради егзистенција, но има некои кои се чукаат во гради дека се бугари, дека немале права...а до вчера се правеле патриоти. тоа не се бугари а не ни македонци туку бугарофили (се прават поголеми бугари од бугарите во бг)
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
имаат можност да работат во странство (ако си забележал по огласи: се бараат со БГ пасош)
значи некои од нив земаат БГ пасош заради егзистенција, но има некои кои се чукаат во гради дека се бугари, дека немале права...а до вчера се правеле патриоти. тоа не се бугари а не ни македонци туку бугарофили (се прават поголеми бугари од бугарите во бг)
И дали ти или било кој има право да им се меша во тоа чувство? Ако осеќаат дека се бугари или џедаи или јапонци тоа е лично право на секој човек.
Нема Македонија да пропадне ради таквите не се секирај, ако некогаш пропадне тоа ќе биде ради нашите мили политичари.

ПС: Немам бугарски пасош, не ни планирам да вадам, само сум либерален атеист. :)
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Болдираното ме потсети на некаква изјава од некаков политичар...:D
Па да, нема во нив простачки навреди,испади на тежок примитивизам или кукања за бан за членови на чии ставови немам контрааргумент......;) за разлика од некого...

Подли потметнувања?
Цитирањето е дел од форумското дебатирање, кога некој тврди едно а неколку поста погоре кажува друго на пример, ако тоа не ти беше јасно до сега, верувам дека од сега нема да имаш дилеми. Нема ништо подло. Тоа се форумски алатки и секој може да ги користи во одбрана на својот став.

А прашањето и не беше кон тебе,туку кон цитираната членка, но без разлика, моето мислење е дека секој кој има став по темата би требало да знае зошто рајата зема пасоши. Твојот пост добро ја опфати ситуацијата и како што реков се согласувам со поголем дел од напишаното.
Само напред, Тоукатер. Јаки ти се аргументиве. И сестра ми да не е курва, случајно?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom