Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.106
Поени од реакции
20.943
Кога ќе дојдеш до питачки стап и ќе сакаш да си го прехраниш семејството по секоја цена, ќе заборавиш на патриотизмот и ќе тргнеш кон „спасението“...ги оправдувам само оние што навистина се мизерни и неможат да преживуваат во Македонија, а за тие што бегаат од аздис немам коментар, не заслужуваат да бидат Македонци. Но, тоа е само мое мислење
Така некако и јас размислувам, ама досега од луѓето што ги знам, а се со бугарски пасош, ама баш ниеден не беше дојден до питачки стап.
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
Зависи за што ви треба ако е за работа надвор и заработувате повеќе од наша Македонија тогаш одговорот е ДА.

Знам доста луѓе што се занимаваат со бизнис надвор и имаат пасоши .

А од патриотизам не се живее и нема врска дали имате српски ,германски ,кинески пасош тоа не кажува дали сте Македонец и гинете за државата и Гоце Делчев имал Бугарска школа и се пишувал како Македонски бугарин па си ја сакал својата држава и се чувствувал како Македонец.

Затоа би го замолил модераторот да ја стави темава у корпа ,доста е веќе со вакви срања на народот уше ова му треба.

пораснете

Ова како к-15 дали си за германците или русите ,сакаш баклава или тулумба .хаххахаха
 
Член од
8 декември 2010
Мислења
511
Поени од реакции
131
Ниту сум видел некој да дојде до питачки стап,ниту пак сум видел некој да умре од глад,е сега некој ако е алчен слободно нека си го продаде газот,но нека не мисли дека нема да има последици за продавањето...
pa izgleda ne si ja videl makedonija vo pravoto svetlo
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.965
да да...незначи дека за пари се продава човечка душа....
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
Боже пази, никогаш..ни мртов..
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Што е поголемо предаство тетоважа од ЈНА или бугарски пасош?

Не.
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Што е поголемо предаство тетоважа од ЈНА или бугарски пасош?

Не.
тетоважата ништо не докажува за идентитетот на еден човек,но со пасошот каде и да одиш ќе бидеш деклариран спрема тој истиот
еве на пр. албанциве од кај нас каде и да се сакале или не морат да се запишат како македонци
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Немам бугарски пасош, нема ни да го имам но да ја продолжам играва

Што е поголемо предаство газење на македонското знаме или бугарски пасош?
Промена на македонското име или бугарски пасош?
Плукање на се што е наше ( македонско) или бугарски пасош?
Величање на српскиот турбофолк или бугарски пасош?
Поделбата на Наши и Ваши или бугарски пасош?

Зошто се вртиме во круг? Зошто историјата ни се повторува? И кога еднаш ќе се обединиме...?
 

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
Никогаш не би извадил,и без пари да ми го даваат не го зимам....Колку и да ни е окапана земјава,колку и да не чини,колку и да пропаѓаме ја сум МАКЕДОНЕЦ..За играва ја сум у аут....
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Премногу лично сваќате некои работи. Секој може да си бира што сака да биде, сакавте демократија, човекови права, сега ви е крив Господ за Спаска Митрева. Кога може еден поранешен премиер да тресе зелени јавно на телевизија и сеуште (колку што знам) си е жив и здрав, зошто да осудувам некој друг кој зема бугарски пасош. Ова се вика типичен пример на морален хазард, google it.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.965
јас сум фанатик кога се работи за мојата земја....
ни за пари...ни за ништо...не би зел бугарски пасош...или како било друг...доволен ми е еден....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom