Бугарски паравоен поход во Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Сите сте добродојдени.Се надевам да ти причекате како вашите дедовци посрештнали моја пра дедо-с цветја и колбаси :)
Не си свесен, колку само сакаме да ве пречекаме браќа, сеуште имаме живи баби и дедовци кои изгубиле некој поради вас.... само појави се и пробај да јадеш нешто за гољама болварија или да ми мафташ со тоа лајно од знаме пред носот.... што се однесува до цвеќето и колбасите нема проблем арно рече theMac3donian ќе ги раздаваме, за душа да ви се фатат сепак иста вера сме (за жал), макар што имам чуство дека вие со колбасите си играте поинаку.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Вие бе, Блгари, арни сте?
Не сте...очигледно...ќе шетате по Македонија и нешто демек ќе се курчите...
И кога нормално и прописно ќе ви „заблагодарат“ луѓето, тогаш ќе какате по ваши весници за антибугарска хистерија и слично...
Како се создаваше пропагандата...класичен пример.
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
Одборот за пречек веќе се формира.
Ми се јавија многу пријатели од Србија. Сакат да дојдат и да ни помогнат. Велат:“ Вардарска Македонија, од секогаш е била наша, ако не можете вие да ја одбраните ке дојдеме ние“. Потегот на Македонски е одличен, промакедонски. Го зацртува патот кон влез во НАТО и ЕУ. Само така. А, што оружје ке ни се припреми, или секој треба да носи од дома?
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Ми се јавија многу пријатели од Србија. Сакат да дојдат и да ни помогнат. Велат:“ Вардарска Македонија, од секогаш е била наша, ако не можете вие да ја одбраните ке дојдеме ние“. Потегот на Македонски е одличен, промакедонски. Го зацртува патот кон влез во НАТО и ЕУ. Само така. А, што оружје ке ни се припреми, или секој треба да носи од дома?
За такви како тебе гратис куршум.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Не бе куршум, со убаво ќе си легнат нашите паравоени гости, се ќе дадат за малце гравче,колбавче,салатичка и ракииче :helou: па ќе ги испратиме братски...накај Грчка граница ..
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ми се јавија многу пријатели од Србија. Сакат да дојдат и да ни помогнат. Велат:“ Вардарска Македонија, од секогаш е била наша, ако не можете вие да ја одбраните ке дојдеме ние“. Потегот на Македонски е одличен, промакедонски. Го зацртува патот кон влез во НАТО и ЕУ. Само така. А, што оружје ке ни се припреми, или секој треба да носи од дома?
Шо е до мене бе пезевенк, уште утре може јас и ти, каде сакаш и кога сакаш да ја поделиме или одбраниме Македонија :)

А со заплашување за медиумското промовирање на кршење на носови, ич немај гајле :) Учиме и ние по нешто. Одборот заседава :)


Него, ако сакаш да се договориме лично за детали за средбава, нешто порано, слободно кажи ми, ќе се најдеме ко шо е ред.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Ми се јавија многу пријатели од Србија. Сакат да дојдат и да ни помогнат. Велат:“ Вардарска Македонија, од секогаш е била наша, ако не можете вие да ја одбраните ке дојдеме ние“. Потегот на Македонски е одличен, промакедонски. Го зацртува патот кон влез во НАТО и ЕУ. Само така. А, што оружје ке ни се припреми, или секој треба да носи од дома?
Етикета:
Да се убие во случај на војна. Од вакви патиме. Не од друго.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Добро бе туждинци како оној влаон Каракачанов ќе не скарува нас Македонците.
Та ние се поделивме од таквите, денеска можеме малку повеќе почит да покажеме едни кон други.
Војните на тлото на Македонија донесоа само палежи грабежи и пустош.
Брат против брата војуваше, регрутирани со сила или со заробени мисли од силните пропаганди што се водеа во тоа време.

Да не ги креваме духовите на минатото, имаме доволно предизвици за иднината.
Загрозен е опстанокот денеска и на двете нации.
Потревно е единство за да некој туѓ надворешен не земе повторно нешто што не е негово.
Наши сме само имаме 1 етничко а 2 политички имиња.
По цивилизација и култура сме Македонци а по нација Македонци и Бугари.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Добро бе туждинци како оној влаон Каракачанов ќе не скарува нас Македонците.
Та ние се поделивме од таквите, денеска можеме малку повеќе почит да покажеме едни кон други.
Војните на тлото на Македонија донесоа само палежи грабежи и пустош.
Брат против брата војуваше, регрутирани со сила или со заробени мисли од силните пропаганди што се водеа во тоа време.

Да не ги креваме духовите на минатото, имаме доволно предизвици за иднината.
Загрозен е опстанокот денеска и на двете нации.
Потревно е единство за да некој туѓ надворешен не земе повторно нешто што не е негово.
Наши сме само имаме 1 етничко а 2 политички имиња.
По цивилизација и култура сме Македонци а по нација Македонци и Бугари.
Ај пажливо и ти другар со лириките.

Него, да, иднината повикува кон друго... ама ако некој сака да дојде во моја родна грутка да се прави херој, ќе му помогнам да ги достигне небесите, шо побрзо.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Кога би навлегол подлабоко во проблемот со бугарските Македонци тешко дека на лирика ќе ти текне, поеќе е трагедија.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ми се јавија многу пријатели од Србија. Сакат да дојдат и да ни помогнат. Велат:“ Вардарска Македонија, од секогаш е била наша, ако не можете вие да ја одбраните ке дојдеме ние“. Потегот на Македонски е одличен, промакедонски. Го зацртува патот кон влез во НАТО и ЕУ. Само така. А, што оружје ке ни се припреми, или секој треба да носи од дома?
А што ти рекоа гејските пријатели?
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Кога би навлегол подлабоко во проблемот со бугарските Македонци тешко дека на лирика ќе ти текне, поеќе е трагедија.
Кои Бугарски Македонци? Овој погоре да не е таков?!

Пополека , ти кажав. (лирика - емоција...)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Кога би навлегол подлабоко во проблемот со бугарските Македонци тешко дека на лирика ќе ти текне, поеќе е трагедија.
Какви Македонци? Бугарски Македонци?
Такви нема...има Македонци.
Другото се вика ПРЕДАВНИК И СЛУГА НА ТУЃИ ИНТЕРЕСИ!
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Ако истраат во намерата, мора да им се признае - имаат осет за пропаганда, а и муда. Друга работа е што ќе ги остават истите по некоја планина..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom