Братот Љубе Патриотски пречекан

Член од
22 јули 2007
Мислења
438
Поени од реакции
1
Треба да се разграничат некои работи...

Голем дел од тие “криминалци“ сепак земаа пушка и застанаа во одбрана на земјата, за разлика од мамините синови кои се криеја по тетки и вујковци.

Срамота што во ваква насока ја терате дискусијата, затоа што без разлика за кого станувало збор, во ХАГ и се судеше на земјава,на сите бранители и овие двајца Љубе и Јохан (сеуште) лежеа заради нашата слобода, за правото да си ја браниш татковината.

И тука треба да заврши омаловажувањето на нивната жртва.

Се’ друго за кое постојат некакви сомнежи, се сосема друг предмет кој воопшто не смее да се користи во оспорување на Љубе и Јохан.

Некој би требало да се засрами, за коментарите на темава.
ФУНКЦИЈАТА НА МИНИСТЕРОТ ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ Е ......

А тоа што Легија , Аркан ....... се криеја позади ПАТРИОТИЗМОТ ..... , ма веќе виден филм .

Да , и според таквите патриоти и Џинџиќ е убиен от патриотски причини .......

Додека некој гинел ..... Амди пари правел .

Македонски судови да му судат за Смиленски , за вилата на Бугарот Лјубчо .............. и тука затвор да лежи.

ЗАТВОР ЗА ЉУБЕ МАФИЈАШОТ , СО АМДИ ВО КЕЛИЈА !

П.С.
А неговиот ментор па пропагираше поделба на Македонија ....... а налогоизвршителот ја бранел од поделба , аман , големи сме , не сме деца ....
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
ФУНКЦИЈАТА НА МИНИСТЕРОТ ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ Е ......

А тоа што Легија , Аркан ....... се криеја позади ПАТРИОТИЗМОТ ..... , ма веќе виден филм .

Да , и според таквите патриоти и Џинџиќ е убиен от патриотски причини .......

за ова директен виновник е лјубе бошковски и треба 101 година затвор ц ц ц ц ц ц ц


Додека некој гинел ..... Амди пари правел .


за ова лјубе треба 102,5 % во затвор



Македонски судови да му судат за Смиленски , за вилата на Бугарот Лјубчо .............. и тука затвор да лежи.

ljube da odgovara za pomalku beton na temelite vo vilata, kako i za [to vilata mu go sokrila pogledot na komsiite..za ova dozivoten

ЗАТВОР ЗА ЉУБЕ МАФИЈАШОТ , СО АМДИ ВО КЕЛИЈА !

da treba da lezi kako mafijas zasto koga otide na pozcii kja braniotelite vo voziloto so faktura za gorivo stave 3 litra plus benzin



П.С.
А неговиот ментор па пропагираше поделба на Македонија ....... а налогоизвршителот ја бранел од поделба , аман , големи сме , не сме деца ....


nekoi i kako golemi ostanuvaat so nedostatoci vo razvoj
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
ФУНКЦИЈАТА НА МИНИСТЕРОТ ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ Е ......

А тоа што Легија , Аркан ....... се криеја позади ПАТРИОТИЗМОТ ..... , ма веќе виден филм .

Да , и според таквите патриоти и Џинџиќ е убиен от патриотски причини .......

Додека некој гинел ..... Амди пари правел .

Македонски судови да му судат за Смиленски , за вилата на Бугарот Лјубчо .............. и тука затвор да лежи.

ЗАТВОР ЗА ЉУБЕ МАФИЈАШОТ , СО АМДИ ВО КЕЛИЈА !

П.С.
А неговиот ментор па пропагираше поделба на Македонија ....... а налогоизвршителот ја бранел од поделба , аман , големи сме , не сме деца ....
Единствено тие Амди и Љубе од сите политички инволвирани личности во Македонија си одлежаа по 3-4 години,има уште многу кој треба да го следат нивниот пат.
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Шпиуни и кодоши има колку сакаш и насекаде,сакате во Хаг да ме пратите и мене како што го пративте Јохан за да ми суди праведниот суд како што рече Љубе а не мораше?Ништо не праќам ни приватно ни јавно.
Така е АБЦ, ќути си за сите оние невини албанчиња дојдени од Косово кои си ги "испотепал" во 2001, не за друго... ќе те пратат во Хаг и после шо ќе праиме ние тука без АБЦ?
А ако Љубе мислел дека судот е праведен само за него но не и за Јохан,тоа и бебе го знае дека еден суд доколку е праведен треба да биде праведен за сите подеднакво.
И мало бебе знае дека целата фарса е и беше политичка и ти го знаеш и јас го знам и сите ние го знаеме.
 
Член од
22 јули 2007
Мислења
438
Поени од реакции
1
Единствено тие Амди и Љубе од сите политички инволвирани личности во Македонија си одлежаа по 3-4 години,има уште многу кој треба да го следат нивниот пат.
Законите треба да вашат за сите , без пардон . Е тоа е патриотизам .... така народот ќе има доверба во системот во државата , ќе го брани системот и државата .

Треба да се престане со циркусот и гласно да се осуди Љубе за своите дела како министер во владата .
 
Член од
12 јуни 2006
Мислења
232
Поени од реакции
31
odbor za precek na "Brat" Ljube...

Јас се извинувам, има ли на форумов некој постар член да ги познава луѓето, настаните, џандарите од крајот на осумдесетите и почетокот на девеесетите? Или се се дечурлана, која мисли се што лета се јаде? Спектакуларен дочек, нема што, само коса ми се дигна кога видив кој го организира.....
 
Член од
14 март 2008
Мислења
574
Поени од реакции
14
Јас се извинувам, има ли на форумов некој постар член да ги познава луѓето, настаните, џандарите од крајот на осумдесетите и почетокот на девеесетите? Или се се дечурлана, која мисли се што лета се јаде? Спектакуларен дочек, нема што, само коса ми се дигна кога видив кој го организира.....
95% се млади деца, и само од други што им раскажуваат пренесуваат овде на форум... најмогу од нив се партијски полтрончиња, било за вмро било за сдсм и не знаат да размислуваат со своја глава... не само организаторот, туку и одборот за дочек беа кои од кои...
 
Член од
12 јуни 2006
Мислења
232
Поени од реакции
31
95% се млади деца, и само од други што им раскажуваат пренесуваат овде на форум... најмогу од нив се партијски полтрончиња, било за вмро било за сдсм и не знаат да размислуваат со своја глава... не само организаторот, туку и одборот за дочек беа кои од кои...
Така и си мислев! И што се мешаат у политика кога не знаат како се игра онаа старата игра: „Дете ај сега ти мижи, а Ја и сестрати ќе се криеме“, знаеле „кантер страјк“, „метин2“ и еден куп слични глупости, па мислат се знаат!
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
95% се млади деца, и само од други што им раскажуваат пренесуваат овде на форум... најмогу од нив се партијски полтрончиња, било за вмро било за сдсм и не знаат да размислуваат со своја глава... не само организаторот, туку и одборот за дочек беа кои од кои...
A што е работава со организаторот и одборот за дочек?
Кои беа?

Добро ги паметам крајот на осумдесеттите и почетокот на деведесеттите, но не сум во тек со темава и настаните.
 
Член од
14 март 2008
Мислења
574
Поени од реакции
14
многу лицемери... погрешни луѓе... подлизурковци... дволични... фалеа само уште лицето б.ц. , бучко глаучот и хари потер...
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
многу лицемери... погрешни луѓе... подлизурковци... дволични... фалеа само уште лицето б.ц. , бучко глаучот и хари потер...
Аха.
Тоа да.
Па нели после војната....сите се генерали.
Така и овие нашиве...изиграваат генералчиња...
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Организатори беа “Достоинство“.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom