Братот Љубе Патриотски пречекан

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Мала сум, според вас некомпетентна да зборам на темава, со сосема различен став од сите вас тука и 100% идиот зошто во ПОЛИЦИСКА држава кажувам тоа што ќе ми падне на памет. Па што се фаќате ко пијани за бандера за мојте мислења. Оставете да си ги искажам за себе и како такви да останат, на тие што им сметаат се сомневаат у својте!
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
ЉУБЕ НЕ Е МОЈ БРАТ!!! :baeh:
Треба да му се суди за лошо и непрофесионално спроведени операции во 2001 кога можеше да го спречи Ахмети да се симне од планина, а не сега да ми продава ветер и магла за помирување.
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
ЉУБЕ НЕ Е МОЈ БРАТ!!! :baeh:
Треба да му се суди за лошо и непрофесионално спроведени операции во 2001 кога можеше да го спречи Ахмети да се симне од планина, а не сега да ми продава ветер и магла за помирување.
Пристрасен си лепи.Д-р Владо Бучковски ќе да беше министер за одбрана тогаш...Или за него не важи ова што го напиша?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Пристрасен си лепи.Д-р Владо Бучковски ќе да беше министер за одбрана тогаш...Или за него не важи ова што го напиша?
Pa ne vazi, Bucko bese nepresmetliv vo toa vreme i nego zakon ne go fakja.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Пристрасен си лепи.Д-р Владо Бучковски ќе да беше министер за одбрана тогаш...Или за него не важи ова што го напиша?
Забораваш Ѕвер.
Д-р Владо Бучковски дојде на местото министерско, кога војната веќе беше започната.
Лепи ти зборува за времето кога конфликтот беше на почеток, и кога Министерството за внатрешни работи беше единствено надлежно за внатрешни конфликти, а не армијата.
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Забораваш Ѕвер.
Д-р Владо Бучковски дојде на местото министерско, кога војната веќе беше започната.
Лепи ти зборува за времето кога конфликтот беше на почеток, и кога Министерството за внатрешни работи беше единствено надлежно за внатрешни конфликти, а не армијата.
Лепи ти си му адвокат на него или што?Чоекот убаво си пишал дека зборува за операциите во 2001 година.

Како потсетување акцијата за освојување на Тетовското Кале ја предводеше МВР на Бошкоски и заврши со успех и чистење на тој реон од терористи.Како потсетување, акцијата Љуботен ја водеше МВР на Бошкоски и таму акцијата заврши со чистење на терористите од селото и остранување на заканата по Скопје.

Како потсетување акцијата за освојување на Арачиново ја превзема министерот д-р Владо Бучковски и таа заврши со најсрамниот пораз на здружените македонски безбедносни сили.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Лепи ти си му адвокат на него или што?Чоекот убаво си пишал дека зборува за операциите во 2001 година.

Како потсетување акцијата за освојување на Тетовското Кале ја предводеше МВР на Бошкоски и заврши со успех и чистење на тој реон од терористи.Како потсетување, акцијата Љуботен ја водеше МВР на Бошкоски и таму акцијата заврши со чистење на терористите од селото и остранување на заканата по Скопје.

Како потсетување акцијата за освојување на Арачиново ја превзема министерот д-р Владо Бучковски и таа заврши со најсрамниот пораз на здружените македонски безбедносни сили.
Се е тоа точно.
Но како најголемо потсетување, војната можеше да се задуши уште пред и да започне...
Натаму не одам, оти тоа не е темата.

Инаку не сум адвокат....само потсетувам.
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Се е тоа точно.
Но како најголемо потсетување, војната можеше да се задуши уште пред и да започне...
Натаму не одам, оти тоа не е темата.

Инаку не сум адвокат....само потсетувам.
Ок се гледа кој е во право.Дискутираме за започнатата војна и воените дејствија, а не за што би било кога би било и би се спречила војната.Поздрав:helou:
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
Лепи ти си му адвокат на него или што?Чоекот убаво си пишал дека зборува за операциите во 2001 година.

Како потсетување акцијата за освојување на Тетовското Кале ја предводеше МВР на Бошкоски и заврши со успех и чистење на тој реон од терористи.Како потсетување, акцијата Љуботен ја водеше МВР на Бошкоски и таму акцијата заврши со чистење на терористите од селото и остранување на заканата по Скопје.

Како потсетување акцијата за освојување на Арачиново ја превзема министерот д-р Владо Бучковски и таа заврши со најсрамниот пораз на здружените македонски безбедносни сили.
Во освојувањето на калето учествуваа и моторизирани единици на АРМ- тоа беше заедничка операција на АРМ и МВР, инаку зборам за целиод период 2000-2001 година кога Бошковски беше на чело на МВР -а ако бил опструиран во делувањето на терен од страна на некој друг во владата тоа можеше до сега да го каже. Што се однесува до Арачиново, Бошковски вети тогаш на ТВ дека ќе влезе за 24H, и тој ја водеше операцијата а не АРМ:
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
ЉУБЕ НЕ Е МОЈ БРАТ!!! :baeh:
Треба да му се суди за лошо и непрофесионално спроведени операции во 2001 кога можеше да го спречи Ахмети да се симне од планина, а не сега да ми продава ветер и магла за помирување.
uuuuuuuuuuuuuuuu - komunjarcinjava placat :) hhehehehehehhehe
moze da ne tvoj brat ama - falt : go saka cela MAKEDONIJA - + ke bide idniot pretsedatel na repiblika Makedonija ! pozZ specijalen za tebe i tvoeto raspokozeno drustvo !

Забораваш Ѕвер.
Д-р Владо Бучковски дојде на местото министерско, кога војната веќе беше започната.
Лепи ти зборува за времето кога конфликтот беше на почеток, и кога Министерството за внатрешни работи беше единствено надлежно за внатрешни конфликти, а не армијата.
leci se = ne zasluzuvas citanje na tvoite laicki postovi , tvojata "vmro - fobija " ( edsperti , magistri po psihologija - eve dobar promerol za "fenomenalno otkritie" ili psihijatri ??? )

Еве 2 добри страни едната е за брат Љубе ...

www.bratlube.com
www.lions.org.mk
10-X :)

pozZ
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Ако Љубе не е брат, вие најмалку сте.
Со урлање пред судови не се брани татковината, мудреци наши.
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Ако Љубе не е брат, вие најмалку сте.
Со урлање пред судови не се брани татковината, мудреци наши.
Ако, ако нека протестираат и они малку да видат како им беше на оние 200 000 луѓе што ги оставија без работа и за чиишто барања беа глуви.
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
892
Поени од реакции
4
Од Ск сум, не од Велешко
А бај д веј што да не? Типот е егзибиционист и иден претседател на Македонија. Гарантирам! По сегашниот претседател - шеф на Македонското подземје ќе добиеме и бивши ПРИТВОРеник не затвореник али сејм шит. Со неговото враќање ќе се доебеме ко држава у пролет.
Tocno e deka LB ne go biva.
Ama za predsednik nema sansi-ne se podnesvaat so fuhrerot.
No LB e faca koja na Vmrovcite vo Vmro im treba ko voda,ama ko ce doj vreme ne sega...
Pu,pu ko kamili stanavme.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom