Брак со многу постар партнер

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
991
Мојот став и мислење се ирелевантни за општата вистина и туѓите ставови. Само затоа што нешто на мене не ми се допаѓа и/или не ми е морално или само затоа што нешто на мене ми се допаѓа и ми е морално, тоа не значи дека треба да важи за сите.

Најголема грешка која можеш да ја направиш и ја правиш воедно е да ги апсолутизираш твоите морални вредности и вкус. "Ако на мене не ми се допаѓа/не мислам дека е правилно, на никој не треба да му се допадне/да мисли дека е правилно".

Има едноставна формула. Се додека тоа што го правиш е легално, не повредува основни човечки права и не злоупотребува некого, твоја работа е што ќе правиш, што ќе ти се допаѓа и како ќе си го водиш приватниот живот.
Али сепак ми смета ако некој постар човек ме гледа на перверзен начин, и знам дека мојот поглед кон нештата не е битен ама во конкретниов случај имав потреба да дискутирам и да си го кажам моето мислење:).

Нека си прават што сакаат ама подалеку од мојве очи и уши....

И не се сложувам со песната од желко самарџич права љубав године не брои....
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Али сепак ми смета ако некој постар човек ме гледа на перверзен начин....
Повеќето мажи те гледаат на перверзен начин.
Само што не ти кажуваат. :)
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Повеќето мажи те гледаат на перверзен начин.
Само што не ти кажуваат. :)
За жал, ова вистина е. Колку порано разбереме ние за ова, како женски род, толку подобро за нас.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
33
Поени од реакции
32
не знам зошто ние како жени би требало да се плашиме ако мажите не гледаат на перверзен начин навистина,мене лично тоа воопшто не ме плаши
А како треба да не гледаат?
он топик го кажав моето мислење во темава
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
188
Поени од реакции
123
Razlika od 10 do15godini postar partner = perverzija, a od 15 godini do 20,25,30godini razlika so partnerot=pedofilija
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Razlika od 10 do15godini postar partner = perverzija, a od 15 godini do 20,25,30godini razlika so partnerot=pedofilija
Ццц! Домаќинот ми вика сум била перверзна зашто сакам да снимаме кучни видео, а он жива перверзија - постар е 11 години од мене...
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Зошто да не? кога се работи за љубов и брак годините не се битни секако до некоја граница да не биде како во индија тој 40 а таа 13 год. се што е до 15 години максимум и да е полнолетно лицето да ај донекаде се јаде но повеќе од тоа не.

Јас би имал таков брак зошто да не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom