Брак набрзинка

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Najvazno pred se e da ima razbiranje i tolerancija pomegju parot. Ljubovta e najvazna sekako ama dokolku nema razbiranje i doverba mnogu brzo i lesno ke zgasne.
 

cak4e

T-REXXXXXXXX
Член од
2 февруари 2007
Мислења
72
Поени од реакции
0
abe mozda tie si se sakaat pa zatoa i si se zemale razbiras + toa si e nivna rabota taka da ne se zamaraj:)
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Мистичен напиша:
Конкретен, вистински и тазе пример: моја другарка која е во врска со човек неполн месец, а се виделе вкупно не повеќе од 10 пати. Човекот и предложува брак, таа ја прифаќа понудата.
Мислите ли дека ваквите бракови можат да успеат?


Све си зависи индивидуално од луѓето. Тетка ми се зела со тетин после 6 месеца искачање. Уште се заедно повише од 30 години. Ја се омажив откако го знаев маж ми неколку месеца. Земени сме 8 години и све е боље и боље. Али мора да се признае дека пошто тие две особи не си дозволиле да си ги упознаат мааните и добрините пред да склопат брак, треба трпение и разбирање.
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Па што знам... искрено кажано мислам дека времетраењето на една врска не мора секогаш да и е најважно. Но, сепак мислам дека е потребно време за партнерите да се запознаат, бидејќи некогаш всушност се работи само за обична страст, нешто минливо, а не за љубов.
Сепак има бракови кои опстоиле многу долго време, иако партнерите не оделе долго. Се всушност зависи од карактерите и на двајцата.
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Не е битно колку време одат двајцата, битно е да се сигурни во тоа што го прават. Некогаш едноставно уште од почеток се знае дека е тој човекот со кој сакаш да го поминеш целиот живот.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Brzinata ne nosi uspeh:nenene:... Samo gorko iskustvo koe ne mozesh da go popravish bez posledici(razvod ili brak vo vecno kaenje):toe:
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Многу се различни искуствата на луѓето од брак на брзинка па и обратно!Сепак мислам дека за успешен брак е битно колку си спремен за брак,колку знаеш да вложиш во тој брак,поточно колку тој за тебе претставува Цел-да се успее,значи да се бориш и да победиш!Во бракот колку ќе вложиш толку и ќе добиеш(обајцата)
Сепак не сум за брак на брзинка!!!
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
поглупо нешто од тоа не постои,треба време за двајцата да се запознаат мегусебно па ако си одговараат во карактер и се примаат :) еден со друг бракот би била следна мисија :D
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Никој не гарантира дека тој брак ќе трае пократко или подолго од некој пред кој следела врска од еве да речеме 5 години.

Мислам и зошто да се чека ако си веќе сигурен дека сакаш брак па и тоа да е од 10то, 15то или 5то видување.

Така да неутрална сум на темава, не сум осетила на своја кожа и незнам да кажам дали е во ред брак набрзинка. Само ќе речам Carpe diem, или жевејте за денес - не го планирајте утрешниот ден.:devojkr:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
zavisi kolku nabrzinka... spored mene glupavo e da odis so nekogo po 7-8godini... jas na primer 2 godini najmnogu i svadbata taka BI SAKALA... a sega sto ke ispadne... ne znam
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Лотарија на Македонија ... Никогаш незнаеш кое со сигурност кое бројче ќе се падне ... :devojkr:
 

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
Zoshto da ne?Pa deka ke se maftash so nekoj 4-5 godini i ke ti se zdosadi od sve,golem kjar ke imash?Mozda e i poarno taka.Izlezi 10-tina pati i ripaj u tavche,pa ke si se zapoznavash za vreme na brakot.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom