Бразил - Холандија | 12.07.2014 | 22:00 | натпревар за 3то место

Кој ќе победи?

  • Бразил

    Гласови: 36 38,7%
  • Холандија

    Гласови: 57 61,3%

  • Вкупно гласачи
    93
  • Гласањето е завршено на .

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.059
Поени од реакции
194.756
@loophole се слагам дека Луиз има се потребно да биде топ дефанзивец али на човекот му фали дисциплина, нема никаква зрелост, лета само напред без везе. Најпреценет фудбалер. Знам шо сакаш да кажеш за излетот ама пак мислам дека беше сконцентриран само да ја извади топката, другиве не смееа Блинд сам да го остават:)
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
13.646
Поени од реакции
15.968
Фабрика за примање голови,толку од мене:pos::pos:.Инаку климава во Бразил изгледа само на Робен не му влијае:cuc:.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
i cetvrto mesto mu e mnogu na brazilcite
uste od pocetokot na svetskoto ne pokazaa igra
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Извади максимум Ван Гал од оваа генерација на Холандија.Јас искрено кога видов дека на светсково одат со 3-4 искусни играчи и 20 деца мислев дека ќе се мачат да ги поминат групите и нивниот максимум ќе биде 1/8финале,но Холандија докажа дека со дисциплинирана игра може да постигне еден голем резултат и да ги постави темелите за наредното СП.Непроценливо е ова искуство кое што го добија овие млади играчи и со мало надоградување за 4 години ќе бидат едни од најсериозните кандидати за освојување на првенството.

Од друга страна Бразил направи нешто кое што не би и успеало ни на нашава репрезентација во фудбал...примија 10 голови на 2 утакмици во период од 4 дена.Неверојатно технички спремните бразилци на ова светско првенство беа заменети со кловнови и глумци и од таму мислам дека и ова 4то место е премногу за нив.Се ми оди на тоа дека ако во првото коло не им подареа пенал против Хрватска ќе испаднеа уште по групи или максимум ќе им беше пласманот во 1/8финале.
 
Член од
27 декември 2005
Мислења
148
Поени од реакции
153
Only three sides have conceded 12 goals or more in the current format of the World Cup: Saudi Arabia North Korea ...and Brazil :cuc:
 
R

Rigel Kent

Гостин
Не можев да го следам второто полувреме од нервоза , затоа си ја напишав темата за финалето.:vozbud:
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.610
Поени од реакции
5.802
@loophole се слагам дека Луиз има се потребно да биде топ дефанзивец али на човекот му фали дисциплина, нема никаква зрелост, лета само напред без везе. Најпреценет фудбалер. Знам шо сакаш да кажеш за излетот ама пак мислам дека беше сконцентриран само да ја извади топката, другиве не смееа Блинд сам да го остават:)
Па, веројатно и Мајкон требаше да тргне накај него откако ја исфрли Луиз, барем да не му остави време така да си ја прими и да се намести, ама и он е скаран со дефанзива последниве два натпревари.
Плус Максвел прв излета што ја извлече цела дефанзивна линија од позиции и после не се ни потруди да се врати.
Ипак, 60милионскиов немаше да стане од клупа неколку утакмици ако, на пример, го направеше ова додека игра за некој сериозен клуб :).
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.242
Поени од реакции
1.161
Brazil showed promise, then crashed and finished 4th.

Remind you of anyone?!
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.728
Поени од реакции
17.502
Холандија заслужено.Немаше да е незаслужено и да беа на местото на Аргентина (Бразил и Аргентина - дуел на автостопери и шлепачи ќе беше), ама Меси не им ги промаши пеналите.Со 23 играчи, пола од нив можда за прв пат на ваков битен турнир.Браво.И пак клише муабети...
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Бразил требаше да си испадне уште со Чиле ова беше само природен сплет на настани што следеа после аматерско-гзларските партии со кој се довлечкаа до полуфинале. Јас искрено не би им викал уа да сум бразилец на стадион. И 4 место е премија за нив во ваков нефудбал. Сколари да беше тренериште после такво силување со Германија ќе го сменеше комплетно цел тим. Неможеш да очекуваш резултат од играчи што се психолошки прегазени. Ама пошто Сколари не е Ван Гал затоа го напунија ко фуфа.
Да ми кажеше некој пред првенствово дека Холандија ќе биде трета ке му се згазев од смеење у фаца. Каква желба за игра од сите до еден што стапнаа на терен Ван Гал е ТРЕНЕРИШТЕ. Дирк Кајт со 33-4 години игра како да има 23. Де Вриј кај го откопаа кај си ибаа векот пријателот изгази на секоја утакмица се живо и диво. Браво за сите до еден, за пристапот на секој натпревар. Третово мсто е ептен голем успех со вака млад состав. Изненаден сум позитивно и секоја утакмица што ги гледав ги гледав со мерак. Браво. Фраери од прв до последен!!! Dirk+Kuyt+Netherlands+Training+Session+tl50l_S1WXCl.jpg
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.659
Поени од реакции
2.618
Кај иде бе :ROFLMAO:
Бразил ако играат како со Германија лошо им се пишува ќе ги наполнат пак, 2-2, 5.3 коеф и после во некоја кафана одиме Кајгана рулз :D
Друг пат да ме слушате :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom