Бразил - Холандија | 12.07.2014 | 22:00 | натпревар за 3то место

Кој ќе победи?

  • Бразил

    Гласови: 36 38,7%
  • Холандија

    Гласови: 57 61,3%

  • Вкупно гласачи
    93
  • Гласањето е завршено на .

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Кога Холандија тепа до Робен и РвП е. Кога Холандија губи до Ван Гал е. Не збори безвезе ;)

него за вториот гол не е Луиз крив, криви се останатите што не го блокираа Блинд. Луиз направи се да ја извади од гол линија.
Луиз требаше во корнер да ја исфрли топката, а не да создава проблеми во 16 метри.Не е тој крив, толку му сече.IQ на репрезентацијата на Бразил е колку на 1 германски играч.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Луиз требаше во корнер да ја исфрли топката, а не да создава проблеми во 16 метри.Не е тој крив, толку му сече.IQ на репрезентацијата на Бразил е колку на 1 германски играч.
А бре не гледаше од косата кај ја исфрла :P
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Б92

Shporet da su bacili na sredinu terena odigrao bi bolje nego Paulinjo i Gustavo,Fred i Jo posle ovog prvenstva mogu samo magarca po plazi da vuku i da naplacuju slikanje ljudima,Vilijan je takav laznjak...Mogu samo da igraju u kupu Bobana Zdravkovica i nigde vise.
Kada u igru uđe Hulk odmah nastane muk i svaki navijač iza gola traži sebi zaklon,gura nekog ispred sebe,za svaki slučaj da ga ne pogodi lopta.
Pa i klince u skoli fudbala uce da se lopta glavom ispred svog gola uvek izbija sa strane nikako nazad kako je to sada uradio David Luiz pravo u noge protivniku.Kakav amaterizam.
kako su samo divno pevali himnu...
(Po pesmi se dan poznaje, 12. jul 2014 22:31)
gra Brazila u odbrani i uopste kada su bez lopte je za sve fudbalske udzbenike. Najbolji primer kako ne treba igrati.

Otprilike kao kada igrate PES dva na dva, a oba igraca u istom timu stisnu kvadrat i iks.
Ovaj Brazil je baš po Mihinom ukusu - nemaju pojma o fudbalu, ali zato pevaju himnu kao jefan. Imali bi više šansi da su se prijavili za ono Ja imam talenat
ADRIANA LIMA ce se od bruke vratiti JARICU!
:pos::pos::pos:
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
@Iceboy кај си бе другарче? :pos:

И ајде за последен пат на ова СП: ВАНННННН ГАААААААААААААААААААЛЛЛЛЛЛ!! :vozbud::cuc:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Не се секирај @Iceboy, коа ќе се посере у ПЛ ќе те тагнам да му пишеш, you can count on me :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
@Iceboy кај си бе другарче? :pos:

И ајде за последен пат на ова СП: ВАНННННН ГАААААААААААААААААААЛЛЛЛЛЛ!! :vozbud::cuc:
Сериозно бе...ќе крекаш? :)

Шо и да пишав после поразот со Германија, истото и денес...разликата е шо вечерва барем шанси правеа, се трудеа нешто, ама додека не најдат шпиц и креативец ништо од Бразил.
Не може Нејмар да игра на сите 11 позиции во тимот.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Jas ne znam shto zapnavte po sudiite koga i taka Brazil bea sranje.
Dupi gi!!!!!
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
:свиркам::facepalm::icon_mrgr:

Патем, никогаш до сега не се сеќавам дека до олку бил посрамотен домаќин!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom