Борби со кучиња

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
епа тоа го зборувам оти лугето мислат дека газдата го тера кучето да се бори а усвари тоа куче само по себе е борач
Има предиспозиции да биде борач, не е борач.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
ја не би борел куче али тие кучиња се такви сами по себе не може никој да ги натера да се борат ако не сакаат мене ми се има испуштено пит и по улица секое куче што го начекал го нападнал а никогаш не сум го учел на борби
Нападнал да се покаже кој е појак како тоа се борел? Три саати? Куче не се бори три саати без да сака газдата негов.
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
е како тогаш има случаеви куче во одбрана на стадо овци се бори до смрт со волк,и велиш 3 саати ,па кучето ако се откаже од борбата не газдата кој сака нека го тера нема да се бори се откажува и толку е
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
е како тогаш има случаеви куче во одбрана на стадо овци се бори до смрт со волк,и велиш 3 саати ,па кучето ако се откаже од борбата не газдата кој сака нека го тера нема да се бори се откажува и толку е
Мора да разграничиш малце.Борбите со кучиња се од што луѓето сакаат кучињата да се борат,а они нејќат.додека пак во планина,куче ќе се бори со волк пред се да се заштити самото себе,па после да го заштити стадото.Кучето во планина се бори затоа што тоа му е должност,затоа и се овчари.
Ти да си војник,и ти дојде терорист,ќе го пукаш?
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
Мора да разграничиш малце.Борбите со кучиња се од што луѓето сакаат кучињата да се борат,а они нејќат.додека пак во планина,куче ќе се бори со волк пред се да се заштити самото себе,па после да го заштити стадото.Кучето во планина се бори затоа што тоа му е должност,затоа и се овчари.
Ти да си војник,и ти дојде терорист,ќе го пукаш?
тешко е да се објасни ова на човек шо нема чувано куче шо сака да се бори значи ти не можеш да го натераш да се бори ако кучето несака ! сум видел еден куп кучиња шо несакаат да се борат иако се иста раса со тие што се борат
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
тешко е да се објасни ова на човек шо нема чувано куче шо сака да се бори значи ти не можеш да го натераш да се бори ако кучето несака ! сум видел еден куп кучиња шо несакаат да се борат иако се иста раса со тие што се борат
Инстинкт за преживување другар! Јас имам лабрадор, најопасна е со јазикот кога ке реши да те излигави, ама ја имам видено еднаш протективно да изреагира, се накостреши и само заржа бидејки и шушна човек од зад грб, кога дојде човекот се нацуцли пред него да се гали. Кај секое животно ако се најде во таква ситуација ке проработи системот за преживување
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
тешко е да се објасни ова на човек шо нема чувано куче шо сака да се бори значи ти не можеш да го натераш да се бори ако кучето несака ! сум видел еден куп кучиња шо несакаат да се борат иако се иста раса со тие што се борат
Ја чував два пит була. Едниот беше накострешен за напаѓање, другиот ич не му беше гајле. До човекот е дали ќе го дозволи тоа.

Во секој случај, тој што беше агресивен не беше таков кон сите кучиња. Пошто беше ептен доминантен и протективен, тој се коштреше на кучиња што имаа иста предиспозиција како него. Ако некое се приближи мирно и потчинето никому ништо.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Член од
22 февруари 2013
Мислења
7
Поени од реакции
13
Борби имало и ке имат секогаш,без разлика дали се забранети или не.
Јас чував Питови, (ваљда и јас сум дегенерик,како шо викате али ич к*р не ме болит вашето мислење,без разлика дали е добро и лошо) ги пуштав во борба некое време,но не повеќе.Едно шо моментално живеам во стан немам место за куче али и да можам да чувам не би пуштал во борба!!!
 
M

Mamba.

Гостин
Не сум присуствувал на такви борби и не сакам да присуствувам. На јутуб видив некој клип и ми се згади...

Да гледаш како кучиња се распарчуват до смрт...да ти ебам и забавата и парите
 
Член од
27 март 2013
Мислења
43
Поени од реакции
13
Борби имало и ке имат секогаш,без разлика дали се забранети или не.
Јас чував Питови, (ваљда и јас сум дегенерик,како шо викате али ич к*р не ме болит вашето мислење,без разлика дали е добро и лошо) ги пуштав во борба некое време,но не повеќе.Едно шо моментално живеам во стан немам место за куче али и да можам да чувам не би пуштал во борба!!!
A си обичен тапоглавец и полу мајмун, (да ми извинат мајмуните) борбата во природа е само заради ставање на доминација а не за пари земање, дегенерат еден.
Најди некој како тебе па гризајтесе, а не невини животни да страдаат од такви психопати и импотенти.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.621
Поени од реакции
10.885
Стока, племе гнасно инцестоидно. Со овие кретени во иста држава живеам и после некој ќе ме тера да градам соживот? Искрено би ги дерел и бесел живи сите до еден.

http://off.net.mk/lokalno/makedonshtina/prijavete-gi-masovno
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Далеку сме ние од држава која би водела сметка за заштита на животните, пред се спречување на вакви борби, пријателчињава со кој мора да водиме соживот то им е во крвта и кај нив то е нормална појава така да можеме усте 100 страни да испишиме све е џабе.
Се надевам дек овие кој ги организираат борбиве и кој чуваат кучиња за такви работи ке осетат малце од та болка кој ја осеќаат кучиња за време на борбите.
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
И потоа зошто пит булот е етикетирано куче и сите бегаат по 100м кога ќе го видат на улица...Чернодрински убаво напишал„Од глаата си патиме„
 

Kajgana Shop

На врв Bottom