Бокс

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Holyfield плаќа алиментација за 11 деца



Evander Holyfield плаќа алиментација за 11 деца кои ги има со своите пет бивши сопруги, а за време на спремањето за мечевите посетува часови по балет. 46-годишниот Holyfield кој во сабота ја изгуби борбата за титулата светски шампион од Русинот Nikolaj Valujev на бодови ( за која поднесе жалба), а после поразот може да се утеши со 700.000 долари колку што доби за борбата. „Во извонредна форма сум и редовно тренирам за време на целата година. Дневно имам шест оброци и после јадењето редовно спијам по два часа. Се трудам телесната тежина да ми варира меѓу 97 и 99 килограми“, ја открил Holyfiels тајната на својата боксерска долговечност.

Бившиот светски првак за мечевите дополнително се спрема посетувајќи и часови по балет.
„Преку балетот ја вежбам техниката со која успешно ги избегнувам ударите“, додава Holyfield кој пред 12 години го победи легендарниот Mike Tyson. „Мојата цел останува иста, ја сакам титулата светски шампион и ќе барам нова борба против Valujev“, заклучува Американецот кој потоа до официјалните лица поднесе жалба на резултатот од боксерскиот меч.




:pos2::pos2:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Ова за мене не е спорт. Тепање на луѓе до смрт, играње со живот и оставање трајни последици според мене не е спорт. Има ризик и во другите спортови, не велам не, но овде е преголем.

Единствен спорт што ми е многу неинтересен, после кечерите.
 

vlade_kav

Добро дете !!!
Член од
30 ноември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
3
Каде има тренери за бокс??? Сакам да трењиеам, а нема во кавадарци.... Ај уште некоја година и на факс, белким таму ке најдам :wink:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Валуев засега е најдобар но исто така и Чагаев од узбекистан само тој го има победено на шампионатот еве го клипчето може да го гледате како играа страшен е Валуев засега само треба да му се одмазди на Чагаев
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Кога во скоро време ќе има некој добар дуел во ТЕШКА категорија?
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Сте размислувале ли за боксот како забавен начин на оформување и зацврстување на телото?
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Спортот си има програма за тренирање на деца. Може да си тренира согласно со неговата возраст.
Спаринг кога ќе дојде до добро познавање и самоконтрола. Препорачливо е да се има спаринг партнер на негова возраст.

За жени е исто како и со машки само за спарингот да биде соодветен и со опрема
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.248
Поени од реакции
5.211
Сте размислувале ли за боксот како забавен начин на оформување и зацврстување на телото?
Ја па го сфаќам ко спорт за омекнување на телото. Особено носот.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Дали сте размислиле која е разликата помеѓу професионално занимавање со бокс и рекреативното?
Кај нас изгледа е табу тема или се става како насилен и агресивен спорт и дека не е за жени и деца! :D
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
На која ќе го даваат Мејведер - Пакао?
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ќе постирате некој линк за текмава вечер или да си легнам? :D
 
Член од
12 мај 2012
Мислења
133
Поени од реакции
218
Ќе ја има и на Нова ТВ хрватската, ако има некој линк нека става тука :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom