Бокс

Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
од 3 ипол ли е знае некој да потврди точно ?
 
G

Goldie

Гостин
од 3 ипол ли е знае некој да потврди точно ?
Според ова (има тајмер што одбројува) испаѓа дека е од 5
http://www.telegraph.co.uk/sport/othersports/boxing/mayweather-vs-pacquiao/11577282/When-is-Floyd-Mayweather-vs-Pacquiao-what-channel.htm

А на Хрватската НоваТВ пишува од 3-30 ама може само тогаш ќе почнат со пренос, а дури во 5 да почне боксот
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
Од 05:00 почнува
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
Ништо сите линкови заебаваат..
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
841
Поени од реакции
504
Цела борба подобар бесе Мани. Како видоја судиве жити се дека овој победи.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
^^ Нема везе се снајдов.
Мех борбава.


^ Така, повеќе удари имаше Флојд севкупно а и поголем процент на погодени удари мислам имаше. Заслужено доби, добро се движи и се брани Флојд.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.423
Поени од реакции
3.671
Абе не се добива поени ако се движиш и се браниш добро.

Ова е срам, се виде и по реакцијата на публиката, се виде и по коментарите на американските новинари, флојд со ништо денеска не заслужи победа, само бегаше како кучка.

Денеска имаше само еден победник а тоа е ПацМан, вистински борец кој делеше удари во секој момент без престан.

Да ти ебам тоа корумпираните американски цигани, само затоа што е американец, мора да победи.

Овие Американски судии, се покорумпирани од нашите судови и судии... е до толку се корумпирани маме им ебам!
 
Последно уредено:
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Заспав у курац, не глеав. Ѕирнав хајлајц сеа.
Жими кур бокс на векот било.

Бокс меч на векот ќе биде следната борба на Кличко против Тајсон Фјури. Тука највероВатно ќе го видиме крајот на Dr. Steelhammer.
Тој Фјури е 10цм повисок од Кличко и 10цм поголем распон на рацете има. Плус нема ниеден пораз до сеа а има 26 години наспроти 39те на украинецот.
 
Член од
8 октомври 2014
Мислења
489
Поени од реакции
300
Se razocarav od boksot na vekot.. Pacman celo vreme napagase i plus imase i daleku podobri udari niz celiot mec od mayweather a na kraj ovoj kurnazot ja dobi na poeni ... Jadi qotek - dobij poeni ... I guess I don't understand boxing o_O
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.734
Поени од реакции
7.547
Se razocarav od boksot na vekot.. Pacman celo vreme napagase i plus imase i daleku podobri udari niz celiot mec od mayweather a na kraj ovoj kurnazot ja dobi na poeni ... Jadi qotek - dobij poeni ... I guess I don't understand boxing o_O
Најкултурно си победи Мејведер. Види ја статистиката на мечот, мавал Пак во воздух.

Иначе, уште ми е мех! боксот како спорт.



 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Јас бев тоталка за Pacquiao али Mayweather си ја доби борбава на поени нема никаков сомнеж тука...момакот имаше перфектна одбрана + поголем процент на погодени удари од Pacquiao.

Очекував многу повеќе акција али ипак не е големо изненадување како се одвиваше борбата ради дефанзивниот стил на Mayweather
 

Kajgana Shop

На врв Bottom