Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Па немам размислено колку пари би дал пример до 2-3 илјади :)
https://www.iherb.com/pr/Primaforce-Alcar-Acetyl-L-Carnitine-Unflavored-Powder-250-g/58657

https://www.iherb.com/pr/Jarrow-Formulas-R-Alpha-Lipoic-Acid-with-Biotin-60-Capsules/38441

https://www.iherb.com/pr/Jarrow-Formulas-Resveratrol-Synergy-60-Tablets/352

Под услов диетата да не ти е лоша, со оваа комбинација ќе се направиш стакло.
 
Последно уредено:
Член од
5 август 2017
Мислења
33
Поени од реакции
9
ми треба совет. дали смее да се пие креатин и газирани пијалоци ? на пример креатинот го пијам одма после тренинг а предходно во текот на денот сум се напил 1 лименка кока кола,дали има некое штетно влијание ?
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
ми треба совет. дали смее да се пие креатин и газирани пијалоци ? на пример креатинот го пијам одма после тренинг а предходно во текот на денот сум се напил 1 лименка кока кола,дали има некое штетно влијание ?
Не, ама препорачливо е да конзумираш повеќе вода за време на користењето на креатинот.
 
Член од
25 декември 2011
Мислења
404
Поени од реакции
185
Некој добри апчиња за слабеење,сила и издржливот ми требаат нешто како л-карнитин или друго нешто ефикасно само да не е нездраво дека еднаш сум се зафркнал со анималцатс некој да ми сподели искуство ви благодарам унапред позз
магични апчиња за слабеење НЕ ПОСТОЈАТ, ако ти вика некој дека постојат те лажи
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Го вртиш фрижидерот со вратата кон ѕид >>> било кое апче.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.986
Некој добри апчиња за слабеење,сила и издржливот ми требаат нешто како л-карнитин или друго нешто ефикасно само да не е нездраво дека еднаш сум се зафркнал со анималцатс некој да ми сподели искуство ви благодарам унапред позз
Кaкoв прoблем имaше сo aнимaл кaтс?
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Не навлегувам во таа проблематика дали е наместено или не, индивидуално е што ќе прави секој, а не го оправдувам и земањето на лекови во бодибилдинг ако не се натпреваруваш.
На 13гига ми заглави торентот од Бен, види пушти таму. :D

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
ja bev na rabota se vrativ ke odam posle
sent frommy pc
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.554
Поени од реакции
2.133
Што е подобро, прво да се намали килажа и да се ослабне, па да се почне со вежбање, или може да се комбинираат овие работи?

Висок сум 191цм и тежам нешто околу 90кг. Ова не е претерана килажа за мојата висина, ама проблем е што немам грам мускул на мене, обвиен сум со салце :D

Веќе втор месец ме фаќа каде одам во теретана, и не примеќам некој резултати. Што е подобро да почнам со интезивно трчање како би намалил килажа, и да се вратам во теретана. Или да трчам 2-3 пати неделно и да продолжам да одам во теретана.
 
B

Beginner

Гостин
Што е подобро, прво да се намали килажа и да се ослабне, па да се почне со вежбање, или може да се комбинираат овие работи?

Висок сум 191цм и тежам нешто околу 90кг. Ова не е претерана килажа за мојата висина, ама проблем е што немам грам мускул на мене, обвиен сум со салце :D

Веќе втор месец ме фаќа каде одам во теретана, и не примеќам некој резултати. Што е подобро да почнам со интезивно трчање како би намалил килажа, и да се вратам во теретана. Или да трчам 2-3 пати неделно и да продолжам да одам во теретана.
Јас сум 192 cm и бев 82-85 кг и скоро исто бев како тебе пред 3-4 месеца сало само неможев 1 склек да направам толку што бев за никаде... ама сменив исхрана благо газирано никако леб не јадев само туна,стек,јајца,банани одев 6 дена неделно кардио 30 минути и сега сум многу подобар нормално.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
Што е подобро, прво да се намали килажа и да се ослабне, па да се почне со вежбање, или може да се комбинираат овие работи?

Висок сум 191цм и тежам нешто околу 90кг. Ова не е претерана килажа за мојата висина, ама проблем е што немам грам мускул на мене, обвиен сум со салце :D

Веќе втор месец ме фаќа каде одам во теретана, и не примеќам некој резултати. Што е подобро да почнам со интезивно трчање како би намалил килажа, и да се вратам во теретана. Или да трчам 2-3 пати неделно и да продолжам да одам во теретана.
so trcanje nema da namalis na kilaza tuku so dieta ke imas rezultati ito kako :) 10 kg da simnis ti se taman, ke pocnis dieta ke batalis jaglenihidrati,vnesuvajgi ali vo mali kolicini primer ako si vnesuval po 400 grama sega vnesuvaj upola 150-200. i tie gledaj da ti se od kompir oris oves. vnesuvaj dovolna kolicina na proteini nekade od 2 do 2,5 grama protein na 1 kg telesna masa. i vnesuvaj zelencuk ovoje i ke imas rezultati a isto taka treba da pravis i kardio. 3-4 pati kardio vo nedelata ok e. treniraj po edna muskulna partia na den za da imas vreme za kardio. topi salo i stavaj muskulna masa :)
 
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
ми треба совет. дали смее да се пие креатин и газирани пијалоци ? на пример креатинот го пијам одма после тренинг а предходно во текот на денот сум се напил 1 лименка кока кола,дали има некое штетно влијание ?
Aman be decko jas rakija pijam so kreatin ti za koka kola munse mislis :)
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
decki,imam eden problem koga treniram noze. koga pravam cucevi so sipka imam vrtoglavica. krevam smesna tezina 40 kg probuvam i so mala tezina so 20 kg pak istiot problem isto i koga pravam mrtvo diganje. na masina koga pravam cucevi nemam maka ama so sipka me zasemetuva i poradi to izbegavav da treniram noze. pretezno imam nizok pritisok,drugi zdrastveni problemi nemam pravev testiranja na glava nemam nisto. nekoj so slicen problem? edino na ovie vezbi imam vrtoglavica, na drugite masini za noze se e ok
 

Kajgana Shop

На врв Bottom