Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
31 декември 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
za najpravilno koristenje na amino kiselini i site ostanati produkti za stimulacija hraneje na muskuli napredok vo treninzite odete do klub TERMINATOR ili prodavnicata posle nova zeleznicka vo pravec na aerodrom posle semaforite ke dobiete najdobra informacija od RISTO ili pob na tel 070 220 856 ili 075 220 856
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Отсекогаш ми било мака кога сум требал да влагам у теретана. Не од мрза, баш напротив неделно трчам по 50 км, туку токму од тоа што претпочитам outdoor активности, мрско ми е кога треба да се затварам у теретани, по правило без прозорци и во подрум, или сутерен. Иако на пример теретана е незаменлива за кондициони припреми и за сила. Затоа си земав кетлер делта 300 за дома. Иако не може да замени теретана, за мои години (30+) е одлична!
 
Член од
31 декември 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
terminator prava teretana ima i i masini za trcanje za dobri kondicioni treninzi da pravis baska odlicna klimatizacija na prostor od 500 kvadrata
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Igor todorov, прекини со неплатено рекламирање и спамирање. Уште еднаш пиши ја теретаната и против тебе ќе преземам санкции.
Те читаат форумџиите, не се ќорави. Од 5 поста на темава, два се твои. Нов член си, затоа поминуваш со опомена.

Продолжете.
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
намали му го тоа терминатор во постот, не гледам дека треба да се стави посебен акцент на тоа ;)
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
479
Поени од реакции
140
Одев во теретана една година не користам хемикали и има некој ефетк веке.Ама имав проблем со распоредот на вежбање на мускули.Едни ми викат дека подобро е грб и трицепс , гради бицепс , рамо нозе...други ми викат гради и грб,бицепс и трицепс,рамо и нозе...и уште многу вакви комбинации ми рекоа да користам.И сега повторно почнав во теретана после неколку месеци пауза и сакам да почнам со вистинската комбинација,и да не ја менувам многу често.Кажете ми што мислите која комбинација е најдобра и зошто?Благодарам однапред:helou:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Одев во теретана една година не користам хемикали и има некој ефетк веке.Ама имав проблем со распоредот на вежбање на мускули.Едни ми викат дека подобро е грб и трицепс , гради бицепс , рамо нозе...други ми викат гради и грб,бицепс и трицепс,рамо и нозе...и уште многу вакви комбинации ми рекоа да користам.И сега повторно почнав во теретана после неколку месеци пауза и сакам да почнам со вистинската комбинација,и да не ја менувам многу често.Кажете ми што мислите која комбинација е најдобра и зошто?Благодарам однапред:helou:
рамо и нозе во никој случај заедно ;)
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Луѓе како да ја "здебелам раката" без да одам во теретана. Имам еднорачни тегови мислам дека се околу 8кг дали се доволни? А и општо сакам да качам некои 5-10 кг дали тоа значи дека треба престанам да вежбам и само да јадам или... :uvo:
 
Член од
29 април 2008
Мислења
164
Поени од реакции
1
рамо и нозе во никој случај заедно ;)
Ајде ако сакаш ќе те замолам да ми објасниш зашто ова не смее,иначе јас одам само 1 месец во теретана ама баш оваа комбинација ја имам,таква листа ми направија,па ако не ти е тешко да ми објасниш.....од напред благодарам!!!!!!!:helou:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Ајде ако сакаш ќе те замолам да ми објасниш зашто ова не смее,иначе јас одам само 1 месец во теретана ама баш оваа комбинација ја имам,таква листа ми направија,па ако не ти е тешко да ми објасниш.....од напред благодарам!!!!!!!:helou:
епа на кратко вака:
во нозе спаѓат најголемите групи на мускули и со тренингот за нозе најмногу се уморва телото. во меѓувреме сличното важи и за рамо , значи имаш комбинација од две групи на мускули шо можи и најмногу го оптеретват телото , и на крај на тренинг си преморен и преоптеретен шо не е во ред.
то е то сакаш вервај ме сакаш не :).
позз:helou:
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
29
Поени од реакции
0
spored mene najdobro e da vezbas sekoj den po nesto,kako eden den noze,eden den race itn,no dokolku nemas vreme najboji e da vezbas grb so noze,ramo so triceps,gradi so biceps,,
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
рамо и нозе во никој случај заедно ;)
Јас вежбам Рамо и нозе во ист ден и воопшто не се чувствувам поизморен од кога вежбам грб и трицепс или гради и бицепс.

Ги комбинирам големите мускулни групи грб, гради и нозе со малите бицепс, трицепс и рамо.

За големите правам 4 различни вежби а за малите 3.

Бидејќи не сакам да добијам мускулна маса ниту да ослабам туку сакам да ги дефинирам мускулиите ова функционира одлично за мене.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
29
Поени од реакции
0
da prasam nekoj poiskusen dali moze da zeam kreatin bidejki imam 17 godini? imam pieno proteini ama ne mi dadoa nekoj efekt.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom