Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
Како тоа луѓе што работат физичка работа воопшто не пазат никаква "билдерска" исхрана па пак изгледаат доста солидно.
А билдерите све прават и одат до екстреми за дури за постигнување на +0.001% мускулен раст па пак "ништо"
Па згора на тоа сите "теории" како од све го гориш мускулот треба постојано пазење итд итд.
Каде е трикот во овие теории.
 
Член од
14 февруари 2009
Мислења
474
Поени од реакции
1.666
Здраво
Имам едно прашање
Гуглав за ова и добив добар одговор, ама би сакал и тука да прашам, чисто само ако некој сака да сподели некакво искуство или совет.
Дали е подобро прво да се симнат вишок килограми па да се почне со вежбање, или да се почне со вежбање покрај вишок на килограми ? Според тоа што го гуглав, преовладуваше првото, значи прво слабеење после вежбање. И јас би одел со тоа од повеќе причини.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
Здраво
Имам едно прашање
Гуглав за ова и добив добар одговор, ама би сакал и тука да прашам, чисто само ако некој сака да сподели некакво искуство или совет.
Дали е подобро прво да се симнат вишок килограми па да се почне со вежбање, или да се почне со вежбање покрај вишок на килограми ? Според тоа што го гуглав, преовладуваше првото, значи прво слабеење после вежбање. И јас би одел со тоа од повеќе причини.
A kako ke oslabes ako nemas fizicka aktivnost :eek:
Drzi si dieta,vezbaj,odmaraj, bidi trpeliv,daajsi vreme i rezultatite ke si dojdat.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.967
Здраво
Имам едно прашање
Гуглав за ова и добив добар одговор, ама би сакал и тука да прашам, чисто само ако некој сака да сподели некакво искуство или совет.
Дали е подобро прво да се симнат вишок килограми па да се почне со вежбање, или да се почне со вежбање покрај вишок на килограми ? Според тоа што го гуглав, преовладуваше првото, значи прво слабеење после вежбање. И јас би одел со тоа од повеќе причини.
Двете работи паралелно е најдобро.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.119
Поени од реакции
4.623
Член од
14 октомври 2017
Мислења
233
Поени од реакции
109
Која е разликата и кој е подобар од овие два протеини, моментално сум на овај од Polleo Sport ама колку шо видов и овај од Real Pharm е океј. Полео Спорт 3600 а овај 2600ден. Ми треба мислење зошто е поефтин, a сакам да го земам наредно ама ми треба мислење. И чие производство е, овај Полео Хрватски бил а овај мислам Полски.
57ed05bea98bceae5f0eaada26b69cee6c61471d3030f7123d212844a35eba04.jpeg

shake-it.jpg
 
Последно уредено:

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Која е разликата и кој е подобар од овие два протеини, моментално сум на овај од Polleo Sport ама колку шо видов и овај од Real Pharm е океј. Полео Спорт 3600 а овај 2600ден. Ми треба мислење зошто е поефтин, a сакам да го земам наредно ама ми треба мислење. И чие производство е, овај Полео Хрватски бил а овај мислам Полски.
Прегледај го приврзокот 414484

Прегледај го приврзокот 414485
Првиот меѓу тие два, а за тие пари би одел (моментално и го пијам) со вејот на Dymatize.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
Која е разликата и кој е подобар од овие два протеини, моментално сум на овај од Polleo Sport ама колку шо видов и овај од Real Pharm е океј. Полео Спорт 3600 а овај 2600ден. Ми треба мислење зошто е поефтин, a сакам да го земам наредно ама ми треба мислење. И чие производство е, овај Полео Хрватски бил а овај мислам Полски.
Прегледај го приврзокот 414484

Прегледај го приврзокот 414485
Screenshot_2024-04-27-03-31-40-982_com.miui.gallery.jpg
Одличен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom