Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Доста спремен сум,а имам и мотивација. Која би ми ја препорачал за моите потреби? Мислам Insanity да ја почнам прво,а после неа p90x.
Па тоа би ти била подобра комбинација, терај сега 2 месеци инсанити па после ќе видиш што да продолжуваш понатаму дали п90 или пак теретана :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: -x-
Член од
16 јули 2010
Мислења
214
Поени од реакции
51
не сакам да ве делам на искусни и на неискусни за да ми одговорите ама сакам да ми каже некој со искуство за мојов проблем
ај што ослабев 20 кила ослабев за 4 месеци :vozbud:
ај што сакам уште 10 да скинам и тоа многу сакам :)
се изнамачив со диети програми ама полека сум блиску до целта 82 кг
него сеа имам една друга мука која мислам дека е тешка
што да правам со кожата на стомакот имав голем пивски стомак е сеа полека полека скоро го нема реков скоро ама кожата ми остана и сеа ми влегла некоја навика само ја тегнам и гмечам некој топчиња
како да го убрзам процесот да ми се затегне кожава
Чаре барам
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
не сакам да ве делам на искусни и на неискусни за да ми одговорите ама сакам да ми каже некој со искуство за мојов проблем
ај што ослабев 20 кила ослабев за 4 месеци :vozbud:
ај што сакам уште 10 да скинам и тоа многу сакам :)
се изнамачив со диети програми ама полека сум блиску до целта 82 кг
него сеа имам една друга мука која мислам дека е тешка
што да правам со кожата на стомакот имав голем пивски стомак е сеа полека полека скоро го нема реков скоро ама кожата ми остана и сеа ми влегла некоја навика само ја тегнам и гмечам некој топчиња
како да го убрзам процесот да ми се затегне кожава
Чаре барам

Колку што имам читано во темава, чистење од сало во долните предели на стомакот е најтешко. Мој совет ти е прави кардио и покрај другите вежби,фокусирај ги долните стомачни и пази на исхраната. Јас штотоку започнав еден workout наречен Insanity кој се фокусира на кардио,прогуглај го и види дали ти одговара.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
214
Поени од реакции
51
Колку што имам читано во темава, чистење од сало во долните предели на стомакот е најтешко. Мој совет ти е прави кардио и покрај другите вежби,фокусирај ги долните стомачни и пази на исхраната. Јас штотоку започнав еден workout наречен Insanity кој се фокусира на кардио,прогуглај го и види дали ти одговара.
Абе другар ја знам што да вежбам и имам резултати сеа извини малце како да се курчам муабетов ама ја имам проблем со кожата што ми виси
Исхраната ми е средена одамна а и кардио правам скоро секој ден


Sent from my iPad 4 using Tapatalk HD
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Абе другар ја знам што да вежбам и имам резултати сеа извини малце како да се курчам муабетов ама ја имам проблем со кожата што ми виси
Исхраната ми е средена одамна а и кардио правам скоро секој ден


Sent from my iPad 4 using Tapatalk HD
Ќе морам да те разочарам, ама воопшто не е лесно да се затегне тој вишок на кожа. Скоро, не изводливо. Особено ако се наоѓа во пределот околу стомакот, струкот.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.967
Dzaro
Сигурно си видел кај луѓе што направиле големи трансформации на пр, од 200 кила телесна килажа намалил на 90 и сл. како останува да им виси кожа, којашто освен со операција неможе да се отстрани на друг начин. Е сега незнам кај тебе дали до толку драстично е тоа со кожата и дали би било неопходно операција тоа ќе си прашаш и ќе видиш. Кај нас незнам дали прават такви операции, распрашај се за тука и за во соседство, не би требало да е некаков голем и страшен зафат, ама ќе ти кажат постручните ;) Ако има потреба, подобро сведи се на килажата која ја замислуваш па тек тогаш оди на тој зафат.
 
O

Orion.

Гостин
Dzaro
Сигурно си видел кај луѓе што направиле големи трансформации на пр, од 200 кила телесна килажа намалил на 90 и сл. како останува да им виси кожа, којашто освен со операција неможе да се отстрани на друг начин. Е сега незнам кај тебе дали до толку драстично е тоа со кожата и дали би било неопходно операција тоа ќе си прашаш и ќе видиш. Кај нас незнам дали прават такви операции, распрашај се за тука и за во соседство, не би требало да е некаков голем и страшен зафат, ама ќе ти кажат постручните ;) Ако има потреба, подобро сведи се на килажата која ја замислуваш па тек тогаш оди на тој зафат.
Прават и кај нас такви операции, не дека е нешто комплициран зафатот
--- надополнето: 22 јули 2013 во 21:48 ---
што мислите за програмава на лазар ангелов?
http://www.napumpajse.com/novosti.aspx?n=237
И да ја правиш до најситни детали пак нема да имаш тело ко Ангелов:) Ќе имаш тело согласно твојата генетика. Програмата е ок, уште една варијација на сплит систем
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.144
Поени од реакции
893
Абе другар ја знам што да вежбам и имам резултати сеа извини малце како да се курчам муабетов ама ја имам проблем со кожата што ми виси
Исхраната ми е средена одамна а и кардио правам скоро секој ден


Sent from my iPad 4 using Tapatalk HD
Потребно е време да се врати кожата во нормала. Другарка ми го имаше истиот проблем како тебе и за една година дојде се` на свое место. Сепак 20 кг не се многу за да достигнеш толку големо раширување на кожата за да ти е потребна естетска операција.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
214
Поени од реакции
51
Ќе морам да те разочарам, ама воопшто не е лесно да се затегне тој вишок на кожа. Скоро, не изводливо. Особено ако се наоѓа во пределот околу стомакот, струкот.
Да да тука кај стомакот позади од кај грбот немам толку и од страните ама напред имам ко ке се стиснам ми се гужва како на стар човек брчки ама не сум како оние од 200 на 90 ја имав 110 сеа сум 92
Искрено си вежбам за себе и не планирам никакви операции и слично мислев да не има некој иљач или пиење вода повеќе се лупам вака незнам ама операција дефинитивно не
Ке терам вака додека не стигнам до посакуваната тежина па после ке му ја мислам или ке прашам хехехехе сеа ми текна на форумов кај труднициве 100% жениве имаат некој иљач хехехех

Sent from my iPad 4 using Tapatalk HD
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
што мислите за програмава на лазар ангелов?
http://www.napumpajse.com/novosti.aspx?n=237
вежбав по неа последните 2 месеци од теретаната не е лоша особено е тежок денот за нозе инаку воглавно се прави добар тренин али немав бог знај какви резултати. Обично според мое мислење ваквите програми се повеќе ако си на некоја појака работа, а со храна само некако нелогични ми се во последно време.
 
Член од
19 септември 2010
Мислења
121
Поени од реакции
7
ај ве молам ако може пример за високо гликемичен оброк и еден за нискогликемичен??? која храна каде спаѓа ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom