Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Nekoj recept za zgolemuvanje na testosteronot ? Eden trener mi kazuvase smoothie so suvi slivi , med i uste neso bese ama ne mi teknuva kako bese. Nekoj da ne znae ?
Testosteron propionat. :ojeaa:
Ако имаш проблем со тестостеронот, трибулус можи да помогни но ако си здрав и немаш никакви проблеми со тестостеронот, тие напивки тревки не се ефективни. Се продава на пазарот во тегли праени со мед, ѓумбир, фстаци, ореви, семки од тиква, сончоглед, здраво е за користење но нема ефект на зголемување на тестостеронот ниту пак на либидо (кај здрава личност)
 
Член од
16 август 2015
Мислења
226
Поени од реакции
278
Testosteron propionat. :ojeaa:
Ако имаш проблем со тестостеронот, трибулус можи да помогни но ако си здрав и немаш никакви проблеми со тестостеронот, тие напивки тревки не се ефективни. Се продава на пазарот во тегли праени со мед, ѓумбир, фстаци, ореви, семки од тиква, сончоглед, здраво е за користење но нема ефект на зголемување на тестостеронот ниту пак на либидо (кај здрава личност)
Да здрава личност сум и немам проблеми со тоа ниту со либидото али мислев онака да не има некој нешо хоум мејд тестостерон бустер , за поголема сила при вежбање.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Штета до кои крајности се оди но сепак оправдано до некој степен, а уште поголема штета за овие што се бодат а немаат никаква цел во животот...
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
192
Штета до кои крајности се оди но сепак оправдано до некој степен, а уште поголема штета за овие што се бодат а немаат никаква цел во животот...
Никад нема да га разберу тј бодибилдерски комплекс. Да су малце повише читале, а помалце слушале гуруа овакви работе нема да се дешавав ! РЕЦЕПТОРИ, РЕЦЕПТОРИ, РЕЦЕПТОРИ јебем ве гуруа
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
Штета до кои крајности се оди но сепак оправдано до некој степен, а уште поголема штета за овие што се бодат а немаат никаква цел во животот...
Срцев удар колку што прочитав.

Бааги крајности истера, кажуваше на едно видео дека имало период после смртта на татко му кога станал тежок алкохоличар, се здебелил многу, бил претплатен во локални пицерии и фест фуд и паузирал неколку години од тренинг.
Таман влезе во форма и освои мр. Олимпија се случи тој скандалот, го обвинуваше некоја типка за силување, тогаш му се роди и детето, а се разведе, и повеќе не дигна глава во кариерата.

Искрено ми е криво за Флексатрон, имаше добра генетика и убава градба, се надевав дека ќе земе бар уште една Олимпија.

Оваа година отидоа повеќемина, да не зборам предвреме, ама и Флекс е при крај, пак беше на операција пред неколку денови, а претходно едвај куртули и ја изгуби ногата. Џон Медоус исто оваа година, интересно човече.


Никад нема да га разберу тј бодибилдерски комплекс. Да су малце повише читале, а помалце слушале гуруа овакви работе нема да се дешавав ! РЕЦЕПТОРИ, РЕЦЕПТОРИ, РЕЦЕПТОРИ јебем ве гуруа
Голем дел и да сакаат не можат да прочитаат, неписмени се. Друг дел не се замараат, дај шта даш, само да има брзи резултати.
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
192
Голем дел и да сакаат не можат да прочитаат, неписмени се. Друг дел не се замараат, дај шта даш, само да има брзи резултати.
[/QUOTE]
Ноу паин, ноу гаин. Посељачко мото, здравје.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
Голем дел и да сакаат не можат да прочитаат, неписмени се. Друг дел не се замараат, дај шта даш, само да има брзи резултати.
Ноу паин, ноу гаин. Посељачко мото, здравје.
[/QUOTE]
Види, имаш огромен процент на луѓе под 40ка кои не разбираат Англиски.
Ако не го знаат јазикот им остануваат ресурси на Македонски, или ако најдат нешто на Српски, а овие материјали прво се ретки, а второ со пропусти/неажурирани со децении.

И покрај јазикот, не сакаат да се замараат. Имам сретнато дечки што земаа анаполон, а немаа појма што е, им давал сила и така ги минале приемните за полиција, иако дотогаш немале вежбано.
Затоа се сведуваат на такви фрази.
 
Член од
28 септември 2021
Мислења
23
Поени од реакции
13
Едно прашање до сите вежбачи, можеби ќе ви звучи смешно бидејќи прашувам на тема каде што повеќето се напредни вежбачи . Тренирам бокс и многу по прашање изглед не сум обрнал внимание што е грешка. Почнав подолго време да правам згибови,склекови,пропаѓања.. Сега другар ми даде тегови од 5кг бидејќи е напреден вежбач и оди во теретана па не му требаат. Сакав да прашам дали овие тегови би дале некој ефект за перформанс,изглед или подобро да ги искористам како додатна тежина за склекови ,згибови итн... Поздрав !
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.032
Поени од реакции
945
Здраво
Дали некој има искуство со сајтот ,,мускултура"
Мислам дали имате следено диети и програми за вежбање преку нив?
Благодарам

Sent from my SM-A025G using Tapatalk
 
Член од
16 август 2015
Мислења
226
Поени од реакции
278
Едно прашање до сите вежбачи, можеби ќе ви звучи смешно бидејќи прашувам на тема каде што повеќето се напредни вежбачи . Тренирам бокс и многу по прашање изглед не сум обрнал внимание што е грешка. Почнав подолго време да правам згибови,склекови,пропаѓања.. Сега другар ми даде тегови од 5кг бидејќи е напреден вежбач и оди во теретана па не му требаат. Сакав да прашам дали овие тегови би дале некој ефект за перформанс,изглед или подобро да ги искористам како додатна тежина за склекови ,згибови итн... Поздрав !
Mnogu nornalno deka ke ti dadat rezultati i ogromna promena vo izgledot ( ako vezbas redovno , poveke serii poveke povtoruvanja ). Jas imam vezbano so isti takvi tegovi i za 1 mesec sum imal ogromni rezultati ( so pravilna ishrana ).
 
Член од
28 септември 2021
Мислења
23
Поени од реакции
13
Ако може совет што да јадам за дефиниција да намалам на масти а сепак да задржам некоја си мускулна маса. Доручекот ми е секогаш главен проблем, а сакам да направам некои стомачни но да не бидам без грам мускул на мене.Дали да додадам некој whey на пример? Поздрав
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.153
Ако може совет што да јадам за дефиниција да намалам на масти а сепак да задржам некоја си мускулна маса. Доручекот ми е секогаш главен проблем, а сакам да направам некои стомачни но да не бидам без грам мускул на мене.Дали да додадам некој whey на пример? Поздрав
Изгуглај “ротација на јаглехидрати” на realx3m форумот (српски форум).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom