Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Добро зашто побогу увек 2 ден после вежбање нозе повеќе болат него 1виот....

Sent from my SM-G920F
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
Добро зашто побогу увек 2 ден после вежбање нозе повеќе болат него 1виот....

Sent from my SM-G920F
кога ќе влезеш во сала, веднаш вежбаш нозе? пробај со лесно возење точак неколку минути пред да почнеш. Ако имаш премногу болки или грчеви, земи магнезиум (ако не земаш доволно од храна), некогаш помага и тоа.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
кога ќе влезеш во сала, веднаш вежбаш нозе? пробај со лесно возење точак неколку минути пред да почнеш. Ако имаш премногу болки или грчеви, земи магнезиум (ако не земаш доволно од храна), некогаш помага и тоа.
Не бе одма се загревам 10 15 мин на точак...
Неам грчеви само болка потешко ми е да се движам ова она баш како овој синдром погоре што е

Sent from my SM-G920F
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
Не бе одма се загревам 10 15 мин на точак...
Неам грчеви само болка потешко ми е да се движам ова она баш како овој синдром погоре што е

Sent from my SM-G920F
Пробај со помалце загревање, негде 5 минути максимум, а ако толку ти треба кардио останатото на крај од тренингот.

Алтернатива е динамично загревање/тегнење. Можеш да внесеш некоја минута скокање на јаже /jumping jacks.

И уште нешто, многу ќе ти помогне ролање со foam roller.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Пробај со помалце загревање, негде 5 минути максимум, а ако толку ти треба кардио останатото на крај од тренингот.

Алтернатива е динамично загревање/тегнење. Можеш да внесеш некоја минута скокање на јаже /jumping jacks.

И уште нешто, многу ќе ти помогне ролање со foam roller.
Абе брат не се жалам ја, неам гајле, нека болат, само ме интересираше, иам екстра нозе 8 години фудбал тренирав.
Него муабетот ми беше зашто баш после 2-3 дена болат највеќе :)
Така и после јаки припреми и трчања и сеа после вежбање...:)
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
So mislejne imate za ova chudo? vredi ne vredi, sranje e, ne e. Steten e ne e, se isplati ne se isplati? me zacudi cenata, ili pak tolku vredi?

Едно пакување (500гр) од нашиот протеин чини само 380

http://bodibildingmagacin.weebly.com/

фирмата е Hoogwegt од Холандија
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
So mislejne imate za ova chudo? vredi ne vredi, sranje e, ne e. Steten e ne e, se isplati ne se isplati? me zacudi cenata, ili pak tolku vredi?

Едно пакување (500гр) од нашиот протеин чини само 380

http://bodibildingmagacin.weebly.com/

фирмата е Hoogwegt од Холандија
Има дискусија во друга тема, http://forum.kajgana.com/threads/bodybuilding-suplements.54942/page-239#post-7295273 .
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
decki, imam protein od vitalija onie sho se od kravja surutka, kupuvam po 2,3 pakovcina nedelno. E sega da ve prasam dali mozam da go mesham so drugi sejk. Na primer, posle trening da mesham 30g protein vo sejk od 2 jajca +banana+med i voda/mleko normalno :)
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
decki, imam protein od vitalija onie sho se od kravja surutka, kupuvam po 2,3 pakovcina nedelno. E sega da ve prasam dali mozam da go mesham so drugi sejk. Na primer, posle trening da mesham 30g protein vo sejk od 2 jajca +banana+med i voda/mleko normalno :)
Купи и цел пакет гз папир,за уз шејкот.
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
decki, imam protein od vitalija onie sho se od kravja surutka, kupuvam po 2,3 pakovcina nedelno. E sega da ve prasam dali mozam da go mesham so drugi sejk. Na primer, posle trening da mesham 30g protein vo sejk od 2 jajca +banana+med i voda/mleko normalno :)
Не ти доаѓа поевтино да земеш цела кутија протеин?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
Ако е за протеини негде е дупло цената за 100 грама ако не сум грешка. Ако веќе мора од виталија, подобро е оној другиот со 80% и за цена и за дози. 2-3 опаковки (24-36 гр) неделно не знам колку имаат ефект.
 
Последно уредено:
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Не ти доаѓа поевтино да земеш цела кутија протеин?
Sakam da probam mesec,dva so ovaj protein, shoznam isto mi se fakja, mozi za 2,3 stotki poskapo ama gore dole tuka mi e cenata za razlika sho nadminvam gramaza od 1kg mesecno. 1.2 kg mesecno mi idi od prilika[DOUBLEPOST=1435325293][/DOUBLEPOST]
Ако е за протеини негде е дупло цената за 100 грама ако не сум грешка. Ако веќе мора од виталија, подобро е оној другиот со 80% и за цена и за дози. 2-3 опаковки (24-36 гр) неделно не знам колку имаат ефект.
Toj go koristam od 80%, mislis deka e malce 300g nedelno? jas ne bi rekol taka, mislam deka e dovolno.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom