Бодибилдинг суплементи

Член од
28 март 2006
Мислења
17.740
Поени од реакции
12.179
Нема проблем со безвкусни суплементи, може било што да се додаде ако некој не може да го пие. Битно оно како ќе делува. Ако е ок, разликата во цена е ептен
 
Последно уредено:

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Здраво Стефан,
Се извинуваме за малотозадоцнување со одговорот на вашиот мејл. Станува збор за концентрат, но детална нутритивна вредност нема на пакувањето. Гаранција е сертификатот од Царинска контрола и фито контрола која мора да се направи при увоз на вакви производи. Вкусот не е баш неутрален, не знаеме дали имате пробано чиста сурутка, ако имате пробано сличен е на сурутката вкусот но без тој соленкаст шмек што го има сурутката. Нешто како млеко но со послаб интензитет. Долку имате дополнителни прашања слободно пишете.

Поздрав,
Тимот на Бодибилдинг Магацин[DOUBLEPOST=1434908698][/DOUBLEPOST]Прашање: Компанијата од која го увезувате протеинов го продава во вреќи од 20-25кг што значи дека вие тука го препакувате. Што ми гарантира дека навистина на 100 грама прашок има 80 грама протеин?
Тоа е единственото нешто што ми фрла сомнеж, бидејќи цената е стварно поволна ако вашите тврдења се точни.


Одговор: да, да, ние го увезуваме во вреќе и тука е препакуван. а кој гарантира дека тоа што го купувате во продавница е тоа што е напишано на пакувањето?! исто како што тие производи гарантираат и како што веќе споменав имаме сертификат од царинска контрола, а како второ ние не сме тука да измамуваме луѓе, ние сме тука да си најдеме стални клиенти, кои ќе бидат задоволни од нашиот производ, а на тој начин и ние ќе може да заработиме нешто.

Поздрав




Реално ми се одмили да им го купам срањево...[DOUBLEPOST=1434908877][/DOUBLEPOST]Македонска работа.. успеа у 2 мејла да изгуби потенцијален стален потрошувач...
 
Последно уредено:
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Се по сигурен сум дека ова е стефчо.

Инаку,и ние на тренинг зимавме вакви вреќи од Грција,25-30 кг,ни доаѓаше по 300 денари за кг,веројатно овие си додале 100че за себе...или можеби е уште полош квалитет.

Е сега,тој протеин немаше никаков вкус,лошо се мешаше,имав гасови и течна столица од него,+ ми се чини дека се здебелував од него,а не дека добивав на мускул.

Така да,краток пат очигледно нема,и очигледно дека онаа народната-сиромавиот 2 пати плаќа,не ќе да е лага.
 
G

Goldie

Гостин
@JETKUNDO кај вас тоа било 300 денари од кило а ова е 760 денари од кило (оти нивните пакувања се по 500г) така да не 100 туку 460 си зимаат дечкиве за нив.

Плус интересното е што фирмава од Холандија баш за овој со 80% протеин нема дополнително објаснување (линк). http://www.hoogwegt.nl/en/products/whey-products/
А за 34% пример има http://www.hoogwegt.nl/en/products/whey-products/whey-protein-concentrate-34/
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.324
Поени од реакции
11.161
според симтомиве што ги набројавте за чкљ протеин јас сум ги имал истите и со протеинот на Dymatize -Elite Gourmet
кога го мешав со млеко гасови ме кинеа + течна столица а со вода само течна столица :)
послем двомесечно користење немав некоја разлика освен тоа што бев ослабен 1кг и малце почист
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.198
Поени од реакции
36.405
@JETKUNDO кај вас тоа било 300 денари од кило а ова е 760 денари од кило (оти нивните пакувања се по 500г) така да не 100 туку 460 си зимаат дечкиве за нив.

Плус интересното е што фирмава од Холандија баш за овој со 80% протеин нема дополнително објаснување (линк). http://www.hoogwegt.nl/en/products/whey-products/
А за 34% пример има http://www.hoogwegt.nl/en/products/whey-products/whey-protein-concentrate-34/
http://havero.com/FoodIndustry/wpc-80-instant.php
 
Член од
2 јуни 2015
Мислења
14
Поени од реакции
2
Istiov protein da go prodavase Optimum nutrition so it kvalitet site kosi ke iskubevte,ama pak somnitelno e deka tolku Mala cena,a I so ak celo vreme na drugive proteini ja plajkame reklamata I vkusot a tie od tuka prekupuvaat??
 
Член од
8 април 2015
Мислења
19
Поени од реакции
1
sakam da prasam 3 meseci koristam suplemnti ( proteini )sea sakam da napravam pauza letovo mesec ipol bidejki nema da mozam da vezbam i od septemvri pak ke pocnam so vezbanje e sea sakam da prasam dali da gi prekinam suplementite ili da koristam po edna doza na den, dali ako prestanam da pijam proteini ke opadnam ili koa ke pocnam pak da vezbam togash pak da pocnam da pijam
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Она шо мене ме трипа не е квалитетот на протеинот шо го увезуваат туку тој шо го продаваат. Шо ми гарантира мене дека не го сечат? Како ќе знам дека е стварно 80 грама на 100 грама прашок? За филери/милери, сооднос на аминокиселини и такви срања уопште не праам муабет, и онака секој купечки протеин од "фирма" го пуни својот продукт со срања.
 
Член од
2 јуни 2015
Мислења
14
Поени од реакции
2
sakam da prasam 3 meseci koristam suplemnti ( proteini )sea sakam da napravam pauza letovo mesec ipol bidejki nema da mozam da vezbam i od septemvri pak ke pocnam so vezbanje e sea sakam da prasam dali da gi prekinam suplementite ili da koristam po edna doza na den, dali ako prestanam da pijam proteini ke opadnam ili koa ke pocnam pak da vezbam togash pak da pocnam da pijam
Nema potreba da zemas whey I drugive stvara od suplementi ako odis na odmor ili pravis pauza poradi rabota ili nesto slicno gledaj pridrzise do ishranata,nemora da e visokoproteinska ama probaj pridrzuvaj se I izbegnuvaj piva junk food
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Она шо мене ме трипа не е квалитетот на протеинот шо го увезуваат туку тој шо го продаваат. Шо ми гарантира мене дека не го сечат? Како ќе знам дека е стварно 80 грама на 100 грама прашок? За филери/милери, сооднос на аминокиселини и такви срања уопште не праам муабет, и онака секој купечки протеин од "фирма" го пуни својот продукт со срања.
А од каде знаеш ти дека и кај другите протеини не ја плаќаме само фирмата или дека не се сечени?? од кај си толку сигурен дека и таму има пример 80% протеин? или кај тој протеинот ти шо го користиш?

- За тој протеинот 500г за 350 денари, денес правев муабет со едно другарче и то случајно дојдовме до таа тема , и ми кажа дека 5 дена го користел и го исфрлил, стомакот го искинал и пролив. Ми го даваше без пари тоа шо му остана , ама не го зедов и онака имам осетлив желудник, шо немора да значеше дека и кај мене ке прави проблеми али шубе ми е шознам :toe:
 
Последно уредено:

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
А од каде знаеш ти дека и кај другите протеини не ја плаќаме само фирмата или дека не се сечени?? од кај си толку сигурен дека и таму има пример 80% протеин? или кај тој протеинот ти шо го користиш?

- За тој протеинот 500г за 350 денари, денес правев муабет со едно другарче и то случајно дојдовме до таа тема , и ми кажа дека 5 дена го користел и го исфрлил, стомакот го искинал и пролив. Ми го даваше без пари тоа шо му остана , ама не го зедов и онака имам осетлив желудник, шо немора да значеше дека и кај мене ке прави проблеми али шубе ми е шознам :toe:
А ти од каде знаеш дека у Стоби Флипс смоките нема лепак и бензин?
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
А ти од каде знаеш дека у Стоби Флипс смоките нема лепак и бензин?
Епа ти бе другар го тераш во таа насока муабетот. Овие се твој зборови не мој:

,,Она шо мене ме трипа не е квалитетот на протеинот шо го увезуваат туку тој шо го продаваат. Шо ми гарантира мене дека не го сечат. Како ќе знам дека е стварно 80 грама на 100 грама прашок?''

Шо се изгуби :toe:?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom