Бодибилдинг суплементи

storm03m

А.К.А Комплексаш
Член од
9 јуни 2018
Мислења
316
Поени од реакции
337
До сега протеин на олимп не сум пиел. Кој има пробано нека сподели искуства
 
Член од
1 април 2014
Мислења
218
Поени од реакции
23
dali e dobar proteinot na biotech ? i sto ukus bi mi predlozile?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
dali e dobar proteinot na biotech ? i sto ukus bi mi predlozile?
Јас пиев пред месец дена од ванила, просечен вкус, а за составот зависи за која цена ќе го најдеш :)

Инаку имав прилика да пробам една дозерка од овој и мислам дека е можеби највкусниот протеин што сум го пробал, составот не сакаш ни да го гледаш, али чудово растворен во вода има подобар вкус од многу други растворени дури и со млеко и се раствора со три пати затресување на шејкерот, за вкус 10ка.[DOUBLEPOST=1558642596][/DOUBLEPOST]
До сега протеин на олимп не сум пиел. Кој има пробано нека сподели искуства
Од чоколадо го пробав мало паковање, добро се раствора, вкус како ефтин пудинг :) оверал колку пари толку музика.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Milky Shake е стварно највкусен, ама според цената сигурно е за нигде. :D
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
dali e dobar proteinot na biotech ? i sto ukus bi mi predlozile?
received_450534499027333.jpeg
Jas go zedov od cokolado, ubav vkus ima koga go pies so voda a so mleko vkusot e malce pojak, pojke na kakao mava. Inace go zedov i od dymatize so vkus vanila kapucino, mnogu e vkusen za pienje a i sostavot mu e dobar. IMG_20190524_173529.jpg
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
Тие што сакате да платите над 3000 денари за 2.3 кг имате од Анимал во пбц на попуст, една од најдобрите компании на пазарот, барем тоа што имам купено од Анимал било квалитетно, е сеа што забегаа последниве години со цената исто како и Дајматајз/Ултимејт/Оптимум ги намали и да не ги увезуваат кај нас.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Zdravo
Vezbam vo domasni uslovi nekolku ednostavni pocetnicki vezbi, sklekovi,stomacni,grbni.
Sakam da zemam vakvi testo tableti, Dali ke imam nekoja pridobivka od niv ili za dzabe ke gi pijam, imajki vo predvid deka vezbam sosema malku,
5 serii po 10 skleka, 5 serii po 15-20 stomacni, grbni 5 x 10-15, i triceps po nekolku serii, Chisto onaka vezbam po 20tina minuti sekoj den.
Nekoj ako saka da mi preporaca shto da kupam, nekoj Paket, whey-creatin- i nekoj testo Kick? Fala
Screenshot_20190526-204436_Samsung Internet.jpg
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
Еве ти „пофално“ видео за тестобустерите, излегува дека прават повеќе штета од корист, можеби најпромашена инвестиција од страна на суплементи.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ilz

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Еве ти „пофално“ видео за тестобустерите, излегува дека прават повеќе штета од корист, можеби најпромашена инвестиција од страна на суплементи.
Fala
Da go zemam proteinot od animal koj go preporacuvas pogore, i plus uste nesto shto da zemam ? Nekoj kreatin ili slicno?
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.541
Fala
Da go zemam proteinot od animal koj go preporacuvas pogore, i plus uste nesto shto da zemam ? Nekoj kreatin ili slicno?
Јадиш нешто вака или слабо? Суплементи без исхрана, ти е исто така промаршена инвестиција. Не се викаат џабе суплементи.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ilz

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
Fala
Da go zemam proteinot od animal koj go preporacuvas pogore, i plus uste nesto shto da zemam ? Nekoj kreatin ili slicno?
Ништо не ти треба, смени тренинг со повеќе вежби за мускулна група а поретко, не прави секој ден гради туку 2-3 пати неделно, вклучи и вратило и чучањ за нозе, ѕирни идеи за вежби на јутјуб, акцент на негативот на вежбата, формата како ги правиш, бројот на повторувања и јади, ако ти е целта да се поправиш јади повеќе од ова што јадиш сега, да слабееш обратно јади помалку и тоа е тоа.
Бтв тој тренинг од моја гледна точка е загревање за пред гради, 50 склека се колку да внесеш крв во мускулот и стомачните да се крене малку пулсот
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ilz

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Jadam maški. Pazam samo da ne preteram so mrsni/blagi raboti.
Prirodno sum bomba gradba 190cm 100kg blagodarenie na toa sto trenirav bejzbol porano :D
Sea sakam nesto da zemam da pojacam malku na sila, mrza sum, cela zima drogiranje, vreme e za promena, zdrav zivot :D
Ke zemam eden whey čisto kolku da se lažam sebesi. Ako nisto drugo, vkusno e za pienje :D
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Jadam maški. Pazam samo da ne preteram so mrsni/blagi raboti.
Prirodno sum bomba gradba 190cm 100kg blagodarenie na toa sto trenirav bejzbol porano :D
Sea sakam nesto da zemam da pojacam malku na sila, mrza sum, cela zima drogiranje, vreme e za promena, zdrav zivot :D
Ke zemam eden whey čisto kolku da se lažam sebesi. Ako nisto drugo, vkusno e za pienje :D
Гледај да имаш средена исхрана и добар тренинг, а од суплементи освен веј протеин можеш да земеш и кртеатин и некој добар pre-workout.Друг суплемент не ти е потребен.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ilz

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
@Кеплер , дали го сослуша хај тек докторот и дали извлече заклучок од неговото, тешко дека има врска со наука, повеќе смешно од интересно излагање?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
@Кеплер , дали го сослуша хај тек докторот и дали извлече заклучок од неговото, тешко дека има врска со наука, повеќе смешно од интересно излагање?
Кој доктор?[DOUBLEPOST=1559059144][/DOUBLEPOST]
Гледај да имаш средена исхрана и добар тренинг, а од суплементи освен веј протеин можеш да земеш и кртеатин и некој добар pre-workout.Друг суплемент не ти е потребен.
Абе тој треба да почне да вежба, не суплементи, 50 склекови дневно не прават мускули, повеќе од тоа е потребно да се загрее, а не да завршиш тренинг
 

Kajgana Shop

На врв Bottom