Бодибилдинг суплементи

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Незнам како ќе ме разбереш,ама скоро сите суплементи ти се булшит,и се перење пари,едино нешто кое што е корисно е,протеин,глутамин,креатин се друго е измислица за перење пари.Од лично искуство ти кажувам ѓабе че го земаш нема никакви ефекти ако немаш диета,и ако не правиш кардио,едино нешто кое што ќе ти помогне да ослабеш е кленбутерол,да стероид и и нема никакви штетни ефекти(исто од лично искуство ти кажувам).Земи малце прочитај по бодибилдинг форуми за кленбутерол купи го околу 800-100 денари(100 капсули) прави кардио 3 пати неделно,оди во теретана,не јади многу јаглехидрати(50-90g) за 1 месец ќе имаш и повеќе од добри резултати.
Одговор за Оскар.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
http://www.gladijatori.com/

Дали некој има порачувано од страницава и дали стигаат работите или некој ако знае некоја друга македоснка online продавница?
Кој протеин би ми го препорачале, имам неколку протеини земено досега, најдобар ми бил од dymatize elite whey isolate, па се мислам тој дали да го земам или друг да купам. Исто, дали би било добра комбинација да земе се протеин, амино и глутамин (за слабеење и дефиниција).

Фала.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Вредит ова ?


 

Mariusz

biohemija
Член од
22 октомври 2014
Мислења
149
Поени од реакции
46
http://www.gladijatori.com/

Дали некој има порачувано од страницава и дали стигаат работите или некој ако знае некоја друга македоснка online продавница?
Кој протеин би ми го препорачале, имам неколку протеини земено досега, најдобар ми бил од dymatize elite whey isolate, па се мислам тој дали да го земам или друг да купам. Исто, дали би било добра комбинација да земе се протеин, амино и глутамин (за слабеење и дефиниција).

Фала.
this HTML class. Value is http://hardcoreshop.mk
http://www.pbc.mk
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Дечки за продавање имам по едно од следниве
-Preworkout-Assault 30 дози 1300 денари
-Л-карнитин 500 дози 1800ден
-ЗМА 220 дози 1500ден

Со било кој од нив давам гратис 30дози таурин 1500мг, инаку сите производи се нови некористени. Кој е заинтересиран нека ми пише ПП.
-Л-карнитин 500 дози од 1800ден сега 1500ден
-ЗМА 220 дози од 1500ден сега 1200ден

Со секој од нив давам гратис 30 дози таурин 1500мг. Поефтино нема да ги најдете нигде кај нас во тоа ви гарантирам. Заинтересирани во ПП
 
Член од
17 февруари 2016
Мислења
4
Поени од реакции
1
Да не се лажеме, моментално кај нас а и пошироко овие два протеина во однос на цена за квалитетот што го добиваш се на високо прво место и ништо не ги симиња. Само од ON Gold Whey Standard е малце ( ќе повторам многу малце ) подобар ама па кај нас е премногу скап.

Прегледај го приврзокот 123961
:cuc:
Прегледај го приврзокот 123963
:cuc:
Колку е цена на првиот?

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Во Брутал почнаа да го продаваат брендот MyProtein (мислам дека е британски). Некој да не има искуство со истиот?
 
Член од
26 јануари 2011
Мислења
8
Поени од реакции
1
Дали би можеле да ми препорачате добри BCAA? Целта ми е поголема дефиниција, но не и големо зголемување на маса. Вежбам 6 пати неделно кардио+вежби (со телесна тежина и неколку вежби со 15-20 кг тежина), 7миот ден само кардио. Земам Л-Карнитин и пиев козја сурутка на био космос, но мислам дека и не ми направи којзнае каква разлика. Добредојдени се сугестии :):oleee:
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Дали би можеле да ми препорачате добри BCAA? Целта ми е поголема дефиниција, но не и големо зголемување на маса. Вежбам 6 пати неделно кардио+вежби (со телесна тежина и неколку вежби со 15-20 кг тежина), 7миот ден само кардио. Земам Л-Карнитин и пиев козја сурутка на био космос, но мислам дека и не ми направи којзнае каква разлика. Добредојдени се сугестии :):oleee:
BCAA Power, Labrada
BCAA+B6, BioTechUSA
Amino Macig, Scitec ...
 
Член од
3 февруари 2016
Мислења
133
Поени од реакции
38
Во Брутал почнаа да го продаваат брендот MyProtein (мислам дека е британски). Некој да не има искуство со истиот?
Зимај пρезадоволен бев, поρачав од интеρнет два пати но поρади големата поштаρина поминав на biotechUSA, но споρед мене myprotein е подобаρ.Аκо може само κажи од κаде може да се поρачат за во дρугите гρадови во MK.
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
Што милисите за ВЕЈ ГОЛД протеин на Вејдер (GOLD WHEY PROTEIN WEIDER) Некој да сподели искуство што го конзумирал? 2 кг чини 3400 ден има ли поисплатлива опција затоа што составот на амино кисилините е речиси идентичен со Gold standard Whey na ON
 

Kajgana Shop

На врв Bottom