Бодибилдинг суплементи

Член од
19 март 2014
Мислења
575
Поени од реакции
867
дали може течната амино киселина за после тренинг место во 150 мл вода да ја растварам,тие 15 мл да ги испијам без да ги растварам зашто ми се многу подобри на вкус?или го нема истиот ефект
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Најдобар bang for the buck протеин во моментов?
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Еден апдејт, имам за продавање еден Neurocore MuscleTech од 45 дози. Нов е и неотпакуван, станува збор за pre-workout. Инаку е многу добар, јас сум многу задоволен што го користам, долу имате линк ако сака некој да го разгледа што поточно е и какви оцени добива. Го давам за 1800ден кој е заинтересиран нека пише во инбокс.




http://www.bodybuilding.com/store/mt/neurocore.html
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.727
Поени од реакции
5.396
шо препорачувате :)


или

 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.070
Поени од реакции
1.666
Па ако се следат ривјуа и рејтинзи на големиве сајтови за билдинг дефинитивно одлуката би била на Дајматајз, овој на бигман никаде не го ни имам сретнато. Освен некој лично ако нема искуство па да одговори
 
Член од
1 ноември 2012
Мислења
100
Поени од реакции
103
Да не се лажеме, моментално кај нас а и пошироко овие два протеина во однос на цена за квалитетот што го добиваш се на високо прво место и ништо не ги симиња. Само од ON Gold Whey Standard е малце ( ќе повторам многу малце ) подобар ама па кај нас е премногу скап.

Ultimate-Nutrition-Prostar-Whey-Protein.jpg
:cuc:
DELICIOUS-WHEY-PROTEIN-QNT.jpg
:cuc:
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Ништо од искреноста @Achilles1989 :-D
Помини да ти дадеме да пробаш, да не кажеш не си пробал ;-)
 
Член од
7 јули 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Pozdrav :) ve molam za sovet. Pred 2 nedeli pocnav povtorno da vezbam posle pola godina pauza. Najmnogu problem imam so stomakot. Gornite stomacni mi se poznavaat a so dolniot del imam problem, potesko da se istaknat od visokot :) Sto bi mi preporacale, kakov protein da zemam? Plus mi treba malku poveke sila, izdrzlivost, i muskuli sekako :) Blagodaram :)
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
Pozdrav :) ve molam za sovet. Pred 2 nedeli pocnav povtorno da vezbam posle pola godina pauza. Najmnogu problem imam so stomakot. Gornite stomacni mi se poznavaat a so dolniot del imam problem, potesko da se istaknat od visokot :) Sto bi mi preporacale, kakov protein da zemam? Plus mi treba malku poveke sila, izdrzlivost, i muskuli sekako :) Blagodaram :)
*ќе бидам феминист и ќе претпоставам дека си женско*

Од топење сало преоѓаш на протеин, па на општо... ај, нека....

Ќе си пазиш на јадењето, од пиење САМО вода и апсолутно ништо друго. Пуцај кардио нешто на крај од тренинг, по можност степер (она што е како фејк скали) ако си женско зошто многу добро работи на репутација кај спротивниот пол.

За се друго, чучњеви исто работат добро на репутација и на сила/издржливост/самодоверба/мускули. Прај си и склекови за гради/трицепс; вратило (згибови) грб/бицепс, најверојатно асистирани ќе треба или на машина и plank за стомачните ќе те трефи ептен.

Не се оптеретувај многу многу, ако идеш во теретана колку да се пофалиш на фејсбук вежбиве можеш и во домашни услови да ги правиш со некоја другарка и да се потите без срам. Кардио во случајов е скокање на јаже.

Ак имет уште нешто пиши, давам и услуга личен тренер со попуст за понежниот пол. Програма за вежбање/јадење included.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.185
Поени од реакции
20.793
Pozdrav :) ve molam za sovet. Pred 2 nedeli pocnav povtorno da vezbam posle pola godina pauza. Najmnogu problem imam so stomakot. Gornite stomacni mi se poznavaat a so dolniot del imam problem, potesko da se istaknat od visokot :) Sto bi mi preporacale, kakov protein da zemam? Plus mi treba malku poveke sila, izdrzlivost, i muskuli sekako :) Blagodaram :)
Женско со стомачни, не е баш привлечно за око. Мајке ми.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
575
Поени од реакции
867
дали може течната амино киселина за после тренинг место во 150 мл вода да ја растварам,тие 15 мл да ги испијам без да ги растварам зашто ми се многу подобри на вкус?или го нема истиот ефект
ајдека никој не ме шмиргла 2%
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
ајдека никој не ме шмиргла 2%
Глупо прашање затоа никој не те шмиргла, ако ти се повкусни испиј ги 15мл, одма потоа испиј 150мл вода и ем ќе ти е вкусно ем ќе си на сигурно. Не ти текна ова?
 
Член од
19 март 2014
Мислења
575
Поени од реакции
867
Глупо прашање затоа никој не те шмиргла, ако ти се повкусни испиј ги 15мл, одма потоа испиј 150мл вода и ем ќе ти е вкусно ем ќе си на сигурно. Не ти текна ова?
така и правам.не сум искусен со додатоциве и незнаев дали е тоа тоа.фала во секој случај
 

Kajgana Shop

На врв Bottom