Бодибилдинг суплементи

Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Деновиве ќе земам Л-карнитин дали има некој заинтересиран да земеме по пола, за поевтино да не фати? :)
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.846
Поени од реакции
11.061
Член од
26 јули 2011
Мислења
48
Поени од реакции
1
Од интернет ќе ги порачуваш или тука негде си ги нашол?
денеска планирам да купам едно од тие 3, па сакам да слушнам ваше мислење. мислам пред се од искуство и некој со е повеќе упатен во тие води :)
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.846
Поени од реакции
11.061
денеска планирам да купам едно од тие 3, па сакам да слушнам ваше мислење. мислам пред се од искуство и некој со е повеќе упатен во тие води :)
True Mass би го откачил ради цената, дефинитивно најнеисплатлив е, составот му е ок али за тие пари не се исплаќа.
All in 1 гејнеров мислам дека има најдобар состав зашто на 150 грама сервирање имаш 60 грама протеин и 600 калории.
Првиот е исто добар и има доста количина за пиење, али сепак мислам дека All in 1 држи најдобра цена за тоа што го нуди.
Јас лично би го купил All in 1 гејнерот.

Само не кажа дали од интернет ги купуваш или кај нас ги има?
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
ми треба ваше мислење околу гејнеров дали е добар за мускулна маса :))
http://www.califit.mk/index.php?route=product/product&keyword=Dymatize Hy Protein Mega Gainer &category_id=40&product_id=187
Побарај малце пред да постираш прашање некоја страна понапред баш јас постирав како сум задоволен од Мега Гејнер. Инаку на кратко добар е гејнеров, јас земав по 3 дози по тренинг и во рок од еден месец успеав да качам околу 4 кг во комбинација со креатин.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.846
Поени од реакции
11.061
Побарај малце пред да постираш прашање некоја страна понапред баш јас постирав како сум задоволен од Мега Гејнер. Инаку на кратко добар е гејнеров, јас земав по 3 дози по тренинг и во рок од еден месец успеав да качам околу 4 кг во комбинација со креатин.
3 дозерки (една доза 125 грама) вајда мислеше? :)
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.561
Поени од реакции
6.674
Јас лично имам одлично искуство со продуктите од BSN , N.O Explodot и Cellmass се одчични продукти со висок квалитет. True Mass го немам пробано ама верувам дека ке се покаже како добар суплемент. Иначе цениве се малце високи а според мене нема некоја драстична разлика на гејнер од 50 евра и гејнер од 30 евра, можеби ке има некаков импулс ако се занимаваш со овој спорт повеке години (5-6). Иначе ти го препорачуам Truemass BSN.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.846
Поени од реакции
11.061
Јас лично имам одлично искуство со продуктите од BSN , N.O Explodot и Cellmass се одчични продукти со висок квалитет. True Mass го немам пробано ама верувам дека ке се покаже како добар суплемент. Иначе цениве се малце високи а според мене нема некоја драстична разлика на гејнер од 50 евра и гејнер од 30 евра, можеби ке има некаков импулс ако се занимаваш со овој спорт повеке години (5-6). Иначе ти го препорачуам Truemass BSN.
Некогаш и количината е во прашање (скоро секогаш) види колкаво пакување е True Mass а види ги останатите за тие пари.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.561
Поени од реакции
6.674
Некогаш и количината е во прашање (скоро секогаш) види колкаво пакување е True Mass а види ги останатите за тие пари.
Затоа и споменав во постот, дека гејнер си е гејнер безразлика на цена и количина. Нема да имаш нешто позначителни резултати ако внесеш 2 и пол или 3 кила. Сепак е додаток на исхрана и клучниот фактор треба да ти биде исхраната. Доколку јадеш леб и ајвар земи и 7 кила високо квалитетен пак ке стагнираш. Суплементот никогаш не сум го приоритизирал во мојот тренинг , секогаш на прво место ми е Исхрана, Вежбање, Одмор,... суплементација. (y)
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.846
Поени од реакции
11.061
Затоа и споменав во постот, дека гејнер си е гејнер безразлика на цена и количина. Нема да имаш нешто позначителни резултати ако внесеш 2 и пол или 3 кила. Сепак е додаток на исхрана и клучниот фактор треба да ти биде исхраната. Доколку јадеш леб и ајвар земи и 7 кила високо квалитетен пак ке стагнираш. Суплементот никогаш не сум го приоритизирал во мојот тренинг , секогаш на прво место ми е Исхрана, Вежбање, Одмор,... суплементација. (y)
Нормално дека исхраната е на прво место ама не сфаќам како може да е исто ако овој месец се напијам 2 кила или 7 кила гејнер? Освен ако не накачиш исхрана тој период кога пиеш од помалото пакување гејнер, што е пак правење трошок.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Затоа и споменав во постот, дека гејнер си е гејнер безразлика на цена и количина. Нема да имаш нешто позначителни резултати ако внесеш 2 и пол или 3 кила. Сепак е додаток на исхрана и клучниот фактор треба да ти биде исхраната. Доколку јадеш леб и ајвар земи и 7 кила високо квалитетен пак ке стагнираш. Суплементот никогаш не сум го приоритизирал во мојот тренинг , секогаш на прво место ми е Исхрана, Вежбање, Одмор,... суплементација. (y)
Секако дека е важна исхраната ама реално има и разлика од гејнер до гејнер и тоа забележителна. Најголемиот дел гејнери се конструирани само како празни калории чисто да ти го надоплонат калорискиот внес често и со мизерни 5-10% протеин во нив. Од друга страна постојат и оние посолени по цена гејнери, потполни со додаден креатин во него, витамини, минерали и добри 40-50% протеин во него како што беше Изомас кој прави голема разлика со и без него, се зависи од потребите и целите кои ги имаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom