Бодибилдинг суплементи

Член од
22 септември 2018
Мислења
189
Поени од реакции
121
Колку те фати изолатов на MyProtein со shipping? Го проба Salted Caramel, каков е на вкус?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.569
Колку те фати изолатов на MyProtein со shipping? Го проба Salted Caramel, каков е на вкус?
Не сум во мкд, инаку ме фати околу 6000мкд за 4.5кг, достава не наплаќаат на нарачки над 100 долари.

Редовна цена беше двојно поскапо, преку 12 000 денари. Генерално во АУС протеините (а и сите суплементи) се поскапи од Европа (пред се поради транспортот, а има и доста трошоци на увоз).

Не сум го пробал, имам уште од друг протеин, веројатно ќе го отворам за 2-3 недели.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.096
Поени од реакции
8.871
generalno eftini se myprotein, imam sitni raboti zimano od niv cokolatca, palacinki, po nekoj whey.

sekogas imaat nekoi promocii. za vo evropa, mislam od uk i polska imaat distribucija,
dosta se poeftini sprema standardni i skandinavski brendovi tuka.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.569
generalno eftini se myprotein, imam sitni raboti zimano od niv cokolatca, palacinki, po nekoj whey.

sekogas imaat nekoi promocii. za vo evropa, mislam od uk i polska imaat distribucija,
dosta se poeftini sprema standardni i skandinavski brendovi tuka.
Не се лоши како бренд, неколку години со ред беа во топ 10 на labdoor демек според анализи од трета страна (независна лабораторија).


 
Член од
13 јануари 2016
Мислења
81
Поени од реакции
46
мислење за протеиниве? и двата се на попуст во хардкор, ја би идел со трек ама да слушнам мислење од прва рака Screenshot_20230619_174801_Instagram.jpg Screenshot_20230619_174751_Instagram.jpg
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.656
Поени од реакции
4.713
Не сум го пробал, имам уште од друг протеин, веројатно ќе го отворам за 2-3 недели.
"Веројатно ...."

Настрана суплементи ,членовите од овде да направиме пакт секој ден барем по 30 минути вежбање почнувајќи некој ден од неделава
.. минимум 50 дена или до одмори кој коа иде :anco:
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.904
Поени од реакции
1.365

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.569
"Веројатно ...."

Настрана суплементи ,членовите од овде да направиме пакт секој ден барем по 30 минути вежбање почнувајќи некој ден од неделава
.. минимум 50 дена или до одмори кој коа иде :anco:
Не ти е лоша идејата, само тешко да се нафатиме за секој ден. Јас едвај успевам да извежбам 3 пати неделно :)
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.656
Поени од реакции
4.713
Не ти е лоша идејата, само тешко да се нафатиме за секој ден. Јас едвај успевам да извежбам 3 пати неделно :)
Пон-Сре-Пет-Нед преку еден ден ете 4 ,да не форсирам со секој ден Пон-Вто-Сре -пауза -Петок-Саб - пауза .. ете која сака 5+2 со среќа , од утре до 9 август ако не сум згрешил = 50 активни дена.
 
Член од
26 април 2023
Мислења
3
Поени од реакции
1
Хелп, досега воопшто немам користено веј, предложете ми нешто со океј сооднос цена-квалитет,во калориски дефицит сум па ми е потребно за слабеење.
Се двоумам измеѓу Trec whey 100 и Scitec или пак да почнам со изолат од biotech?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.904
Поени од реакции
1.365
Хелп, досега воопшто немам користено веј, предложете ми нешто со океј сооднос цена-квалитет,во калориски дефицит сум па ми е потребно за слабеење.
Се двоумам измеѓу Trec whey 100 и Scitec или пак да почнам со изолат од biotech?
Zemisi od biotech whey pure i uzivaj vo vkusot i kvalitetot. Od scitec e mnogu blag,od trec losa rastvorlivost.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
земам еден веј од КАМ има биокосмос, вика 80% дека е, 145 денари 100 грама отприлика. Не е лош вака, со попара иде лесно, нема вкус. Може натака ќе земам од другиве но за сеа добар е. Некако рачун правам поефтино испаѓа од овие брендови. Штета шо немаат поголемо паковање.
 
Член од
4 ноември 2011
Мислења
51
Поени од реакции
13
Хелп, досега воопшто немам користено веј, предложете ми нешто со океј сооднос цена-квалитет,во калориски дефицит сум па ми е потребно за слабеење.
Се двоумам измеѓу Trec whey 100 и Scitec или пак да почнам со изолат од biotech?
исто можеш биотех протеин повдер, малце појак вкус а цената е 4.290ден у хардкор.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.656
Поени од реакции
4.713
Пон-Сре-Пет-Нед преку еден ден ете 4 ,да не форсирам со секој ден Пон-Вто-Сре -пауза -Петок-Саб - пауза .. ете која сака 5+2 со среќа , од утре до 9 август ако не сум згрешил = 50 активни дена.
Daily reminder - Вежбајте 20-30 мин. наместо скролање по форуми и нет :anco:
 
Член од
26 април 2023
Мислења
3
Поени од реакции
1
Zemisi od biotech whey pure i uzivaj vo vkusot i kvalitetot. Od scitec e mnogu blag,od trec losa rastvorlivost.
Истерав месец со биотек, одличен беше. Сега сакам од myprotein да земам, гледам на брутал цената е иста со од биотек. Мислење за тој протеин?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom