Бодибилдинг суплементи

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од chipicaoo, 18 октомври 2011.

 1. dimelevov

  dimelevov

  Член од:
  13 септември 2018
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  1
  Дајте некој предлог за добар pre-work, но по можност да не содржи креатин во него. Фала
   
 2. Mitko_jos

  Mitko_jos

  Член од:
  29 септември 2007
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  1
  Здраво на сите :). Сакам да прашам нешто ама ми треба што побрзо одговор. Ми предложија да го користам Olimp Knockout 2.0 , ама мене ме интересира дали дејството му се намалува ако го пиеш пола саат или повеќе откако ќе го раствориш со вода??
   
 3. FG-42

  FG-42

  Член од:
  16 август 2018
  Мислења:
  104
  Допаѓања:
  140
  Ми донесоа пролетта од Полска De luxe Whey Protein по една кутија од чоколадо, ванила, вишна и банана, кикирики и малина. Да ти е грев у блендер за смути да го ставиш. После тренинг со вода у шејкерот мислиш смути пиеш, не пак некој лош вкус, мирис и грутки да има. Ама при крај ми е, а во Македонија мислам нема таков. Другар пие whey vanilla од My protein вика му замирисувал, ако не истурел у блендер му се грутчел малце незнам шо.. Совет некој за добар протеин со вкус?
   
 4. Viksa.LAL

  Viksa.LAL

  Член од:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  1.752
  Допаѓања:
  2.068
  https://polleosport.mk/proteini/whey-proteini/thewhey-900-g-strawberry
   
  На FG-42 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. martin01

  martin01

  Член од:
  26 октомври 2016
  Мислења:
  948
  Допаѓања:
  507
  carni pro od my protein.
  http://www.brutal.com.mk/store/products/carnipro-beef-isolate/
   
  На FG-42 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dekio7

  Dekio7

  Член од:
  20 јули 2010
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  1.873
  https://hardcoreshop.mk/shop/ultra-whey-complex-2kg/
  Ни грутки ни ништо, вкус одличен.
   
  На MacedoniaTimeless и FG-42 им се допаѓа ова.
 7. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  2.366
  Допаѓања:
  2.841
  За оваа цена, уште грутки да има :D
  Добри се Јамамото општо земено. Не само вејот. За брзо време се пробија.
   
  На Dekio7 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Gose007

  Gose007

  Член од:
  5 февруари 2009
  Мислења:
  6.839
  Допаѓања:
  3.142
  Мислење за овој pre workout од Јамамото ?
   
 9. Zensen

  Zensen

  Член од:
  19 мај 2014
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  7
  https://eshop.thestrongest.mk/index.php?route=product/product&product_id=675&search=DELUXE
  Овој?
   
 10. dwa

  dwa

  Член од:
  19 февруари 2006
  Мислења:
  2.091
  Допаѓања:
  259
  Препорака за квалитетен протеин изолат?
   
 11. Krk1

  Krk1

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  3.395
  Допаѓања:
  4.954
  Impact Whey Isolate на Myprotein или Dymatize Iso 100.
   
  На MacedoniaTimeless и dwa им се допаѓа ова.
 12. dwa

  dwa

  Член од:
  19 февруари 2006
  Мислења:
  2.091
  Допаѓања:
  259
  Каде да ги најдам овие?
  Може линкови?
  Гледав Optimum Nutrition Gold Whey Standard - мислење за овој?
   
 13. Krk1

  Krk1

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  3.395
  Допаѓања:
  4.954
  На dwa и MacedoniaTimeless им се допаѓа ова.
 14. dwa

  dwa

  Член од:
  19 февруари 2006
  Мислења:
  2.091
  Допаѓања:
  259
  На Krk1 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  5.353
  Допаѓања:
  7.240
  А зошто баш изолат?
   
  На Krk1 и MacedoniaTimeless им се допаѓа ова.

Сподели преку: