Бодибилдинг суплементи

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739

Мислење за гејнеров?

Impact Weight Gainer формулата моментално ги користи двата најдобри достапни извори на јаглехидрати, овес и јачмен, кои нудат висок квалитет на мешавина на сложени јаглехидрати со низок гликемиски индекс (ГИ). Поради бавната апсорбција овие јаглехидрати постепено ја ослободуваат енергијата во текот на денот и имаат помало влијание врз нивото на шеќерот во крвта.
Weight Gainer Elite исто така комбинира два одлични протеини – изолат протеин од сурутка и концентрат протеин од млеко. Оваа комбинација на протеини со брза и спора апсорбција помага во снабдувањето на аминокиселини во телото кои во тек на подолг временски период одржуваат високо ниво на енергија во телото.

Хранлива вредност по порција (100g)

Енергетска вредност (kcal) 380,1

Протеини 27,9 g

Јаглехидрати 53,5 g

Масти 5,8 g
Состојки: овес, изолатод протеин од млечна сурутка, млечен протеин концентрат, какао во прав (само во вкусот начоколадо), јачмен, вкус (единствено кај опциите со вкус), боја (црвена(само кај вкус на јагода)), засладувач (сукралоза (само кај опциите со вкус)), емулгатор (соја лецитин).

Висока сум 166/167,имам 50кг па би сакала да накачам до кај 57-58,почнав пред една недела во теретана и сега планирам да земам гејнер.Го видов овој во polleo sport ама прво сакав да се консултирам со некој што е поупатен.
Не земај, јас зимата го зедов(по грешка), вкус имат како шејк со овес, редев нескафе да го покријам вкусот.

На крај повеќе сало ставив него мускул.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Абе ако не јадите 2 пати во 8 саати дури сте на работа ќе ви отидат мускулите ;)
Оброк пред работа, оброк на главна пауза и оброк после работа, не треба да внесете 5000 калории на ден па 7-8 оброци да јадете, на таа малата пауза и една рака бадеми/ореви колку да ве засити е ок, плус доза протеин за ако имате :)
mene mi e odprostum rabotata i ako nekasnam nesto na vtorata pauza poslem se istostuvam celosno a i obemot na racete mi pajga za pola cm.
zvuci ludo no e vistinoto :D zato gledam obrokot da e pojke na hidrati i nesto protein ako se ima.
 
Член од
13 септември 2018
Мислења
32
Поени од реакции
5
mene mi e odprostum rabotata i ako nekasnam nesto na vtorata pauza poslem se istostuvam celosno a i obemot na racete mi pajga za pola cm.
zvuci ludo no e vistinoto :D zato gledam obrokot da e pojke na hidrati i nesto protein ako se ima.
Ти си цар :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Јас не јадам шест саати па па имам добри резултати со 6 месеца тренинг
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.918
mene mi e odprostum rabotata i ako nekasnam nesto na vtorata pauza poslem se istostuvam celosno a i obemot na racete mi pajga za pola cm.
zvuci ludo no e vistinoto :D zato gledam obrokot da e pojke na hidrati i nesto protein ako se ima.
Хидратите ти задржуваат повеќе вода затоа и мислиш дека си паднал во обем, во суштина никогаш не си ни имал толкава рака. За време на кето и фастинг ми се случува да паднам така и после први јаглехидрати да личам како преку ноќ да имам ставено 5 кг мускул, а уатвари се е до гликогенот, натриумот и водата. Не му се секирај, нема да ослабиш за 5 саати без храна.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Ти си цар :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Јас не јадам шест саати па па имам добри резултати со 6 месеца тренинг
Епа дека тренираш 6 месеци имаш добри резултати... Колку имаш ставено мускул за овај период?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.918
https://polleosport.mk/akcii/cyber/on-whey-2-kg-chocolate
Го имате некој пиено? 75% од оптимум нутришн изгледа ок за оваа цена, не планирав да купувам протеин, али последно време ретко се вртам дома и се надвор ми доаѓа да јадам, со протеин поефтино ќе ми дојде.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
https://polleosport.mk/akcii/cyber/on-whey-2-kg-chocolate
Го имате некој пиено? 75% од оптимум нутришн изгледа ок за оваа цена, не планирав да купувам протеин, али последно време ретко се вртам дома и се надвор ми доаѓа да јадам, со протеин поефтино ќе ми дојде.
Штом за ОН се работи, не треба препораки. Топ 3 се веќе години уназад, ваљда тоа што е 75% му симнува малце од цената, иначе изгор се.
 
Член од
13 септември 2018
Мислења
32
Поени од реакции
5
Епа дека тренираш 6 месеци имаш добри резултати... Колку имаш ставено мускул за овај период?
Мускул не знам искрено инаку кога почнав бев 66 кг сега сум 81/2 кг висок сум 182 цм. Али најбитно е што стомачните ми се гледаат и на оваа килажа не сум замастен, гледам повеќе на протеини а помалку јаглехидрати да внесувам.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.816
Мускул не знам искрено инаку кога почнав бев 66 кг сега сум 81/2 кг висок сум 182 цм. Али најбитно е што стомачните ми се гледаат и на оваа килажа не сум замастен, гледам повеќе на протеини а помалку јаглехидрати да внесувам.
Немој да претераш со билдањето, ако продолжиш вака да качуваш 16 кг мускули за 6 месеци низ врата нема да те збира.
 
Член од
13 септември 2018
Мислења
32
Поени од реакции
5
Немој да претераш со билдањето, ако продолжиш вака да качуваш 16 кг мускули за 6 месеци низ врата нема да те збира.
Јас вкупна килажа кажав а не 16 кг мускул.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.918
Штом за ОН се работи, не треба препораки. Топ 3 се веќе години уназад, ваљда тоа што е 75% му симнува малце од цената, иначе изгор се.
Абе топ се како фирма, само прашував дали некој го пиел да каже како е околу растворање и вкус, инаку ајде ќе им веруваме оти се ОН, иако и тие големите фирми знаат да прават глупости (Гаспари се пример од пред неколку години).
Најверојатно ќе земам едно паковање, каков сака нека е ќе се најде дури сум излезен и така сум надвор од дома преку 14 саати секој ден.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Абе топ се како фирма, само прашував дали некој го пиел да каже како е околу растворање и вкус, инаку ајде ќе им веруваме оти се ОН, иако и тие големите фирми знаат да прават глупости (Гаспари се пример од пред неколку години).
Најверојатно ќе земам едно паковање, каков сака нека е ќе се најде дури сум излезен и така сум надвор од дома преку 14 саати секој ден.
Go zedov proslio mesec od 1kg. na popust bea. Ubav vkus ali ON si e ON, si ostava po nekoja grutka vo sisenceto a ako go mesas vo blender togas nema grutki. Nema bcaa nema glutamin voniv, obicen whey e. Od vanila ima ubav vkus.
ist e kako ovaj protein whey. Za parite vredi da go zemes. Seuste ena popust.
Screenshot_20180927-000109.png
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Мускул не знам искрено инаку кога почнав бев 66 кг сега сум 81/2 кг висок сум 182 цм. Али најбитно е што стомачните ми се гледаат и на оваа килажа не сум замастен, гледам повеќе на протеини а помалку јаглехидрати да внесувам.
Бравос, јас искрено ти честитам на 16 кила за 6 месеци поготово на таа килажа што ја спомна со таа висина (сигурно е тешко да се добие таа килажа со lean bulk)...
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
192
Абе топ се како фирма, само прашував дали некој го пиел да каже како е околу растворање и вкус, инаку ајде ќе им веруваме оти се ОН, иако и тие големите фирми знаат да прават глупости (Гаспари се пример од пред неколку години).
Најверојатно ќе земам едно паковање, каков сака нека е ќе се најде дури сум излезен и така сум надвор од дома преку 14 саати секој ден.
Ја земав со вкус на чоколадо, растворливоста му е ок и има бољи укус од my protein.
 
Член од
13 септември 2018
Мислења
32
Поени од реакции
5
Бравос, јас искрено ти честитам на 16 кила за 6 месеци поготово на таа килажа што ја спомна со таа висина (сигурно е тешко да се добие таа килажа со lean bulk)...
Фала првите3/4 месеци имаше огромен напредок, буквално секаде растев последните 2 месеци нема толкав напредок но искрено сум презадоволен а и мн пазам на исхраната. Од суплемент имам пиено креатин и redweiler pre workout земав пред 20 тина дена екстра е кој сака за малку пари слободно нека го земе барем кај мене има невероватна пумпа и сила.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom