Бодибилдинг суплементи

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
  • Ми се допаѓа
Reactions: dwa

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
https://polleosport.mk/proteini/impact-whey-protein-2-5kg-blueberry-cheescake две паковања од 2.5кг. Многу поефтино ќе ми дојде.
Со каков вкус имаш пиено?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Да, две по 2.5кг ти е поефтино, мислев има попуст и на 5кг.
Имам пиено бело чоколадо, онака ок е, поише е ко ванила него бело чоколадо али вкусен е.
Вториот пат земав chocolate smooth, првпат коа го пробав си викам лее ѕверско е ова прејако е ко чоколадно млеко.
Али многу брзо ми смачи, "ванилата" беше по лабава и полесно се пиеше, ова многу јак и благ вкус има.
Али у главном не е лош вкусот, само шо е пренападен.
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Да, две по 2.5кг ти е поефтино, мислев има попуст и на 5кг.
Имам пиено бело чоколадо, онака ок е, поише е ко ванила него бело чоколадо али вкусен е.
Вториот пат земав chocolate smooth, првпат коа го пробав си викам лее ѕверско е ова прејако е ко чоколадно млеко.
Али многу брзо ми смачи, "ванилата" беше по лабава и полесно се пиеше, ова многу јак и благ вкус има.
Али у главном не е лош вкусот, само шо е пренападен.
Ќе земам едно пакување бело чоколадо и едно чоколадо смут :)
Лесно се раствара?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ќе земам едно пакување бело чоколадо и едно чоколадо смут :)
Лесно се раствара?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Доволно лесно. Ама не очекувај со лажича да го мешаш. Земи шејкер со сито, 200 денари се, за 15тина секунди мучкање е скроз растопен.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: dwa
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
864
https://nolimit.mk/shop/gold-standard-227-kg/
Еве ти другар за многумина број 1 протеин на пазарот. Малце е поскап од тој ти што го прати но е проверен од многу луѓе.Јас лично го имам пиено доста време, растворливост има многу добра а вкус има океј иако сум пиел и повкусни.Имаш во една мерица од 30 грама 24 грама протеин 5 грама бцаа и ON што се удираат у груди 4 грама глутамин.
Можеш да отвориш и по нет да видиш дека на сите сајтови ти е во топ 3 протеини на пазарот.
Поздрав
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: dwa
Член од
13 јануари 2016
Мислења
81
Поени од реакции
46
Батки се изначитав 200 страни ама не најдов нешто конкретно затоа ќе прашам. Висок сум 177 имам 64 кила и сум многу слаб на раце нозе гради и остало. Препорачајте ми некој суплемент(креатин протеин сурутка што и да е) што у комбинација со вежбање ќе гарантира трајни резултати. Со исхрана пробувам скоро година дена ама едвај 2 кила качив. поздрав
и со цена да е нешто попристапно до кај 1000ка
Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Батки се изначитав 200 страни ама не најдов нешто конкретно затоа ќе прашам. Висок сум 177 имам 64 кила и сум многу слаб на раце нозе гради и остало. Препорачајте ми некој суплемент(креатин протеин сурутка што и да е) што у комбинација со вежбање ќе гарантира трајни резултати. Со исхрана пробувам скоро година дена ама едвај 2 кила качив. поздрав
и со цена да е нешто попристапно до кај 1000ка
Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
Nepravilno se hranis zato nemas napredok. Ne se potpiraj na suplementite oti povejke ke se razocaras. So whey i kreatin ne ae kacuva masa. No ako sakas da isprobas zemi mono hidrat kreatin od bilo koja firma poso site monohidrati se isti. Whey kvaliteten nema za 1000 denari.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
Батки се изначитав 200 страни ама не најдов нешто конкретно затоа ќе прашам. Висок сум 177 имам 64 кила и сум многу слаб на раце нозе гради и остало. Препорачајте ми некој суплемент(креатин протеин сурутка што и да е) што у комбинација со вежбање ќе гарантира трајни резултати. Со исхрана пробувам скоро година дена ама едвај 2 кила качив. поздрав
и со цена да е нешто попристапно до кај 1000ка
Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
јади повеќе = најдобар суплемент
 

Kajgana Shop

На врв Bottom