Бодибилдинг суплементи

Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
Добар е...само пиши цена
Исто од myprotein имаш многу добар протеин за ептен солидна цена
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
етил есттерот е мислам најгадно нешто што имам пиено, ама и најефикасен, не се осека на желудник ич
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
етил есттерот е мислам најгадно нешто што имам пиено, ама и најефикасен, не се осека на желудник ич
gorcliv e? ima nekoja promena vo oporavuvanje ili ist e kako monohidrato. monohidrato mnogu duja a i ponekogas mi pravi grcevi.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.660
Поени од реакции
34.953
jas sum so plan da go zemam ovaj http://www.brutal.com.mk/store/products/creatine-ethyl-ester-hcl-250gr/ ethyl ester. slicen e so malat kreatinot. monohidratot mnogu voda bara pienje
Нека ме исправи некој, ама мислам дека Брутал не работи повеќе, поминав денес околу 3 и беше затворено.
Етил естер ти е подобра форма, али не прави чуда, јас го пиев во капсули тој од scitec пред скоро 4год, подобар од кре алкалинот али ништо посебно, креатин како креатин :)
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
gorcliv e? ima nekoja promena vo oporavuvanje ili ist e kako monohidrato. monohidrato mnogu duja a i ponekogas mi pravi grcevi.
немам зборови како да го опишам вкусот, ама само док го испиеш после немаш гајле, ист ефект има како монохидрат, само не дуе и не прави грчеви,
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
Нека ме исправи некој, ама мислам дека Брутал не работи повеќе, поминав денес околу 3 и беше затворено.
Етил естер ти е подобра форма, али не прави чуда, јас го пиев во капсули тој од scitec пред скоро 4год, подобар од кре алкалинот али ништо посебно, креатин како креатин :)
im pisav dvapati ne mi vratia odgovor. izglea propadnaja itie. gi nema ni na fb da objavat novosti.
toa mi bese problem,naduenosta i krkorenje na crevata :D kako mackite grcoram na trening od toj monohidrato
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Нека ме исправи некој, ама мислам дека Брутал не работи повеќе, поминав денес околу 3 и беше затворено.
Етил естер ти е подобра форма, али не прави чуда, јас го пиев во капсули тој од scitec пред скоро 4год, подобар од кре алкалинот али ништо посебно, креатин како креатин :)
Малце да ти се вмешам, ти како поискусен што мислиш за Tri Creatine Malate?
@martin01 Ако е така, она е добра понуда...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.660
Поени од реакции
34.953
Малце да ти се вмешам, ти како поискусен што мислиш за Tri Creatine Malate?
@martin01 Ако е така, она е добра понуда...
Не сум го земал никогаш, од она што имам читано на интернет има подобра растворливост во вода и подобра абсорпција, молекулата на malic acid (јаболкова киселина) го подобрува метаболизмот на клеточно ниво и побрзо го надминуваш заморот (јаболковата киселина ти е полн погодок и за секојдневно да ја конзумираш особено за време на слабеење).
Теоретски е подобар во однос на класичниот монохидрат, за оваа цена погоре што сте го постирале, вреди и да се проба :)[DOUBLEPOST=1523384135][/DOUBLEPOST]
im pisav dvapati ne mi vratia odgovor. izglea propadnaja itie. gi nema ni na fb da objavat novosti.
toa mi bese problem,naduenosta i krkorenje na crevata :D kako mackite grcoram na trening od toj monohidrato
Малку шашава им е локацијата на брутал, малку имаше и поплаки од луѓе дека квалитетот не е баш најдобар, а згора на се и се наполнија многу продавници. Иако бодибилдингот стана помодарство и нема кој не вежба, сепак на секој ќош имаш продавница за суплементи, пред 5 години се броеја на едната рака, а сега суплементи имаш во теретани, продавници за здрава храна и уште во еден куп продавници специјализирани за ваков тип на додатоци. Само цените не сакаат да мрднат надолу :D
Да кај некои луѓе се јавува подуеност и кркорење на цревата, чаре за тоа ти е или да ја намалиш дозата, да зголемиш внес на вода или како што си постапил да пробаш некоја друга форма на креатин.
 
Последно уредено:
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Јас пијам Етил Естер пред тренинг 3 грама. (се пие помалку од монохидратот), и точно малку е подобар од монохидратот, ама е многу полош на вкус
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
Дечки искуство некој со згрутчен микронизиран креатин монохидрат со важечки рок, дали е безбедно да се конзумира?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Дечки искуство некој со згрутчен микронизиран креатин монохидрат со важечки рок, дали е безбедно да се конзумира?
Испритискај го, ќе се отгрутчи.
Јас имам правено така, ништо не ми беше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom