Бодибилдинг суплементи

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Направив нарачка од iHerb во износ од 17 долари (+4 долари пошта), се надевам нема да ме царинат. Како ќе знам кога ќе стигне да го подигнам од пошта или поштарот ти го носи до врата?
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
ова дури сега ми стигна на 6 фебруар нарачав...и рефунд добив...
скрин принт да им пратам?

Capture.PNG
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.283
Направив нарачка од iHerb во износ од 17 долари (+4 долари пошта), се надевам нема да ме царинат. Како ќе знам кога ќе стигне да го подигнам од пошта или поштарот ти го носи до врата?
Мене ми се јавуваат од пошта да го подигнам, а некои помали ствари ми ги носат до дома.
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
614
Поени од реакции
410
Tribulus - да/не ?
Од кој бренд, начин на употреба?
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
386
Get real food
Искренo немa никaкoв ефект и џaбе пoтрoшени пaри
 
Последно уредено:

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
Што е подобро за дефиниција, комбинирање со кето диета... Класична БЦАА, или БЦАА плус Глутамин, идеата ми е да пијам Веј после тренинг а амино пред тренинг или за време на вежбање. Е сега затоа што глутамин па и бцаа има и во веј, не знам дали ќе има ефект. Како што пишав примарна цел во периодот ми е дефиниција[DOUBLEPOST=1524077415][/DOUBLEPOST]
Вај нот? Немам јас пиено никогаш, ама познавам другари што имаат и се презадоволни. Познавам еден што од сумплименти користи само креатин и трибулус, секое лето е со стомачни и со супер форма. Е сеа индивидуално е...
 
Последно уредено:
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
386
Пиј протеин пред тренинг со банана а после протеин со декстроза не ти треба бцаа :D
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Пиј протеин пред тренинг со банана а после протеин со декстроза не ти треба бцаа :D
Кето и декстроза не одат заедно...

До членот погоре:
Трибулус зголемува либидо, но не и тестостерон. Не и од мене.
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
Пиј протеин пред тренинг со банана а после протеин со декстроза не ти треба бцаа :D
Зошто после тренинг веј со декстроза? Како што пишав сакам дефиниција периодов, не маса. Како што се информирав дури и бцаа па до негде и вејот пречат на кетото. Декстрозата како што знам е шеќер од грозје а тоа е фруктоза. Глукозата добиена од фруктоза во најголем дел се стационира во џигерот а многу малку во мускулите. Така да ефектот би бил брзо зголемување на инсулин после вежбање што помага за рикавери - за протеинска синтеза ама како што пишав имам друг приоритет периодов.[DOUBLEPOST=1524080166][/DOUBLEPOST]
Кето и декстроза не одат заедно...

До членот погоре:
Трибулус зголемува либидо, но не и тестостерон. Не и од мене.
Ова малку не ми е јасно, како може да зголемува либидо а да не зголемува тестостерон
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Што е подобро за дефиниција, комбинирање со кето диета... Класична БЦАА, или БЦАА плус Глутамин, идеата ми е да пијам Веј после тренинг а амино пред тренинг или за време на вежбање. Е сега затоа што глутамин па и бцаа има и во веј, не знам дали ќе има ефект. Како што пишав примарна цел во периодот ми е дефиниција[DOUBLEPOST=1524077415][/DOUBLEPOST]
Вај нот? Немам јас пиено никогаш, ама познавам другари што имаат и се презадоволни. Познавам еден што од сумплименти користи само креатин и трибулус, секое лето е со стомачни и со супер форма. Е сеа индивидуално е...
Ме мрзи да ги барам, прочепкај низ мои мислења назад низ подфорумов имав ставено истражувања кои покажуваат дека природното зголемување на тестостерон не игра значителна улога при качување на мускулна маса, односно ако ти успееш со трибулусот да го зголемиш нивото на слободниот тестостерон за 10%, нема да имаш значителна разлика врз градењето на мускулната маса. Сума сумарум, речиси и да нема ефект од бустерите на тестостерон и не вреди да си ги арчиш парите на вакви работи.
Ако веќе земаш, побарај го Animal Stack од Universal, од бустери единствено од него сум имал подобри резултати (поголема сила и поголем мускулен раст, дури и поизразена влакнетост на телото и значително подлабок глас), не знам ни дали го носат тука во моментов, јас го пиев пред повеќе од 5 години, цената тогаш мислам дека му беше 2100 денари за 21ден.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Зошто после тренинг веј со декстроза? Како што пишав сакам дефиниција периодов, не маса. Како што се информирав дури и бцаа па до негде и вејот пречат на кетото. Декстрозата како што знам е шеќер од грозје а тоа е фруктоза. Глукозата добиена од фруктоза во најголем дел се стационира во џигерот а многу малку во мускулите. Така да ефектот би бил брзо зголемување на инсулин после вежбање што помага за рикавери - за протеинска синтеза ама како што пишав имам друг приоритет периодов.[DOUBLEPOST=1524080166][/DOUBLEPOST]
Ова малку не ми е јасно, како може да зголемува либидо а да не зголемува тестостерон
https://examine.com/supplements/tribulus-terrestris/


Testosterone - CONSISTENCY OF RESEARCH RESULTS-HIGH
See all 4 studies
In otherwise healthy males, testosterone is not influenced with supplementation of tribulus terrestris. There may be an increase in infertile men, but this is weak.

Diuresis
CONSISTENCY OF RESEARCH RESULTS-Minor
-See study
3g of the fruits or a water extract thereof appears to increase overall urine volume after a month of supplementation by around 200mL daily.

Erections
CONSISTENCY OF RESEARCH RESULTS-Minor
-See study
In infertile men, supplementation of 6g tribulus root appears to increase rigidity of erections and improve performance (reduce anxiety while delaying ejaculation and improving orgasm).


Fat Mass - CONSISTENCY OF RESEARCH RESULTS-VERY HIGH
See 2 studies
No significant influences on fat mass are noted with tribulus terrestris

Fatigue - CONSISTENCY OF RESEARCH RESULTS-MODERATE
See 2 studies
Exercise related fatigue and vigor is unaffected by tribulus supplementation in trained men.

Lean Mass - CONSISTENCY OF RESEARCH RESULTS-VERY HIGH
See 2 studies
Insufficient evidence to support an increase of lean mass associated with tribulus relative to placebo during a training program.

Power Output -CONSISTENCY OF RESEARCH RESULTS- VERY HIGH
See 2 studies
No significant alterations in power output associated with tribulus supplementation.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
Кето не кето, да акнеш бар 30 грама декстроза одма после тренинг е стално добредојдено.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Кето не кето, да акнеш бар 30 грама декстроза одма после тренинг е стално добредојдено.
Ако сакаш да зголемиш мускулна маса, сигурно нема прва опција да ти е кето, па ќе можеш, ако се чистиш немаш простор за такви егзубиции, ниту бенефит.
Подобра опција ти е само веј или бцаа на 70% од тренингот.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.902
Поени од реакции
1.365
Odma posle trening 10gr. Bcaa,5gr glutamin i 5 gr. Kreatin. Posle sat vreme jadis meso i pred spienje dozerka whey ili vo tekot na denot. Mnogu poefikasno. Whey odna posle trening ne e bass pogodno ne samo so mu treba vreme da se svari vo zeludnikot, plus nasitva i nemozis da jadis barem kajmene e taka. Jasum za bcaa negoli za whey. So 1700 denari 2 meseci pominav so bcaa :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom