Бодибилдинг суплементи

Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Дечки искуство некој со згрутчен микронизиран креатин монохидрат со важечки рок, дали е безбедно да се конзумира?
momentalno taka go pijam. mi imase kapnato voda vnatre se zgrutci ama nema zijan. gi cuvat vo vizbi kade sto e ladno i se zgrutcuva. ako dobie malku zelena boja frlaj.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Ако се промени бојата фрлај, нормално е да се згрутчи, не се секирај.
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
Jас имам пиено протеин со поминат рок...1-2 месеци... малце беше згрутчен и малце вкусот беше послаб, ништо не ми беше :)
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Креатин (C4) со Л-карнитин во комбинација како ви звучи? o_O
 
Член од
29 декември 2015
Мислења
30
Поени од реакции
15
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Aко мислиш на C4 oд Celucor да го комбинираш со Л-Карнитин, разгледај го C4 Ripped, pre-workout koj isto topi masti.
https://cellucor.com/products/c4-ripped
Kој носи C4 vo MKD?
Од iHerb го порачав C4 (Extreme energy). Од тука го гледав и карнитинот.

Точно е дека имаше "Рипд" али тогаш кога го порачував бев во план да бустирам енергија во тек на тренинзи и да клавам мускулна маса, а не да се чистам. Но сега гледам дека премногу сум се замрсил во абдоменот а во тој случај чистење ми е поприоритетно од кревање на маса и затоа сега размислувам за карнетин.
 
Член од
29 декември 2015
Мислења
30
Поени од реакции
15
Од iHerb го порачав C4 (Extreme energy). Од тука го гледав и карнитинот.

Точно е дека имаше "Рипд" али тогаш кога го порачував бев во план да бустирам енергија во тек на тренинзи и да клавам мускулна маса, а не да се чистам. Но сега гледам дека премногу сум се замрсил во абдоменот а во тој случај чистење ми е поприоритетно од кревање на маса и затоа сега размислувам за карнетин.
Ne sum naracuval od Iherb, mozes da me upatis poveke, kakov e shippingot i za kolku vreme stigaat?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Ne sum naracuval od Iherb, mozes da me upatis poveke, kakov e shippingot i za kolku vreme stigaat?
Јас сум презадоволен.
Производот ми стигна за рекордно време, мислам дека за 2-3 недели го добив. А имаш и друга опција, на некој начин "експресна пошта" преку која за недела дена ти стига, но кошта 10 евра.
А преку локална пошта јас платив евро и нешто шипинг и како што реков за 2-3 недели ми стигна.
 
Член од
29 декември 2015
Мислења
30
Поени од реакции
15
Јас сум презадоволен.
Производот ми стигна за рекордно време, мислам дека за 2-3 недели го добив. А имаш и друга опција, на некој начин "експресна пошта" преку која за недела дена ти стига, но кошта 10 евра.
А преку локална пошта јас платив евро и нешто шипинг и како
Ако не ти е тешко, објасни ми во ПМ повеќе за iHERB. Од л-карнитини сум користел оној на MYPROTEIN, не е лош
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Кој е подобар bcaa on bcaa 5000 unlavored или on gold standard bcaa train +sustain или пак вие предложете некој друг доколку е подобар од овие два?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Кој е подобар bcaa on bcaa 5000 unlavored или on gold standard bcaa train +sustain или пак вие предложете некој друг доколку е подобар од овие два?
Site bcaa se skoro ilsti razlikata e to so vo nekoj ima i dodatok na b6,citrulin malat,taurin. Zemisi od ultimate nutrition,solidna cena i odlicno se rastvorat. 2:1:1 se. Leucin isoleucin i valin.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Ne sum naracuval od Iherb, mozes da me upatis poveke, kakov e shippingot i za kolku vreme stigaat?
Јас сум презадоволен.
Производот ми стигна за рекордно време, мислам дека за 2-3 недели го добив. А имаш и друга опција, на некој начин "експресна пошта" преку која за недела дена ти стига, но кошта 10 евра.
А преку локална пошта јас платив евро и нешто шипинг и како што реков за 2-3 недели ми стигна.
Помина тоа време кога шипингот беше 1 долар, сега од пред еден месец некаде е минимум 22 долари и тоа го накачија само во нашата жална Македонија, на сето тоа плус и царина платив 3500ден, жални сме и жални ќе останеме.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Помина тоа време кога шипингот беше 1 долар, сега од пред еден месец некаде е минимум 22 долари и тоа го накачија само во нашата жална Македонија, на сето тоа плус и царина платив 3500ден, жални сме и жални ќе останеме.
Не знам ти колку си платил, но барем знам јас колку платив.:rolleyes:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Ај иди сега напрај нарачка да видам..
Сега се како што беа до лани, еве сега баш проверував
iherb.jpg
Кратко беше периодот кога не се плаќаше, отсекогаш биле вакви цените за шипинг.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom