Бодибилдинг суплементи

Член од
25 декември 2011
Мислења
404
Поени од реакции
185
Само кардио вежбаше или и тежински ?
Муабетот ми е дека претежно вежбам со тегови, иако неделно 1 саат кардио фурам (по 10-15 минути од тренинг ми е кардио). За таков вид тренинзи дали има ефект?
Вежбав и тежински ама удирав на кардио, значит нема многу ефект ако не правиш кардио. Јас го пиев пред лето за дефиниција кога после секој тежински тренинг имав + 30-40 мин кардио(-губев до 3-4 кило неделно). Сеа за сите различно работи, кај мене топеше сало топ со ова програма. Многу сум задоволен од резултат следна година пред лето обавезно ке си купам
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Планираш да се такмичиш?
Едно другарче го гледам се будали....ефедрин и кофеин срка пред тренинг па ме интересираше каков сајд ефект има. Мене лично по тоа што читав нешто на брзина не ми е некако безбедна комбинација, ама да чујам од некој со искуство и што се разбира повеќе сакав. Овој пие пред тренинг пола саат по едно такво мало апче....50 мг ли е незнам.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.901
Поени од реакции
35.745
Едно другарче го гледам се будали....ефедрин и кофеин срка пред тренинг па ме интересираше каков сајд ефект има. Мене лично по тоа што читав нешто на брзина не ми е некако безбедна комбинација, ама да чујам од некој со искуство и што се разбира повеќе сакав. Овој пие пред тренинг пола саат по едно такво мало апче....50 мг ли е незнам.
Не ти го препорачувам доколку немаш некои натпреварувачки амбиции, како ECA стак функционира најдобро, но верувај не сакаш да си играш со него ако си аматер.
 
Член од
25 февруари 2013
Мислења
8
Поени од реакции
0
Дечки да ве прашам како оди со нарачување суплементи преку интернет , што е доѕволено, дали може да прават проблеми и слично, и од кај порачувате?
 
P

poker12345

Гостин
Квалитетен веј протеин изолат освен iso whey zero Biotech?
 
Последно уредено од модератор:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.901
Поени од реакции
35.745
Квалитетен веј протеин изолат освен iso whey zero Biotech?
Iso Sensation за квалитетен џеб.
100% Whey Isolate од Scitec Nutrition
Zero Protein Isolate od Big Man
Impact Whey Isolate


од поарните еве ти, ако имаш солиден џеб.
А зошто бараш изолат ако не е тајна?
 
Последно уредено:
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Дечки ај кажете за ЗМА како одеше комбинацијата што и по колку се зимаше ? И веќе виее ако зимате од кој фирми и од каде зимате ? Која е најефтина комбинација ?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Дечки ај кажете за ЗМА како одеше комбинацијата што и по колку се зимаше ? И веќе виее ако зимате од кој фирми и од каде зимате ? Која е најефтина комбинација ?
Еве ти поефикасна и по исплатлива комбинација до ZMA

B6
Magnesium
Zinc

Oва ти се најнапредните форми што постојат, малце се поскапи али верувај дека има огромна разлика од ѓубрето овде, еднаш кога ќе пробаш нема да ти се верува, и да овие можеш на 2 дена да ги пиеш наместо секој, па така исто ќе ти дојде од аспект на штедливост. Магнезиум оксид, zinc gluconate и слично ти се само скапа урина.
 
Последно уредено:
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.087
Поени од реакции
1.758
B6 нели треба да е во доза од 11мг а не од 50? едно апче како ќе го поделиш на 5?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
B6 нели треба да е во доза од 11мг а не од 50? едно апче како ќе го поделиш на 5?
ZMA користи инфериорна форма на B6 која не е актина, и само дел од неа се конвертира во активната форма која е спремна телото да ја користи, додека Source Naturals, користат напредна активна форма, која дури и во 1/4 од дозата на ZMA се абсорбира и е далеку по ефикасна. Па така без никаков проблем можеш и на 1/4 да ги кришиш апчињата и да ги користиш и ќе имаат повеќе од доволно добар ефект од B6-от кај ZMA или на кратко - дури и 5mg P5P, е подобар од 11 на ZMA.
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
Еве ти поефикасна и по исплатлива комбинација до ZMA

B6
Magnesium
Zinc
Праќаат до МК, и како иде со царина/достава ? Дали се како aliexpress да ми ги донесе поштарот до дома ако цената на пакетот не надминува над 45евра и не подлежи на царина и ддв ?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Праќаат до МК, и како иде со царина/достава ? Дали се како aliexpress да ми ги донесе поштарот до дома ако цената на пакетот не надминува над 45евра и не подлежи на царина и ддв ?
1. Да

2. Нема царина/данок ако си под 45 да.
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Да сподели некој искуство со Cell Tech?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom