Бодибилдинг суплементи

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Го пиев вејот на Мај Протеин од Полео Спорт 2 до 3 дозерки у денот и едвај чекав да го допијам...нула у споредба со вејов на Ултимејт Простар Веј.

Којзнае шо фалшливо срање ни продаваат по продавнициве...
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.087
Поени од реакции
1.758
Не е толку лош колку што е во твојот коментар еве и рејтинзи на некои кои испитувал:
https://labdoor.com/rankings/protein, MyProtein Impact Whey е на 4-то место, а сеа за вкусот е индивидуално.
А за разлика во цена не ни спомна дека MyProtein e 2850 за 2,5кг, а Простар Веј е 3900 за 2,23 кг.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Вчера правев муабет со газда на продавница за додатоци во исхраната и замислете самиот рече ако е увезено од Бугарија, Албанија, Косово, Србија да не се купувa...:shook:

@george_jov Labdoor иако тврдат дека се самостојна компанија, дека сите анализи се направени во нивни центри за истражување мислам дека ги симпатизираат MyProtein...
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Не е толку лош колку што е во твојот коментар еве и рејтинзи на некои кои испитувал:
https://labdoor.com/rankings/protein, MyProtein Impact Whey е на 4-то место, а сеа за вкусот е индивидуално.
А за разлика во цена не ни спомна дека MyProtein e 2850 за 2,5кг, а Простар Веј е 3900 за 2,23 кг.

Заеби ти рејтинзи, за вкусот не правам муабет...добар беше вкусот и на МyProtein.

Воопшто не сетив никаков бенефит, за разлика од Про Старот кој патем го набавувам по пониска цена.



Иначе кај може да се најде трибулус на биотеч а да не е бугарско срање?
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
На кратко за Ephedrine ако може.
Уште еднаш да се надоврзам штетна материја која не треба да се „злоупотребува“, се наоѓа во многу продукти и се користи за медицински цели слично како инсулинот... Ephedrine е во многу блиска и слична сврзаност со медицинскиот адреналин што го ставаат кога телото добива напади т.е шокови...

@Falcao ако е така друже ти си еден среќен човек :rolleyes:
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Каде има во Скопје добар Whey протеин од 4 кила ?
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Каде има во Скопје добар Whey протеин од 4 кила ?
Зависи братче шо бараш ама стрикно од 4кг не верувам да најдиш, ќе треба 2 по 2.3кг да земаш... Зависи буџетот колкав ти е...
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Зависи братче шо бараш ама стрикно од 4кг не верувам да најдиш, ќе треба 2 по 2.3кг да земаш... Зависи буџетот колкав ти е...
Па сакам да заштедам, затоа сакам од 4кг да земам, а иначе за буџетот, можам да дадам до 3500 за 2кг веј протеин.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Па сакам да заштедам, затоа сакам од 4кг да земам, а иначе за буџетот, можам да дадам до 3500 за 2кг веј протеин.
Незнам дали смеам да пуштам линкови во постовите, ако не смеам нека го тргни некој од администрацијата линкот...

4D 100% whey 4540 грама за 4500 денари...


Линк од продавницата -> Тука
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.438
Поени од реакции
7.897
Луѓе... збор-два за Л карнитин?
Генерални совети. Ефикасно/неефикасно?
Читав по нет, добив генерални информации што како. а ми треба некој што веќе имал искуство со земање на ваквиот тип суплементи.
muchas gracias. :)
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Луѓе... збор-два за Л карнитин?
Генерални совети. Ефикасно/неефикасно?
Читав по нет, добив генерални информации што како. а ми треба некој што веќе имал искуство со земање на ваквиот тип суплементи.
muchas gracias. :)
Јас имав ефект кога користев, иако многу ми кажуваа немој интересно ми беше да пробам ама внимавав на храна, на кардио и се останато... Мислам дека после тоа вратив пак малце сало откако ги прекинав ама во секој случај има ефект можеби не некој ултра или незнам каков ама има ефект :)
 
Член од
25 декември 2011
Мислења
404
Поени од реакции
185
Луѓе... збор-два за Л карнитин?
Генерални совети. Ефикасно/неефикасно?
Читав по нет, добив генерални информации што како. а ми треба некој што веќе имал искуство со земање на ваквиот тип суплементи.
muchas gracias. :)
За мене одлично работеше пред тренинг 20-30 минути течен карнитин. За капсули во аптеки и други комбинации на карнитин и pre-workout додатоци незнам не сум пробал. Ама течен е поскап негде 1500 ден, најдобро работи во комбинација со 30-40 минути кардио. Го пиев и кога имав обичен тренинг, ама најдобро работи со кардио
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.438
Поени од реакции
7.897
За мене одлично работеше пред тренинг 20-30 минути течен карнитин. За капсули во аптеки и други комбинации на карнитин и pre-workout додатоци незнам не сум пробал. Ама течен е поскап негде 1500 ден, најдобро работи во комбинација со 30-40 минути кардио. Го пиев и кога имав обичен тренинг, ама најдобро работи со кардио
Само кардио вежбаше или и тежински ?
Муабетот ми е дека претежно вежбам со тегови, иако неделно 1 саат кардио фурам (по 10-15 минути од тренинг ми е кардио). За таков вид тренинзи дали има ефект?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom