Бодибилдинг суплементи

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.951
Ѓороски сакам да ве прашам кога би стигнале гејнериве од BioTech или дали можеби се стигнати во вашата продавница.
Посебно ме заинтересира Nitro Gain, како што пребарав на интернет според содржината ми делува на можеби најдобриот гејнер излезен некогаш.
Нуди речиси 1200 калории и 60 грама протеин од едно сервирање, што на прв поглед не делува многу (има и други слични гејнери), но разликата во овој е што истово го нуди со едно сервирање кое изнесува само 148 грама, додека другиве што го нудат ова едно сервирање им е од 250 до 340 грама.
Ако имате информации и за цената можете и во порака да ми пишете.
Благодарам поздрав!
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Ѓороски сакам да ве прашам кога би стигнале гејнериве од BioTech или дали можеби се стигнати во вашата продавница.
Посебно ме заинтересира Nitro Gain, како што пребарав на интернет според содржината ми делува на можеби најдобриот гејнер излезен некогаш.
Нуди речиси 1200 калории и 60 грама протеин од едно сервирање, што на прв поглед не делува многу (има и други слични гејнери), но разликата во овој е што истово го нуди со едно сервирање кое изнесува само 148 грама, додека другиве што го нудат ова едно сервирање им е од 250 до 340 грама.
Ако имате информации и за цената можете и во порака да ми пишете.
Благодарам поздрав!
Еден сервинг од 148 грама има 30 грама протеини, 100 грама јагхлехидрати и 12 грама масти.
Што значи сервиг од 60 грама протеини, и/или 1200 калории како што велиш ти, изнесува 296 грама.
Следниот пат користи ја моќта на математиката.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.951
Еден сервинг од 148 грама има 30 грама протеини, 100 грама јагхлехидрати и 12 грама масти.
Што значи сервиг од 60 грама протеини, и/или 1200 калории како што велиш ти, изнесува 296 грама.
Следниот пат користи ја моќта на математиката.
Ми посочи sajSiGa уште прееска, не видов дека пишувало 2 servings. Значи до очите било овојпат не до математиката ;)
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Следната недела очекувам (претпоставувам дека ќе биде ок времето и ќе може слободно да се вози по патиштата низ Балканот) да пристигне од гејнерите на BTN Hyper Mass 5000.
За Nitro Gain ќе почекаме уште малку, да ги убедиме институциите во МК дека не е така страшен како што по состав изгледа.

Инаку по состав тој производ има во 100 гр.
- 67 гр ЈХ
- 25 гр Белковини
- 4 гр здрави масни киселини
- 47 мг Витамин Ц
- 18,8 гр стимулатори (тоа ги плаши инситуциите за сега)
- 7,5 гр антиоксиданси.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Следната недела очекувам (претпоставувам дека ќе биде ок времето и ќе може слободно да се вози по патиштата низ Балканот) да пристигне од гејнерите на BTN Hyper Mass 5000.
За Nitro Gain ќе почекаме уште малку, да ги убедиме институциите во МК дека не е така страшен како што по состав изгледа.

Инаку по состав тој производ има во 100 гр.
- 67 гр ЈХ
- 25 гр Белковини
- 4 гр здрави масни киселини
- 47 мг Витамин Ц
- 18,8 гр стимулатори (тоа ги плаши инситуциите за сега)
- 7,5 гр антиоксиданси.
а какви се тие стимулатори?
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Неколку вида на Креатин, Таурин, различни билки и сл.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Прашање до поупатените.Земав креатин и фазата на полнење е следнава:

еднаш после доручек,еднаш после ручек,30 минути пред тренинг,еднаш после тренинг,и после иде втората фаза:eднаш после доручек и еднаш пред тренинг.

А јас што вежбам секогаш сабајле околу 12 саат,значи пред тоа имам само доручек и ужина?Сакам ако може да мми објасните како да го пијам креатинот и при двете фази,кога вежбам сабајле.
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
у втора фаза можеш и пред и по тренинг да го пиеш место после доручек а у понење не ти мења многу,пиј го по доручек и пред тренинг иако имаш кратко време у фаза на понелње е битно да стигнеш до тие 20г на ден
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Можеби би било попаметно една од дозите да ти е сабајле веднаш по станување на празен стомак со сок.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Jас го користам овој протеин.Во Македонија (од не знам која причина),сеуште овие додатоци на искраната се викаат хемија,притоа мислејки на нешто како стероиди.​
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
Jас го користам овој протеин.Во Македонија (од не знам која причина),сеуште овие додатоци на искраната се викаат хемија,притоа мислејки на нешто како стероиди.​
тоа се случува од не едуцираност не запознаеност и све останато кај нас каде што се уште додатоците во исхрана имаат повеке значење од самата исхрана и доколку користиш протеин спагаш во групата на "ХЕМИЧАРИ" и ке слушнеш муабет како тие мускули не се природни и дека протеинот во прашак е штетен..Се додека лугето не почнат да читаат нема ништо друго да слушнеме освен хемија која прави чуда=протеин...
 
Член од
30 јануари 2012
Мислења
56
Поени од реакции
54
ми треба совет, сакам да намалам 20 килограми, тоа планирам да го направам паралелно со вежбање и диета. Ме интересира кој суплементи да ги користам, ми треба нешто што ќе топи масти, но ќе ми дава и енергија за вежбање, што предлагате ?
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
ми треба совет, сакам да намалам 20 килограми, тоа планирам да го направам паралелно со вежбање и диета. Ме интересира кој суплементи да ги користам, ми треба нешто што ќе топи масти, но ќе ми дава и енергија за вежбање, што предлагате ?
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_kunena&Itemid=56&func=view&catid=66&id=25757
 

Kajgana Shop

На врв Bottom