Бодибилдинг суплементи

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Суплементот ќе помогне но не до тој степен како што е замислено дека 10-15 Kg ќе се стопат.
Доволно е калорискиот внес да го скратиш за да почнеш да губиш килажа.

Какво искуство треба да се има од амино? Што воопшто очекуваш од нив и за што би ги користел?
Да де, со пропратна диета, кардио, правење стомачни и слично.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Освен ако немаш над 30 години, Трибулус не е за тебе.

Ако да, извини што се правам паметен. :)
Имам 20 а поради кои причини не е за мене, дај некое инфо повеке?
Иначе ми го препорача другар кој вежба 5-6 години и има доста искуство ...
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Некој,да ми каже нешто повеќе за ZMA ? вака како што е пишано,изгледа како добро,но ете повеќе инфо,и нешто со годините ограничувања,едно друго ?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Некој,да ми каже нешто повеќе за ZMA ? вака како што е пишано,изгледа како добро,но ете повеќе инфо,и нешто со годините ограничувања,едно друго ?
Баш ништо посебно. Zinc, magnesium and vitamin B6.
Витамини и минерали.
Цинкот (демек) помага за тестостерон.
Магнезиумот за коските и зглобовите.
Витамин Б6 за опоравок.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Баш ништо посебно. Zinc, magnesium and vitamin B6.
Витамини и минерали.
Цинкот (демек) помага за тестостерон.
Магнезиумот за коските и зглобовите.
Витамин Б6 за опоравок.
Фала. а за годините нешто,има ограничување ? ова све е ок по мое,мислам,нема ништо што би било лошо.. ?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Фала. а за годините нешто,има ограничување ? ова све е ок по мое,мислам,нема ништо што би било лошо.. ?
Зависи колку грама содржи. Мада чим си тинејџер ондак не е проблем.
--- надополнето: 2 април 2012 во 20:08 ---
Зависи колку грама содржи. Мада чим си тинејџер ондак не е проблем.
Да знаеш дека не е ништо подобро од шумече таблети со цинк и магнезиум и посебно да си пиеш Б6 на рефус. Да не го плаќаш ако е изгор.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Зависи колку грама содржи. Мада чим си тинејџер ондак не е проблем.
--- надополнето: 2 април 2012 во 20:08 ---

Да знаеш дека не е ништо подобро од шумече таблети со цинк и магнезиум и посебно да си пиеш Б6 на рефус. Да не го плаќаш ако е изгор.
Неам ни пари моментално,ама сакам за секој суплемент да знам што-како-зашто,ради тоа прашав...какви се тие шумечо(мислам,марка и ако знаеш цена)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Неам ни пари моментално,ама сакам за секој суплемент да знам што-како-зашто,ради тоа прашав...какви се тие шумечо(мислам,марка и ако знаеш цена)
Сите марки се скоро ист квалитет. Иди у било која продавница и барај “шумливи таблети на растварање“ Zinc + Magnesium да пишува на нив. Околу 80~ денари, 10 таблети, таблета на ден се раствара во 100 милилитри вода. А Б6 иди у аптека и кажи “50 парчиња Б6 рефус“ и ќе ти дае хартиено кесиче со 50 Б6 апчиња, ~40 денари, 2 на ден.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Сите марки се скоро ист квалитет. Иди у било која продавница и барај “шумливи таблети на растварање“ Zinc + Magnesium да пишува на нив. Околу 80~ денари, 10 таблети, таблета на ден се раствара во 100 милилитри вода. А Б6 иди у аптека и кажи “50 парчиња Б6 рефус“ и ќе ти дае хартиено кесиче со 50 Б6 апчиња, ~40 денари, 2 на ден.
Епа одлично,утре идам да земам.

фала многу !
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Или ако имаш средена исхрана не ти ни треба ЗМА посебно ако не си профи :D
Цинк - овес, леќа, таан
Б6 - банана, месо, леќа
Магнезиум - брокула, грав, спанаќ
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Или ако имаш средена исхрана не ти ни треба ЗМА посебно ако не си профи :D
Цинк - овес, леќа, таан
Б6 - банана, месо, леќа
Магнезиум - брокула, грав, спанаќ
Профи сум,нема заебанција :icon_lol: се шалам,ќе зеам така како што ми кажа форумџијава погоре,нема штета...
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
116
Имам 20 а поради кои причини не е за мене, дај некое инфо повеке?
Иначе ми го препорача другар кој вежба 5-6 години и има доста искуство ...
Затоа што нивото на тестостерон во твоето тело на тие години е на највисоко ниво што некогаш ќе го имаш во животот. Преголема доза на тестостерон во телото може да предизвика многу несакани ефекти како ароматизирање и слично.

Подобро парите дај ги за некој креатин и протеин него да зимаш Трибулус, тоа е за луѓе на кои веќе телото не им лачи толку хормон по природен пат.
 
Член од
1 март 2012
Мислења
10
Поени од реакции
1
Ми треба совет !!
Одам во теретана веќе 6 месеци а имав природна дефиниција на повеќето од мускулите од предходно ( освен на градите), можам да забележам солидни резултатни мегутоа не сум задоволен со големината и сакам да ги зголемам мускулите, да им стаам маса (посебно на градите).
Ми кажаа дека аминотреба да одлучам помеѓу амино и протеинии и пред некој ден земав http://www.gladijatori.com/optimum-nutrition-superior-amino-2222_p37.html
Дали направив грешка и за во иднина дали leutor70 (амино) или isoflex (протеин) е подобар избор, купив помалце од горниот продукт па ќе купувам нов за 2 недели.
ФАЛА ... ^_^
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Ми треба совет !!
Одам во теретана веќе 6 месеци а имав природна дефиниција на повеќето од мускулите од предходно ( освен на градите), можам да забележам солидни резултатни мегутоа не сум задоволен со големината и сакам да ги зголемам мускулите, да им стаам маса (посебно на градите).
Ми кажаа дека аминотреба да одлучам помеѓу амино и протеинии и пред некој ден земав http://www.gladijatori.com/optimum-nutrition-superior-amino-2222_p37.html
Дали направив грешка и за во иднина дали leutor70 (амино) или isoflex (протеин) е подобар избор, купив помалце од горниот продукт па ќе купувам нов за 2 недели.
ФАЛА ... ^_^
Незнам колку ќе те зголеми аминото,и протеинот,зависи колку ти треба тоест...креатинот завршува работа за тоа,или гејнерот.. и неможе само на градите да зголемиш,ако зголемуваш,зголемуваш на цело тело.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Ми треба совет !!
Одам во теретана веќе 6 месеци а имав природна дефиниција на повеќето од мускулите од предходно ( освен на градите), можам да забележам солидни резултатни мегутоа не сум задоволен со големината и сакам да ги зголемам мускулите, да им стаам маса (посебно на градите).
Ми кажаа дека аминотреба да одлучам помеѓу амино и протеинии и пред некој ден земав http://www.gladijatori.com/optimum-nutrition-superior-amino-2222_p37.html
Дали направив грешка и за во иднина дали leutor70 (амино) или isoflex (протеин) е подобар избор, купив помалце од горниот продукт па ќе купувам нов за 2 недели.
ФАЛА ... ^_^
Леутор70+Изофлекс+креатин ова го проба еден мој другар и имаше многу добри резултати, но мислам дека повеќе Леутор70 не се продава. Инаку за маса подобро земи креатин и протеин отколку амино следниот пат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom