Бодибилдинг суплементи

Член од
5 јуни 2013
Мислења
81
Поени од реакции
478
Да прашам само, иам креатин dymatize на кој што не пишува рок на траење, а мене ми е стар околу година дена може и малце повише. Чуван е на собна температура добро затворен, е сеа коа го отворив имаше ко грутки така неколку топчиња згрутчени па го растресов малце и си се врати у нормала(не се разбирам многу и не знам стварно дали има ова некаква веза). Може да се пие или да се фрли ?
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Да прашам само, иам креатин dymatize на кој што не пишува рок на траење, а мене ми е стар околу година дена може и малце повише. Чуван е на собна температура добро затворен, е сеа коа го отворив имаше ко грутки така неколку топчиња згрутчени па го растресов малце и си се врати у нормала(не се разбирам многу и не знам стварно дали има ова некаква веза). Може да се пие или да се фрли ?
Мора да пишува рок на траење. Провери уште еднаш на капакот, или под опаковката.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Да прашам само, иам креатин dymatize на кој што не пишува рок на траење, а мене ми е стар околу година дена може и малце повише. Чуван е на собна температура добро затворен, е сеа коа го отворив имаше ко грутки така неколку топчиња згрутчени па го растресов малце и си се врати у нормала(не се разбирам многу и не знам стварно дали има ова некаква веза). Може да се пие или да се фрли ?
Разгледај или под опаковката,или од страна на кутијата со плави букви им пишува на нив,загледај убаво :)
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Да прашам само, иам креатин dymatize на кој што не пишува рок на траење, а мене ми е стар околу година дена може и малце повише. Чуван е на собна температура добро затворен, е сеа коа го отворив имаше ко грутки така неколку топчиња згрутчени па го растресов малце и си се врати у нормала(не се разбирам многу и не знам стварно дали има ова некаква веза). Може да се пие или да се фрли ?
од долна страна по работ на заоблениот дел, ѕирни најчесто е таму на овај од дајматајз, може да е или со сини бројки или пак да е врежан со црни на паковањето;)
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
;) Може и да не пишува.
Според легислативата на Агенцијата за храна и ветеринарство, доколку на производот односно додатокот во исхрана не е впишан рокот на траење производот нема да биде одобрен, односно нема да биде дозволен негов внес во границите на Р.М.

Е сеа, ако некој увозник прошверцал (мада не верувам дека е возможно) таков производ, истиот може веднаш да биде пријавен од страна на купувачот во Агенцијата, а увозникот односно местото од каде што е купен производот соодветно да биде казнет.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Според легислативата на Агенцијата за храна и ветеринарство, доколку на производот односно додатокот во исхрана не е впишан рокот на траење производот нема да биде одобрен, односно нема да биде дозволен негов внес во границите на Р.М.

Е сеа, ако некој увозник прошверцал (мада не верувам дека е возможно) таков производ, истиот може веднаш да биде пријавен од страна на купувачот во Агенцијата, а увозникот односно местото од каде што е купен производот соодветно да биде казнет.
Не се проблем евидентираните оператори со храна и додатоци, увозниците. Проблем се не евидентираните, како и on line порачки од фирми и компании надвор од МК, за производи кои без преглед и дозвола за влез и како такви не смеат да се најдат во земјава.
 
Член од
3 април 2013
Мислења
175
Поени од реакции
75
Трибулус искуство има некој? Без совети од интернет молам, лично искуство.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Трибулус искуство има некој? Без совети од интернет молам, лично искуство.
Врати се на страна 140 имам таму пишувано, има и уште членови кои имаат пишувано на истата страна.
 
Член од
17 мај 2013
Мислења
24
Поени од реакции
0
некој го има користено гејнерот mega искуства дали е добар и колку може да се накачи од една канта од 2.9 кг ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom