Бодибилдинг дневник

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.186
Поени од реакции
836
pred 5 godini imav teska operacija na mozokot predviduvanjata bea ako preziveam najverovatno ke bidam invalid. Imav 110 kg i 40% masti....Прегледај го приврзокот 116841
Toa sto ne te ubiva te pravi posilen....
Свака част мајсторе. И фала ви на двајцата за сликите.

Има работи што мораш да ги избегнуваш поврзани со бодибилдинг после операцијата?
 
Член од
15 февруари 2008
Мислења
395
Поени од реакции
397
Ako mislese dali izbegavam odrdeni vezbi ili hrana ne izbegavam nisto....
Steroidi, anabolici,hormmoni, prevork stimulatori i topaci ne koristam ;)
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: -x-
Член од
14 јануари 2015
Мислења
8.183
Поени од реакции
14.431
pred 5 godini imav teska operacija na mozokot predviduvanjata bea ako preziveam najverovatno ke bidam invalid. Imav 110 kg i 40% masti....Прегледај го приврзокот 116841
Toa sto ne te ubiva te pravi posilen....
Бидејќи те познавам како човек кој го сретнував во теретана, сега ти имам уште поголема почит. Секоја чест братко и само напред, се сеќавам како изгледаше кога те загледав за прв пат во Гладијатор пред нешто повеќе од 2 години и знам како напредуваше со текот на времето.
 
Член од
15 февруари 2008
Мислења
395
Поени од реакции
397
Бидејќи те познавам како човек кој гgodiniетнував во теретана, сега ти имам уште поголема почит. Секоја чест братко и само напред, се сеќавам како изгледаше кога те загледав за прв пат во Гладијатор пред нешто повеќе од 2 години и знам како напредуваше со текот на времето.
Pred godina i dva tri meseci pocnav vo gladijator...inaku vkupen bb staz mi e 2.5 godini
Koga ke me vidis sleden pat javi mi se bas bi sakal da se zapoznaeme
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
8.183
Поени од реакции
14.431
Pred godina i dva tri meseci pocnav vo gladijator...inaku vkupen bb staz mi e 2.5 godini
Koga ke me vidis sleden pat javi mi se bas bi sakal da se zapoznaeme
Хехе во теретана тешко дека ќе видиш скоро, само трчам и дома вежбам во моментов, а и ако не се лажам кога те сретнав последно мислам дека ми спомна оти вежбаш во Аеродром :)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Кога фрлате пари за кладилници, разни додатоци во исхраната што немаат никаков ефект освен празнење на вашиот џеб и давате пари на нутриционисти што не ви препорачуваат вежбање а тие имаат голем меф, нели е грев да кажете дека одредена сума за фитнес е скапа, а секој месец за вашето здравје плаќате одредена камата со тоа што не практикувате здрава навика , со нашата исхрана има голема разлика.

Не е само пилешко, ориз и брокула тоа е стереотип, јадење флексибилно е новиот хит....

На крајот на денот запишувате во вашиот онлајн дневик за исхрана MyFitnessPal за да не изгубите свест и вие сте сега на тест, дали да јадете 100 грама пилешко или 30 грама чоколадо нема разлика важно е да е здраво, само на крајот на денот да ги задоволите вашите макро и микронутриенти за да имате тело витално и право.

И ова не е нешто што ние го измисливме, науката го има потврдено пред 20 години но кој да чита истражувања кога тоа е досадно и некорисно, но не грижете ние сме тука да ви свариме и да ви кажеме дека се е возможно, ако доволно вложите и ни го следите нашиот план, наскоро наместо во кал да пливате ќе возите на автопат.

Звучи нешто ново и интересно, но се може да се јаде дури и бело тесто, само ако ги задоволите вашите дневни калориски, макро и микронутритивни вредности на крајот на денот, јадете флексибилно не само пилешко, ориз, туна и брокули за да имате цврсто тело.

Не заборавајте да ни ја допаднете нашата страна Атлетикс.мк за да добивате точни информации, во оваа река од дезинформации.
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.186
Поени од реакции
836
Лее Стеф искрено ама најискрено неам НИШТО против тебе, ама ова римиве ти се cringeworthy. Мислам дека обична реченица би била ОК.
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.186
Поени од реакции
836
Некој пишал на редит:

got a free sample baggie of cannibal ferox, i thought it was 1serving because it had no words on it other than flavor..turns out it was 3-4 scoops, i had to lay down for a couple hours so i wouldn't have a panic attack.

Хахахахахах i almost died.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom