Блам држава

Член од
7 септември 2016
Мислења
20.794
Поени од реакции
36.510
По се изгледа Таравари ќе биде.
310805-0.Basic-Taravari.jpg

...Таравари влезе во коалиција со СДСМ и ДУИ и не падна владата
па тогаш во 2017 година ни продаваше приказни:

– Јас не би сакал да ја напуштам министерската позиција, сметам дека многу повеќе би придонел во здравството, но немам избор. Да имавме соработка со помалите партии ќе беше подруго. Меѓутоа, ако ги изгубам локалните избори, сметам дека нема да имам никаков партиски кредибилитет понатаму да бидам министер. До вчера не ми ни паѓаше на памет да се откажам од функцијата министер за здравство – тврди Таравари.„

ама и денес и покрај поинаква ситуација од таа од 2017 кога ептен сакал да биде Министер за здравство, ама ете поради партијата не биднал, денес 2024 година понудено и господинот пак размислува, баш ме интересира која ќе биде причината кога ќе одбие!

...очигледно се има поголем личен бенефит како градоначалник отколку како министер па макар било за здравство сфера од негова професија, ама парите се слатки, ете како Касами од Беса кој се откажал од пратеничкото место и останал градоначалник, гарант и д-р А.Таравари истото ќе го направи ќе се откаже од Мнистер за здравство и ќе остане како градоначалник на Гостивар, „подобро прв во село, отколку последен во град“ !

ај се кладиме дека нема да прифати! :D


инаку да се потсетиме и за Беса:


како што не падна власта кога Кастриот Реџепи член на партијата Беса го снема за гласање кое беше пресуден глас и Х.Мицковски иако сигурен во бројчаноста на гласачите остана зезнат, се надевам дека тоа не го заборавил, а ние да се потсетиме.


Реџепи потоа се јавил со видео на социјалните мрежи и кажал дека е добро и дека не сакал да гласа за уривање на Владата.
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.794
Поени од реакции
36.510
...со еден збор, новиот мандатар Х.Мицковски не смее министерството за здравство како министер за здравство да дозволи да биде ист човек кој бил министер за здравство во друга власт која го изиграл непоштено и ништо не направил за пациентите во тоа време, а тоа е д-р А.Таравари,

...тој е веќе е искомпромитирана и недокажана личност во здравството како добар министер, кој нема симпатии од народот кој гласал за промени, а ваму да дојде ист човек,

...грешка голема на Х.Мицковски ако го прифати истиот човек за министер, треба сега министер да биде НОВА личност, па нека биде од редовите на ВРЕДИ и не мора да биде доктор ако се нема, нека биде вредна и совесна личност.

...и друго, д-р А.Таравари не е лидер на ниедна партија, не може да се повикува на ВРЕДИ зошто е тоа коалиција од политички партии Беса, Алтернатива, а тој не е лидер на Алијанса на Албанците зошто лидер е З.Села кој е во коалиција со ДУИ и судски ги има добиено печатите од партијата како лидер.
... А.Таравари не е лидер на ниедна партија тој виси на воздух без партија, а кобајаги сега е од Алијанса на Албанците, е па де јуре и де факто - не е лидер !

...на која партија во коалиција се дава министерството за здравство? ВРЕДИ не е партија - коалиција е, а д-р А.Таравари е само личност без партија во тоа ВРЕДИ, остаток од личност кога судски му се одзема лидерството од Алијанса на Албанците.

...па би го прашала мандатарот Х.Мицковски како може една партија конкретно Алијанса на Албанците во ист момент да биде во опозиција со Дуи и СДСМ, а истовремено да биде во власта во коалиција со ВРЕДИ и да добие министерство за здравство?
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2012
Мислења
8.453
Поени од реакции
4.952
Првиот блам на новата влада, спикер на собрание шпон што пееше албанска химна. Шпон иако викаа гласајте да биде Македонија повторно наша и добиваат скоро 60 пратеника. Да видиме што ќе следува понатаму.
Каква статисфакција еј, кога се броеја гласовите живи луѓе ќе јадевте, а ви кажав, ви кажав полека, сега ви останува само да голтате до јајца, за фашисти нема место во државава.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.022
Каква статисфакција еј, кога се броеја гласовите живи луѓе ќе јадевте, а ви кажав, ви кажав полека, сега ви останува само да голтате до јајца, за фашисти нема место во државава.
За нас ако нема место ќе нема за никого, ни за вас ни пак за оние што се патриоти пред избори.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.124
Поени од реакции
15.072
Првиот блам на новата влада, спикер на собрание шпон што пееше албанска химна. Шпон иако викаа гласајте да биде Македонија повторно наша и добиваат скоро 60 пратеника. Да видиме што ќе следува понатаму.
не е за оправдување гестот...но се работи за сосема друг пратеник кој личи на Гаши, што во секој случај не менува нешто многу
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.225
Поени од реакции
16.747

Oj none. Tito e kriv za sve.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.368
Поени од реакции
21.892

Oj none. Tito e kriv za sve.
Da gi prasas ljockite ke kazat deka nikoj od niv ne se zanimava so drogi i takvi raboti.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
17 август 2009
Мислења
3.677
Поени од реакции
5.304
Од најава за намалување на 10% на институциите. Дојдоа до зголемување на министерствата од 15 на 20 :pos:
Блам е мал збор...
Цел свет се фокусира на помалце министерства, повеќе агенции/директорати. Или у превод поише работници, а не политичари.
Кај нас пробиваме дно од ден за ден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom