Би сакал/а да патувам во...

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.999
Поени од реакции
168.226
Рио ми е непребол дестинација а инаку како што вика змеј горјанин, да можам летово една недела да поминам на местово што го ставил, одма!
 
Член од
15 март 2010
Мислења
4.956
Поени од реакции
4.094
Како за почеток, се само не Европа,и Северна Америка. Се друго сакам да посетам на ебениов свет.Еве прво на овие две места кај и да е да наминам..па ќе пратам следни дестинејшнс.
Angkor Wat - Камбоџа

Мachu Picchu - Перу
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.088
Поени од реакции
2.886

Сакам да ја посетам Грузија и височеството Арарат. Сум читала дека традиционалната храна е многу евтина а и транспортот исто така. Имаат прекрасно винце, а пријатели кои веќе биле таму кажуваат дека луѓето се многу мили. Да не правиме муабет за сите археолошки и историски локаитети распрскани низ цела држава, што се добро зачувани а и го зачувале времето со себе.
 
На врв Bottom