Битка на ликовите (Daenerys Targaryen Vs. Cersei Lannister)

Daenerys Targaryen vs Cersei Lannister


  • Вкупно гласачи
    50
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Баш сега ја гледам серијава. И двајцата ми се драги, ама сепак гласав за Џеси
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.991
За повеќе од две недели пола страна наполнивте.

Воловиц - Кутраполи please :coffee:
За повеќе од месец дена пола страна наполнивте.

Има ли њот во авионов? :coffee:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Нема што посебно да се дискутира, затоа што цела дискусија е опфатена во темата за серијата, + секако ВВ е далеку над Џеси :D
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Волтер,пошто ме нервираше курвинското однесување на Џеси,иако многупати покажуваше и човечност што кај Волтер и го немаше често,да не речам ич.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.991
За повеќе од две недели пола страна наполнивте.

Воловиц - Кутраполи please :coffee:

За повеќе од месец дена пола страна наполнивте.

Има ли њот во авионов? :coffee:
Тоа ти е денешна администрација, клати врата земај плата... туку на волкот му бил дебел вратот зошто сам си колел овци:

Хауард Воловиц Vs. Раџеш Кутраполи, the war of the geeks!​
:гик:


Повелеле!
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.989
Поени од реакции
34.439
Тоа ти е денешна администрација, клати врата земај плата... туку на волкот му бил дебел вратот зошто сам си колел овци:

Хауард Воловиц Vs. Раџеш Кутраполи, the war of the geeks!​
:гик:


Повелеле!
А кој победи во претходниот. Хенк? :P
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.515
Поени од реакции
33.686
А кој победи во претходниот. Хенк? :P

Волтер. :)

Ама вовед за толку очекуваната битка.. ем со амин дадено... :eek:

Јас, серијата ја откажав своевремено пред да стане тотално срање, заедно со How I Met Your Mother, и ме радува што не тргнале во иста дирекција, туку бигбенгов станала чак и интересна, сасвим нормално кога има подобар сетинг, подобри глумци како и споредни и подобар хумор. Незнам како станаа Воловиц и Кутраполи a thing али да видиме кој е поголем гик, посмешен и подобар освојувач на срцата на публиката пред малите т.е големите веќе екрани.

Мојот глас оди за Кутраполи, прашајте ме зашто. :P

@џимеј zapamti kako se restartirase anketata?
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
И двајцата се добри. Поомилени ми се од сите други ликови на биг бенг. Можам да кажам дека пред да се ожени хауард со малава со пискав иритирачки глас дека беа подобар тандем. Both single, and both desperate to get laid. Со тоа некако после се изгуби тоа гиковското. Хауард стана женскарош кој првпат фати женска во животот. Хауард на почеток ми беше ептен јак лик, едноставно на сцените кога пробуваа да ќарат нешто сум се газел од смеа. Раж уште се држи некако а овој ми е отиден, така да ќе гласам за Раж Кутрапали.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.016
Поени од реакции
7.737
Тешка одлука, ама сепак мојот глас оди кај Хауард. Имаше некој јаки штосови со мајка му а плус единствен инжињер е во цела багра физичари па така да сакам да си ја подржам професијата, мајтап на страна едноставно пооргинален ми е како лик, овај другиот ми е како по вештачки.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
По долго размислување, Хауард, зашто, од инает :)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
И двајцата беа добри во почетокот, ама во последниве две сезони не знам кој од нив ми е поодвратен.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.128
Поени од реакции
15.962
Тежок избор ова.
Хауард многу ме нервираше на почеток, аман запален, попален, одвратен. Со тие неговите финти можев само очи да превртувам, ми идеше на нерви. Откога е со Бернадет, фала им на авторите, одлучија да порасне малце тро повеќе и да не личи ко на дете од 13 години во однесувањето. Позрел е, не се глупира сега, песната што и ја испеа на Бернадет во последнава сезона ми беше врв.

Раџ ми е најсмешен мене. Колку само не ја сака Индија, не сакал да се врати оти многу луѓе имало по улиците. :pos:
Пооригинален лик ми е некако, и тоа што не можеше со девојки да зборува ако не е пијан, па и сега ко четврта девојка е со триве. :pos:
Според мене, има повеќе смешни глупости тропано, и затоа он ми е пред Хауард.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.362
Поени од реакции
28.384
тешко прашање... треба да ја глеам серијава за да знам кај кого повеќе се пали машината за смешки.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.330
Jas za @Malcolm van den Сабаховић
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.342
Поени од реакции
5.457
А демек треба да знам кој се овие двајца :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom